piątek, 26 maja 2017 r.

Lublin

Na wodę i źródła energii


Samorządy, które złożyły wnioski o refundację kosztów inwestycji proekologicznych z programu SAPARD, mogą otrzymać dodatkową pomoc na ich wykonanie. Pożyczki lub dopłaty do kredytów komercyjnych udzieli im Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Tak wynika z porozumienia między Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa a WFOŚiGW.
Pomoc udzielana będzie na budowę i modernizację stacji uzdatniania wody, odprowadzanie i oczyszczanie ścieków komunalnych, gospodarkę odpadami stałymi oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w tym m.in. słomy, drewna odpadowego, i biopaliw.
– Będziemy pomocy tej udzielać w przyszłym roku, gdy już będą rozpatrzone wnioski SAPARD w wysokości różnicy kosztów całej inwestycji i części refundowanej z UE – wyjaśnia wiceprezes funduszu Witosław Szczasny. – Niestety, nie pomagamy w budowie wodociągów. Można przypuszczać, że najczęściej będzie to 25 proc. kosztów przedsięwzięcia. Pieniędzy na to jest sporo a wielkość pomocy będzie uzależniona od rodzaju zadania i obowiązujących przepisów.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24