Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 listopada 2012 r.
17:22
Edytuj ten wpis

Nabór do Straży Miejskiej: Gigantyczna kolejka chętnych

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 19 A A
Nowi strażnicy zaczną pracę pod koniec roku. Ich pierwsza wypłata wyniesie 1800 zł brutto. (Maciej K
Nowi strażnicy zaczną pracę pod koniec roku. Ich pierwsza wypłata wyniesie 1800 zł brutto. (Maciej K

Ponad 30 osób na jedno miejsce, tak duża jest konkurencja w naborze do Straży Miejskiej. Miejsc jest osiem, chętnych już 268, a część zgłoszeń dotrze jeszcze pocztą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Spodziewaliśmy się takiego zainteresowania – przyznaje Robert Gogola, rzecznik Straży Miejskiej. – Stale przychodzili do nas ludzie dopytując o to, kiedy zorganizujemy nabór. Zainteresowanie było też widać na targach pracy, w których braliśmy udział – dodaje. Przykładem jest też poprzednia rekrutacja, kiedy miejsc było 5, a chętnych 128.

Termin na składanie dokumentów upłynął we wtorek, ale straż czeka jeszcze na dokumenty, które dotrą pocztą. Regulamin pozwalał na taki tryb zgłoszenia. Jak dotąd na 268 podań, 94 złożyły kobiety.

Rekrutacja ma wyglądać zupełnie inaczej, niż pod rządami poprzedniego komendanta. Wtedy kandydaci musieli składać dokumenty pisane ręcznie, by komisja poznała ich charakter pisma. Później czekało ich dyktando, które było sprawdzane nierzetelnie. Za taki sprawdzian z ortografii można było dostać tyle samo punktów, co za znajomość trzech ważnych ustaw. Straż wynajęła też wtedy psychologa z poradni dziecięcej, który miał oceniać chętnych. Do finału weszły jednak osoby, które uznał za agresywne i nieopanowane. Były też przypadki przeróbek w kartach z punktacją kandydatów.

Teraz ma być inaczej. Dokumenty można było napisać komputerowo, nie będzie żadnego dyktanda, za to wszyscy muszą przejść test sprawności fizycznej z płotkami, skokiem przez skrzynię, slalomem i rzutem piłką lekarską. Kto go nie zaliczy, ten nie przejdzie do drugiego etapu, czyli testu z Ustawy o strażach gminnych i Ustawy o pracownikach samorządowych. 60 proc. poprawnych odpowiedzi pozwala przejść dalej, do rozmowy kwalifikacyjnej. Zwyciężyć mają najlepsi.

Nowi strażnicy zaczną pracę pod koniec roku. Ich pierwsza wypłata wyniesie 1800 zł brutto.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zuza / 29 listopada 2012 o 19:41
nie pracy w Polsce B i stąd tyle podań
Avatar
M. / 29 listopada 2012 o 16:36
A ja uważam, że jak najbardziej powinny być testy z ortografii, potem wstyd jak się czyta jakieś raporty...Nagle wszyscy cierpią na dysortografię, dysleksję, etc. a kiedyś to zjawisko nie było aż tak rozpowszechnione.....Po prostu łatwiej się zasłonić taka dysfunkcją niż przyłozyć się do nauki.......................................Społeczeństwo głupieje i nie tylko w straży miejskiej są tępaki.....
Avatar
MMM / 29 listopada 2012 o 13:59
[quote name='ja_sama' timestamp='1354181786' post='701940']
Wiele do poprawy panie nowy Komendancie Straży Miejskiej. Dziś miałam (nie)przyjemność zadzwonić w sprawie nieżywego szczura leżacego na chodniku, pan strażnik powiedział, że dzwoni się do schroniska:)
[/quote]

Nie dziwcie się, że nie ma ich wtedy kiedy są potrzebni, jeśli ludzie dzwonią z takimi sprawami. haha padłem. Było wziąć łopatkę i sobie go zakopać.
[quote name='ja_sama' timestamp='1354181786' post='701940']
Wiele do poprawy panie nowy Komendancie Straży Miejskiej. Dziś miałam (nie)przyjemność zadzwonić w sprawie nieżywego szczura leżacego na chodniku, pan strażnik powiedział, że dzwoni się do schroniska:)
[/quote]

Nie dziwcie się, że nie ma ich wtedy kiedy są potrzebni, jeśli ludzie dzwonią z takimi sprawami. haha padłem. Było wziąć łopatkę i sobie go zakopać. rozwiń
Avatar
Lokka / 29 listopada 2012 o 13:54
A ja nie wiem po co te nabory. Tą pseudo straż powinni zlikidować, na rzecz policji, a tak płacimy na nich pieniądze, a oni nic nie robią. Ostatnio odmówili interwencji w szkole, bo to nie teren miasta i oni nie mogą przyjechać. Nie maja żadnych praw i żadnych obowiązków. Jednocześnie ukłon w stronę policji - przyjechali po 5 minutach.
Avatar
ravajas@wp.pl / 29 listopada 2012 o 12:21
Boże, nie wiedziałem, że mamy tylu degeneratów w Lublinie. Ja wiem, że żadna praca nie hańbi, ale miejcie-ż jakąś godność, ludzie.
Avatar
mk / 29 listopada 2012 o 12:04
ludzie tam płacą 1300zł do czego wy się pchacie!
Avatar
Gość / 29 listopada 2012 o 11:16
nie podniecajcie sie , jak nie macie pociotkow , znajomków i poparcia w radzie parafialnej , to gówno z tego
Avatar
ja_sama / 29 listopada 2012 o 10:36
Wiele do poprawy panie nowy Komendancie Straży Miejskiej. Dziś miałam (nie)przyjemność zadzwonić w sprawie nieżywego szczura leżacego na chodniku, pan strażnik powiedział, że dzwoni się do schroniska:)
Avatar
ggg / 29 listopada 2012 o 10:20
http://www.youtube.com/watch?v=slvutTBwyr4
Avatar
chętny / 29 listopada 2012 o 10:02
Którą grupę inwalidzką wymagają ???????
Avatar
zuza / 29 listopada 2012 o 19:41
nie pracy w Polsce B i stąd tyle podań
Avatar
M. / 29 listopada 2012 o 16:36
A ja uważam, że jak najbardziej powinny być testy z ortografii, potem wstyd jak się czyta jakieś raporty...Nagle wszyscy cierpią na dysortografię, dysleksję, etc. a kiedyś to zjawisko nie było aż tak rozpowszechnione.....Po prostu łatwiej się zasłonić taka dysfunkcją niż przyłozyć się do nauki.......................................Społeczeństwo głupieje i nie tylko w straży miejskiej są tępaki.....
Avatar
MMM / 29 listopada 2012 o 13:59
[quote name='ja_sama' timestamp='1354181786' post='701940']
Wiele do poprawy panie nowy Komendancie Straży Miejskiej. Dziś miałam (nie)przyjemność zadzwonić w sprawie nieżywego szczura leżacego na chodniku, pan strażnik powiedział, że dzwoni się do schroniska:)
[/quote]

Nie dziwcie się, że nie ma ich wtedy kiedy są potrzebni, jeśli ludzie dzwonią z takimi sprawami. haha padłem. Było wziąć łopatkę i sobie go zakopać.
[quote name='ja_sama' timestamp='1354181786' post='701940']
Wiele do poprawy panie nowy Komendancie Straży Miejskiej. Dziś miałam (nie)przyjemność zadzwonić w sprawie nieżywego szczura leżacego na chodniku, pan strażnik powiedział, że dzwoni się do schroniska:)
[/quote]

Nie dziwcie się, że nie ma ich wtedy kiedy są potrzebni, jeśli ludzie dzwonią z takimi sprawami. haha padłem. Było wziąć łopatkę i sobie go zakopać. rozwiń
Avatar
Lokka / 29 listopada 2012 o 13:54
A ja nie wiem po co te nabory. Tą pseudo straż powinni zlikidować, na rzecz policji, a tak płacimy na nich pieniądze, a oni nic nie robią. Ostatnio odmówili interwencji w szkole, bo to nie teren miasta i oni nie mogą przyjechać. Nie maja żadnych praw i żadnych obowiązków. Jednocześnie ukłon w stronę policji - przyjechali po 5 minutach.
Avatar
ravajas@wp.pl / 29 listopada 2012 o 12:21
Boże, nie wiedziałem, że mamy tylu degeneratów w Lublinie. Ja wiem, że żadna praca nie hańbi, ale miejcie-ż jakąś godność, ludzie.
Avatar
mk / 29 listopada 2012 o 12:04
ludzie tam płacą 1300zł do czego wy się pchacie!
Avatar
Gość / 29 listopada 2012 o 11:16
nie podniecajcie sie , jak nie macie pociotkow , znajomków i poparcia w radzie parafialnej , to gówno z tego
Avatar
ja_sama / 29 listopada 2012 o 10:36
Wiele do poprawy panie nowy Komendancie Straży Miejskiej. Dziś miałam (nie)przyjemność zadzwonić w sprawie nieżywego szczura leżacego na chodniku, pan strażnik powiedział, że dzwoni się do schroniska:)
Avatar
ggg / 29 listopada 2012 o 10:20
http://www.youtube.com/watch?v=slvutTBwyr4
Avatar
chętny / 29 listopada 2012 o 10:02
Którą grupę inwalidzką wymagają ???????