sobota, 27 maja 2017 r.

Lublin

Naczelnicy muszą odejść

Dodano: 9 listopada 2003, 14:18
Autor: Jan Kasprzak

Czterech naczelników wydziałów w świdnickim starostwie straci swoje stanowiska. Zastąpi ich dwóch etatowych członków zarządu oraz sekretarz i skarbnik powiatu.

Będą oni nadzorować pracę Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu, Zdrowia i Spraw Społecznych; Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa; Wydziału Organizacyjnego i Wydziału Finansowo-Budżetowego. Zmiany te są efektem przyjęcia nowego schematu organizacyjnego starostwa przez Radę Powiatu. Kolejna zmiana to utworzenie nowego stanowiska w Wydziale Budownictwa. Zatrudniona osoba zajmie się drogownictwem.
Personalnych roszad w powiatowej administracji nie akceptuje lewicowa opozycja radnych. W ramach protestu 3 z nich nie głosowało natomiast 4 było przeciwnych projektowi. - zmiany wprowadzane są z pominięciem prawa. Nie pokazują skutków finansowych i nie są uzgodnione z urzędniczymi związkami - argumentuje opozycja.
- Taki schemat organizacyjny obowiązuje już w wielu powiatach, przynosi on wymierne korzyści dla samorządowej kasy, skraca i przyśpiesza procedury - przekonuje Mirosław Król, starosta świdnicki.
Przeciwnicy zmian sugerują, że większe oszczędności można osiągnąć zmniejszając ilość członków zarządu. Ponadto opozycja obawia się, że w najbliższych tygodniach podobnym przekształceniom ulegnie Powiatowy Zarząd Dróg. Dlatego rozważane jest zaskarżenie uchwały do wojewody.
Obecnie średnia płaca etatowego członka Zarządu Powiatu w Świdniku wynosi około 6 090 zł. Zarobki naczelników wydziałów wahają się w granicach 2 900 zł.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!