niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Nagroda Naukowa Marii Curie ogólnopolska

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 lutego 2012, 17:45
Autor: (mb)

Maria Skłodowska-Curie (Christie's / Wikimedia Commons)
Maria Skłodowska-Curie (Christie\'s / Wikimedia Commons)

Nagroda Naukowa Marii Curie przyznawana za wyjątkowo ważne osiągnięcia naukowe otrzymała rangę nagrody ogólnopolskiej. Dzięki temu o wyróżnienie będą się mogli ubiegać naukowcy nie tylko z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

To efekt ostatniego zarządzenia rektora UMCS. Z wnioskiem o przyznanie nagrody występuje Rada Wydziału w terminie do 30 kwietnia. Rada może wystąpić tylko z jednym wnioskiem w danym roku kalendarzowym. Do wniosku winna być dołączona dokumentacja uzasadniająca wystąpienie o przyznanie nagrody.

Nagrodę można zdobyć za indywidualne lub zespołowe osiągnięcia lub odkrycia naukowe szczególnie ważne dla danej dyscypliny. Ale – co ważne – uzyskane w roku poprzedzającym wręczenie nagrody. Mogą to być oryginalne opublikowane prace naukowe, monografie, patenty czy nowe metody badań.

Nagrodę Naukową Marii Curie za osiągnięcia naukowe w 2010 roku otrzymał zespół naukowców pod kierunkiem prof. dr hab. Nikodema Grankowskiego z Zakładu Biologii Molekularnej Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS za prace nad antygenem szczepionki przeciwko malarii.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!