wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Nadzór budowlany: targ koło dworca to samowola. Dzierżawca nie boi się decyzji o rozbiórce

Dodano: 8 czerwca 2015, 06:23
Autor: Paweł Puzio

Nadzór budowlany: Dokumenty albo rozbiórka targowiska. Dzierżawca: To nie jest nieruchomość, płacimy opłatę targową. Proceduralny spór o targowisko z ulicy Ruskiej.

Szykuje się kolejny etap sporu, który trwa od bardzo wielu miesięcy. Chodzi o targowisko powstałe na dawnym placu manewrowym PKS, terenie, który jest własnością spółki Lubelskie Dworce, należącej do samorządu województwa. Plac dzierżawi Euro Consult.

Na konkurencję od lat skarżą się kupcy z Bazaru i Targu pod Zamkiem. Grozili pikietami, pisali skargi i zażalenia. Od dawna tłumaczą, że bazar to nieuczciwa konkurencja, oferująca tani, niskiej jakości towar.

Teraz targowiskiem zajął się nadzór budowlany, który przeprowadził tam kontrolę. W piątkowym Kurierze Lubelskim Joanna Jać, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego miasta Lublin, wypowiadała się, że targowisko jest samowolą budowlaną. Pani inspektor dodała, że legalizacja tego targowiska jest niemożliwa ze względu na nowy, niedawno uchwalony przez Radę Miasta, plan zagospodarowania przestrzennego dla tej części Lublina. Dlatego na dzierżawcę tego terenu, czyli firmę Euro Consult, inspektor nałożyła obowiązek przedstawienie dokumentu zgodności z planem zagospodarowania. Firma ma na to czas do 30 czerwca. Jeżeli nie dopełni tego obowiązku, to po dwóch tygodniach zostanie wydany nakaz rozbiórki.

Tymczasem firma Euro Consult nie boi się decyzji o rozbiórce. – Po pierwsze nie mamy jeszcze tej decyzji na piśmie, więc nie możemy się do niej odnieść. Po drugie, jak można wydać decyzję o rozbiórce ruchomości, bo przecież stragany i namioty kupców na naszym targu są właśnie ruchomością, a nie nieruchomością – mówi Andrzej Ziętek ze spółki Euro Consult. – Od trzech lat miasto Lublin pobiera od nas opłatę targową za ruchomości, a nie podatek od nieruchomości. Jeżeli w przyszłości stragany i namioty zostaną uznane za nieruchomości, wówczas w imieniu naszych podnajemców, dzierżawców gruntu, zwrócimy się do miasta o zwrot nadpłaconych kwot w formie opłaty targowej. A nie są to kwoty małe, bo co miesiąc do kasy miasta wpłacamy po kilkadziesiąt tysięcy złotych, rocznie daje to prawie milion złotych – kończy Andrzej Ziętek.

Z przedstawicielem właściciela terenu nie udało nam się w niedzielę skontaktować.

Gość
lublinianin od zawsze
quesst
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (27 kwietnia 2016 o 09:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szanowny Panie Prezydencie Miasta Lublin w miejscu gdzie dziś znajdują się pawilony Sp. BAZAR powinna stać estetyczna jedno- poziomowa nie droga HALA TARGOWA jakiej u nas w Lublinie niestety nie ma. Miejsce w którym będzie stać na zakupy każdego mieszkańca naszego miasta. Kolejne galerie handlowe są nam nie potrzebne.. Brakuje Hali Targowej właśnie w tym miejscu w którym znajduje się obecnie targowisko BAZAR.... W Pana kampaniach wyborczych nie było mowy o hali przy ul. Ruskiej. Była mowa o postawieniu estetycznej i nie drogiej HALI TARGOWEJ dla Kupców Sp. BAZAR przy al. Tysiąclecia...
Rozwiń
lublinianin od zawsze
lublinianin od zawsze (22 kwietnia 2016 o 09:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Panie Prezydencie Miasta Lublin w miejscu gdzie dziś znajdują się pawilony Sp. BAZAR powinna stać estetyczna jedno- poziomowa nie droga HALA TARGOWA  jakiej u nas w Lublinie niestety nie ma. Miejsce w którym będzie stać na zakupy każdego mieszkańca naszego miasta. Kolejne galerie handlowe są nam nie potrzebne..  Brakuje Hali Targowej właśnie w tym miejscu w którym znajduje się obecnie targowisko BAZAR....

Rozwiń
quesst
quesst (22 kwietnia 2016 o 09:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"Kupcy z Bazaru i Targu pod Zamkiem... ...od dawna tłumaczą, że bazar to nieuczciwa konkurencja, oferująca tani, niskiej jakości towar." A to dobre jest! :-)) Przecież wszyscy ci kupcy kupują towar na tej samej giełdzie od tych samych dostawców...

Widać, że pojęcia nie masz o tym skąd bułgarzy biorą zaopatrzenie na ten targ w przeciwieństwie do Leganego Bazaru !!! Więc się nie wypowiadaj.

Rozwiń
quesst
quesst (22 kwietnia 2016 o 08:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jeśli towar jest tani i niskiej jakości to o co piją lubelscy handlarze z właściwego targowiska? Klienci i tak do nich wrócą.... Gorzej jeśli sprzedają taki sam towar ale 3x taniej niż te nienachapane lubelskie handlarze! :-P

A wiesz co ty możesz chapnąć ....

Rozwiń
Gość
Gość (20 czerwca 2015 o 22:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Guest (11 czerwca 2015 o godzinie 14:39)- mistrzu tam przynajmniej można coś kupić za mniejszą cenę. Może lepiej będzie zlikwidować tarasy zamkowe które są kolejnym niepotrzebnym elementem?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!