niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Nabijają nas w impulsy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 listopada 2004, 22:14

Złodzieje włamali się do skrzynki telefonicznej w bloku przy ul. Wallenroda w Lublinie. Nakradli impulsów. Mieszkańcy dostali wysokie rachunki za rozmowy, ale TP SA nie chce słyszeć o reklamacji.

– Ktoś nakradł na moje konto – twierdzi Stefan Przesmycki, który oprócz rachunku za zwykłe rozmowy, ma też zapłacić ponad 70 zł za doładowanie komórki w sieci, z której usług nigdy nie korzystał.
Inni lokatorzy też poniosą koszty działalności złodziei, zapłacą po 100, 120 zł. Zgodnie z billingami, jakie przysłała im telekomunikacja, wszyscy naraz zostali abonentami jednej sieci komórkowej. Państwo Gańscy dostali rachunek na 30 zł. – Na szczęście nam wyszło niedużo, ale nie rozumiem dlaczego mamy płacić za nie swoje winy – denerwuje się Wojciech Gański.
Lokatorzy bloku przy ul. Wallenroda nie rozumieją, jak to się mogło stać. – Można doładować konto komórkowe w sieci Idea, obciążając konto numeru stacjonarnego – mówi Maria Piskier z biura prasowego TP SA. – Potwierdziliśmy sygnały o kradzieżach tych impulsów.
Mimo to TP SA nie chce uznać reklamacji. A mieszkańcy lubelskiego osiedla A. Mickiewicza nie są jedynymi okradzionymi z impulsów. Policja przyjmuje podobne zgłoszenia.
– Złodzieje włamują się do skrzynek na klatkach schodowych – tłumaczy Zbigniew Wiszniewski, kierownik administracji osiedla A. Mickiewicza. A za skrzynki odpowiedzialna jest telekomunikacja, to ona powinna ponosić konsekwencje takich włamań.
– Jeśli TP SA nie uwzględni mi reklamacji, zmienię operatora – zapowiada Stefan Przesmycki. – Uważam, że jeśli operator wprowadza takie nowinki techniczne, to powinien liczyć się także ze skutkami ubocznymi i przyznać się do błędu.
– Wyjaśnię ten przypadek – obiecuje Maria Piskier. – A kradzieżom można zapobiegać. Trzeba zadzwonić na Błękitną Linię i zablokować (bezpłatnie) połączenia wychodzące, rozpoczynające się na 0-300.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!