środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Nadzór budowlany zakazał imprez w sali widowiskowej CK przy Popiełuszki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 maja 2013, 21:25
Autor: Dominik Smaga

Problem dotyczy budynku po warsztatach szkolnych, który obecnie zajmuje Galeria Labirynt (Jacek Świe
Problem dotyczy budynku po warsztatach szkolnych, który obecnie zajmuje Galeria Labirynt (Jacek Świe

Nie będzie już spektakli i koncertów w budynku Galerii Labirynt przy ul. Popiełuszki. Zakazał ich nadzór budowlany. Inspektorzy uznali, że miasto samowolnie zmieniło przeznaczenie jednej z sal.

Problem dotyczy budynku po warsztatach szkolnych, który obecnie zajmuje Galeria Labirynt. Z jednej z sal galerii gościnnie korzysta miejskie Centrum Kultury, którego właściwa siedziba przy ul. Peowiaków jest obecnie przebudowywana. Właśnie tu CK zorganizowało sobie tymczasową salę widowiskową. Ale okazuje się, że nie można tu organizować imprez.

– Mamy do czynienia z samowolną zmianą sposobu użytkowania tej części obiektu – informuje Robert Lenarcik, szef Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego miasta Lublin. – Wydaliśmy decyzję nakazującą miastu przedłożenie stosownych dokumentów celem zalegalizowania zmiany sposobu użytkowania sali. Jednocześnie nakazaliśmy wstrzymanie użytkowania tej części obiektu.

Co dalej z zaplanowanymi w tej sali imprezami? – Musimy to wszystko przeanalizować, być może da się jeszcze jakoś odwołać od tej decyzji. Cały czas jesteśmy w kontakcie z prawnikami – mówi Janusz Opryński, zastępca dyrektora Centrum Kultury ds. Artystyczno-Programowych.

Problem jest duży, bo CK musi jakoś dotrwać do otwarcia odnowionej siedziby. – Oficjalne otwarcie planowane jest na 21 września – mówi Opryński. Gotowy jest nawet program: wielki spektakl świetlny przed budynkiem, potem cały tydzień wydarzeń z udziałem wszelkich grup związanych z Centrum Kultury.
Nie ma tylko pomysłu na to, co stanie się z koncertami i spektaklami do tego czasu. W grę nie wchodzi nawet muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim, bo park jest w trakcie remontu, który zakończy się dopiero jesienią.

Miasto musi teraz przedłożyć nadzorowi budowlanemu komplet dokumentów łącznie z opiniami służb odpowiedzialnych za higienę pracy, służb sanitarnych i straży pożarnej. Przynajmniej z tym ostatnim dokumentem może być problem, bo – jak nieoficjalnie wiadomo – sala w obecnym kształcie nie spełnia norm. Ratusz musiałby ją dopiero dostosowywać, ale nie wiadomo, czy zdecyduje się na taki doraźny wydatek, skoro w dalszych planach ma gruntowną przebudowę gmachu. Szacunki trwają, ale najbardziej prawdopodobne jest, że szybkiej adaptacji sali nie będzie i pomieszczenia będą wykorzystywane przez Galerię Labirynt (czyli głównego gospodarza budynku) jako magazyn.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!