czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Nabici w śmietnik

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 czerwca 2008, 18:29
Autor: Dominik Smaga

Firmy oczyszczania miasta zawyżają ceny za wywóz śmieci. Mimo to lubelski Ratusz nie tylko nie zamierzał ich ukarać, ale próbował ustalić stawki pod ich dyktando.

Od stycznia MPO i Kom-Eko windują ceny. W przypadku dwóch popularnych kontenerów, MPO Sita przekracza maksymalne stawki ustalone przez radnych o jedną trzecią.

- Nie zawyżamy cen - upiera się Leszek Buczyński, prezes MPO. Choć w cenniku z jego podpisem ceny są wyższe od dozwolonych.

Z kolei Kom-Eko prawie dwukrotnie przekracza cenę za kontener o pojemności 7 metrów sześciennych. Bierze 535 zł zamiast 280 zł. Prezes Wojciech Lutek winą obciąża radnych. - Nie zdążyli z nową uchwałą podnoszącą dopuszczalne stawki - broni się.

Projekt takiej podwyżki Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta przygotował w marcu i wpisał tam ceny... zaproponowane przez MPO i Kom-Eko. Jednak radni odmówili rozpatrzenia cennika podrzuconego im dwa dni przed sesją.

- Pewne podwyżki może i powinny być, ale na pewno nie aż takie - uważa Bronisław Sagan, mieszkaniec Lublina. Dziś maksymalna stawka za jego pojemnik wynosi 22 zł. Po podwyżce byłoby 32,10 złotego.

Prezydent miasta poprosił o opinię Wydział Audytu i Kontroli. Wniosek? Cen podnosić nie trzeba. Już teraz są wyższe niż w miastach z podobnym systemem opłat, gdzie w dodatku podwyżki już były.

Nasze podwyżki miały wynieść średnio 37 proc. - w zależności od pojemnika od 7 do 91 proc. Tymczasem Gdańsk, Poznań, Kielce, Opole, Tarnobrzeg i Jelenia Góra podniosły ceny średnio od 6 do 15 proc.

Dlaczego w Lublinie miałoby być aż tak drogo? Dyrektor WOŚ, Marian Stani, który projekt stawek przygotowywał, nie chce z nami rozmawiać. Od tygodni ociąga się z wyjaśnieniami dla prezydenta.

- Ja jestem cierpliwy, ale jak mi dyrektor tego nie wyjaśni, wyciągnę wobec niego konsekwencje służbowe. Wyjaśnienia chcę mieć przed 24 czerwca - zapowiada Stanisław Fic, zastępca prezydenta Lublina.

Kłopot w tym, że to Fic podpisał skandaliczny projekt uchwały.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
obserwator
marek piegus
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 czerwca 2008 o 21:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szanowni Panowie dziennikarze po prostu czepiacie się. A co byście powiedzieli, gdyby w Lublinie, tak jak w wielu miastach Zachodu , biznesem śmieciowym rządziła mafja. Nie z bejzbolami ale ta najbardziej niebezpieczna - w eleganckich garniturach, drogich samochodach ? Wtedy koszt wywozu śmieci rósłby ROCZNIE NAWET O KILKA PROCENT.
Powinniście cieszyć się że u nas wywozem śmieci zajmują się uczciwe firmy z bardzo uczciwymi prezesami popieranymi przez najuczciwszego prezydenta miasta. Który jak wszyscy wiedzą jest człowiekiem najuczciwszego posła, którego stonowane i wyważone opinie wszyscy wysoko cenimy.
Rozwiń
obserwator
obserwator (13 czerwca 2008 o 10:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A firma P.H.U.EKO _TRANS obsugujca min. miejscowosc SNOPKOW k.Lublina jest tak przesadnie skrupulatna , ze siatki stojacej obok pojemnika nie zabierze.......................a oplaty podniosla prawie dwukrotnie.Moze czas zmienic firme.To pytanie do GMINY JASTKOW
Rozwiń
marek piegus
marek piegus (13 czerwca 2008 o 08:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I znowu "nieomylny" pan Stani. Jak dlugo jeszcze mozna znosic jego sitwe z kolesiem, ktory za to ze kiedys go zatrudnial teraz odbiera swoje profity ??!!!! Panie Prezydencie do dziela !
Rozwiń
p
p (13 czerwca 2008 o 07:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pan Fic powinien zrezygnować z zajmowanego stanowiska, niestety nie ten człowiek do tego stanowiska ..............
Rozwiń
Business owner
Business owner (13 czerwca 2008 o 06:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
La Cosa Lublin ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!