niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Naczelnicy muszą odejść

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 listopada 2003, 14:18
Autor: Jan Kasprzak

Czterech naczelników wydziałów w świdnickim starostwie straci swoje stanowiska. Zastąpi ich dwóch etatowych członków zarządu oraz sekretarz i skarbnik powiatu.

Będą oni nadzorować pracę Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu, Zdrowia i Spraw Społecznych; Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa; Wydziału Organizacyjnego i Wydziału Finansowo-Budżetowego. Zmiany te są efektem przyjęcia nowego schematu organizacyjnego starostwa przez Radę Powiatu. Kolejna zmiana to utworzenie nowego stanowiska w Wydziale Budownictwa. Zatrudniona osoba zajmie się drogownictwem.
Personalnych roszad w powiatowej administracji nie akceptuje lewicowa opozycja radnych. W ramach protestu 3 z nich nie głosowało natomiast 4 było przeciwnych projektowi. - zmiany wprowadzane są z pominięciem prawa. Nie pokazują skutków finansowych i nie są uzgodnione z urzędniczymi związkami - argumentuje opozycja.
- Taki schemat organizacyjny obowiązuje już w wielu powiatach, przynosi on wymierne korzyści dla samorządowej kasy, skraca i przyśpiesza procedury - przekonuje Mirosław Król, starosta świdnicki.
Przeciwnicy zmian sugerują, że większe oszczędności można osiągnąć zmniejszając ilość członków zarządu. Ponadto opozycja obawia się, że w najbliższych tygodniach podobnym przekształceniom ulegnie Powiatowy Zarząd Dróg. Dlatego rozważane jest zaskarżenie uchwały do wojewody.
Obecnie średnia płaca etatowego członka Zarządu Powiatu w Świdniku wynosi około 6 090 zł. Zarobki naczelników wydziałów wahają się w granicach 2 900 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!