poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Na wodę i źródła energii

  Edytuj ten wpis

Samorządy, które złożyły wnioski o refundację kosztów inwestycji proekologicznych z programu SAPARD, mogą otrzymać dodatkową pomoc na ich wykonanie. Pożyczki lub dopłaty do kredytów komercyjnych udzieli im Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Tak wynika z porozumienia między Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa a WFOŚiGW.
Pomoc udzielana będzie na budowę i modernizację stacji uzdatniania wody, odprowadzanie i oczyszczanie ścieków komunalnych, gospodarkę odpadami stałymi oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w tym m.in. słomy, drewna odpadowego, i biopaliw.
– Będziemy pomocy tej udzielać w przyszłym roku, gdy już będą rozpatrzone wnioski SAPARD w wysokości różnicy kosztów całej inwestycji i części refundowanej z UE – wyjaśnia wiceprezes funduszu Witosław Szczasny. – Niestety, nie pomagamy w budowie wodociągów. Można przypuszczać, że najczęściej będzie to 25 proc. kosztów przedsięwzięcia. Pieniędzy na to jest sporo a wielkość pomocy będzie uzależniona od rodzaju zadania i obowiązujących przepisów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!