Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 sierpnia 2016 r.
18:29

Nadziała męża na kij od szczotki i czekała, aż się wykrwawi. Sprawa wraca na wokandę

32 14 A A

Wiesław P. konał przez parę dni. Jego małżonkę sąd skazał za zabójstwo, ale sprawa wraca na wokandę

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To skutek apelacji wniesionej przez prokuraturę. Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w marcu, w Sądzie Okręgowym w Lublinie. Ewie P. groziło od 8 do 20 lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie. Sędzia Anna Burek uznała, że oskarżona zabiła męża, ale zbrodni nie planowała. Działała w tzw. zamiarze ewentualnym. Kobietę skazano na 11 lat więzienia. Prokurator wnioskował o więcej –15 lat.

Ze względu na makabryczne okoliczności zbrodni proces Ewy P. toczył się za zamkniętymi drzwiami. Kobieta przyznała się do zamordowania męża. Szczegóły jej wyjaśnień pozostały jednak niejawne. Do zakończenia sprawy wystarczyła jedna rozprawa.

Właśnie to przesądziło o sukcesie apelacji, jaką w tej sprawie złożyli śledczy. Sąd odwoławczy uznał, że w pierwszym procesie nie należało opierać się jedynie na wyjaśnieniach oskarżonej.

– Prokurator wskazał, że brak było podstaw do ograniczenia przewodu sądowego. Sąd apelacyjny przychylił się do tego stanowiska – mówi Agnieszka Kępka, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. – W apelacji podniesiono też szereg innych zarzutów.

Ten dotyczący ograniczenia postępowania okazał się jednak kluczowy. Sąd nie badał więc pozostałych. Sprawa Ewy P. została skierowana do ponownego rozpoznania. 

57-latka odpowie za zbrodnię, do której doszło pod koniec lipca 2014 r. w Piotrowicach. Kobieta mieszkała tam razem z mężem Wiesławem. Wcześniej oboje przez wiele lat pracowali w Stanach Zjednoczonych. Do kraju wrócili w 2009 r. Utrzymywali się z oszczędności, po pewnym czasie wpadli w alkoholizm. Dochodziło do awantur, ale obywało się bez policyjnych interwencji.

Feralnego dnia Ewa P. zadzwoniła po pogotowie. Powiedziała, że jej mąż leży na podłodze zakrwawiony. Przybyli na miejsce ratownicy zobaczyli mężczyznę w kałuży krwi. Wszystko wskazywało na to, że doszło do zabójstwa. Ewa P. trafiła do celi. Późniejsze śledztwo dowiodło, że kobieta wyjątkowo brutalnie znęcała się nad mężem. Związała mu ręce taśmą samoprzylepną i okładała kijem po całym ciele. Później co najmniej trzy razy wepchnęła w odbyt mężczyzny kij od szczotki zakończony śrubą oraz butelkę po winie. Ewa P. wciskała kij bardzo głęboko. Rozerwała organy wewnętrzne małżonka. Mężczyzna powoli wykrwawiał się, konając w męczarniach.

Podczas późniejszego śledztwa Ewa P. wyjaśniła śledczym, że mąż był dla niej „niedobry”. Biła więc go, a kiedy nieco wytrzeźwiała, postanowiła zadzwonić po pogotowie.

Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 listopada 2016 o 17:52
Ludzie, ale bzdury tutaj wypisujecie. Mam nadzieję, że żaden z Was nie wierzy w to, co pisze, bo inaczej będę musiał zacząć popierać idee wprowadzenia cenzusów wyborczych.
Avatar
Gość / 26 listopada 2016 o 17:50
Cd. A że miała poetycką duszę, to postanowiła to zrobić w taki symboliczny sposób. Uwolnić ją w imię swobody działań twórczych! Nie dajmy PiSowi przejąć kultury.
Avatar
Gość / 26 listopada 2016 o 17:47
Chciała zmienić płeć po to, żeby móc zostać homoseksualistą ale Pan Wiesio nie chciał się na to zgodzić. Uznała, że taka obstrukcja łamie Jej prawa człowieka i, w obronie przed takim patriarchalizmem, wynikającym z polskiego tradycyjnego katolicyzmu, postanowiła działać. A że miała poetycką duszę, to postanowiła to zrobić w taki symboliczny sposób.
Avatar
qwerty / 11 sierpnia 2016 o 20:42
Rany Boskie! Jak to dobrze, że ja nie trzymam w domu baby! Nie dość, że mnie niepijącego doprowadziłaby do alkoholizmu, to na koniec wsadziłaby mi kija od szczotki tak głęboko, gdzie słońce nie dochodzi. Panie Boże! Trzymaj mnie z dala od bab, a baby z dala ode mnie! W imię Ojca i Syna!
Avatar
Sasiadka / 11 sierpnia 2016 o 17:41
Ona od zawsze latała za nim z nożem , tyle razy co mówiła ze wysadzi blok w powietrze. Wiem, bo mieszkam na tej samej wsi . pan Wiesio mimo, ze pil byl dobrym człowiekiem ona była zaraza 
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2016 o 10:41
Po pewnym czasie wpadli w alkoholizm ?? Pili od lat
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2016 o 08:13
Śmierć ma podtekst seksualny ,więc można się domyślić jak była traktowana przez męża . Dostał to na co zasłużył
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2016 o 07:02
A może należy się zastanowić dlaczego w taki sposób się zemściła! Co on jej robił? Ja jej nie bronię bo to patologia, ale dlaczego wszyscy potępiacie kobietę? Jaki był mężczyzna dla swojej żony, może już miała czegoś dosyć.....
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2016 o 03:42
Tylko kara glowna. Trzeba przywrocic kare smierci
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2016 o 21:15
To średniowieczna metoda uśmiercania (Nabijanie na pala) umierał powoli i w męczarniach...! 25 lat pozbawienia wolności dla takiej bandyckiej szmaciary byłoby odpowiednim wyrokiem!
Avatar
Gość / 26 listopada 2016 o 17:52
Ludzie, ale bzdury tutaj wypisujecie. Mam nadzieję, że żaden z Was nie wierzy w to, co pisze, bo inaczej będę musiał zacząć popierać idee wprowadzenia cenzusów wyborczych.
Avatar
Gość / 26 listopada 2016 o 17:50
Cd. A że miała poetycką duszę, to postanowiła to zrobić w taki symboliczny sposób. Uwolnić ją w imię swobody działań twórczych! Nie dajmy PiSowi przejąć kultury.
Avatar
Gość / 26 listopada 2016 o 17:47
Chciała zmienić płeć po to, żeby móc zostać homoseksualistą ale Pan Wiesio nie chciał się na to zgodzić. Uznała, że taka obstrukcja łamie Jej prawa człowieka i, w obronie przed takim patriarchalizmem, wynikającym z polskiego tradycyjnego katolicyzmu, postanowiła działać. A że miała poetycką duszę, to postanowiła to zrobić w taki symboliczny sposób.
Avatar
qwerty / 11 sierpnia 2016 o 20:42
Rany Boskie! Jak to dobrze, że ja nie trzymam w domu baby! Nie dość, że mnie niepijącego doprowadziłaby do alkoholizmu, to na koniec wsadziłaby mi kija od szczotki tak głęboko, gdzie słońce nie dochodzi. Panie Boże! Trzymaj mnie z dala od bab, a baby z dala ode mnie! W imię Ojca i Syna!
Avatar
Sasiadka / 11 sierpnia 2016 o 17:41
Ona od zawsze latała za nim z nożem , tyle razy co mówiła ze wysadzi blok w powietrze. Wiem, bo mieszkam na tej samej wsi . pan Wiesio mimo, ze pil byl dobrym człowiekiem ona była zaraza 
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2016 o 10:41
Po pewnym czasie wpadli w alkoholizm ?? Pili od lat
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2016 o 08:13
Śmierć ma podtekst seksualny ,więc można się domyślić jak była traktowana przez męża . Dostał to na co zasłużył
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2016 o 07:02
A może należy się zastanowić dlaczego w taki sposób się zemściła! Co on jej robił? Ja jej nie bronię bo to patologia, ale dlaczego wszyscy potępiacie kobietę? Jaki był mężczyzna dla swojej żony, może już miała czegoś dosyć.....
Avatar
Gość / 11 sierpnia 2016 o 03:42
Tylko kara glowna. Trzeba przywrocic kare smierci
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2016 o 21:15
To średniowieczna metoda uśmiercania (Nabijanie na pala) umierał powoli i w męczarniach...! 25 lat pozbawienia wolności dla takiej bandyckiej szmaciary byłoby odpowiednim wyrokiem!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 5 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 4 2

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 12 5

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 13 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 3 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 16 3

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 4

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0