poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

Nagrody dla dyrektorów od kultury. Kto dostał, a kto nie?

Dodano: 5 sierpnia 2015, 21:30

Zygmunt Nasalski, były dyrektor Muzeum Lubelskiego i Agnieszka Zadura, dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego nie dostali nagród
Zygmunt Nasalski, były dyrektor Muzeum Lubelskiego i Agnieszka Zadura, dyrektor Muzeum Nadwiślańskiego nie dostali nagród

Sześciu dyrektorów samorządowych instytucji kultury dostanie nagrody od zarządu województwa. Premii nie przyznano pięciu osobom, m.in. za ujemny wynik finansowy czy nieprzepracowanie całego roku.

Wysokość nagrody rocznej zależy od zarobków poszczególnych dyrektorów. – To jednokrotność miesięcznego wynagrodzenia – informuje Katarzyna Olchowska z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego.

By dostać dodatkowe pieniądze dyrektorzy muszą zajmować swoje stanowisko przez cały rok, nie mogą mieć na koncie żadnej kary dyscyplinarnej, a kierowana przez nich instytucja musi zostać oceniona pozytywnie. Ujemny wynik finansowy oznacza automatyczne skreślenie z listy kandydatów do premii.

Warunki te spełniło sześciu dyrektorów miejskich instytucji. Nagrody za 2014 rok dostali: Krzysztof Kutarski, dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie; Jan Sęk, dyrektor Filharmonii im. H. Wieniawskiego; Artur Sępoch, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie; Włodzimierz Staniewski, dyrektor Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice”; Zofia Ciuruś, dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego i Mirosław Korybut, dyrektor Muzeum Wsi Lubelskiej.

Nagrody nie dostanie Zygmunt Nasalski, były dyrektor Zamku Lubelskiego. – Instytucja, którą kierował była na minusie o ponad 77 tys. zł – tłumaczy Olchowska.

Na ekstra pieniądze nie może też liczyć Krzysztof Kornacki, były dyrektor Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Umowę o pracę rozwiązał 29 grudnia, czyli nie pracował przez cały rok.
W podobnej sytuacji jest Krzysztof Torończyk, dyrektor Teatru im. J Osterwy, który zaczął pracę 1 lutego i Piotr Franaszek, dyrektor Centrum Spotkania Kultur, który na stanowisko został powołany 8 września.

Nic nie dostanie także Agnieszka Zadura, dyrektorka Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym. – W stosunku do pani dyrektor rozpoczęła się procedura odwoławcza – tłumaczy Olchowska.
To wynik kontroli urzędników marszałka w muzeum. W wystąpieniu pokontrolnym czytamy m.in. o nieprawidłowościach w wypłatach wynagrodzeń i dodatków dla pracowników muzeum.

Idą nowi

Trwa konkurs na dyrektora Filharmonii i Teatru Muzycznego w Lublinie. Chętnych na kierowanie Filharmonią jest pięć osób, teatrem – osiem. – Na razie nie podajemy nazwisk. Koperty otworzy komisja konkursowa na pierwszym posiedzeniu. Prawdopodobnie zbierze się w przyszłym tygodniu – mówi Katarzyna Olchowska.

Cała procedura powinna zakończyć się do 31 sierpnia.

Czytaj więcej o: Lublin nagrody kultura
Gość
Gość
dziennikarz niezależny
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 sierpnia 2015 o 23:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dlaczego media nie podają, że prawdziwym powodem odwołania pani Zadury są straty finansowe i wizerunkowe jakie spowodowała w Muzeum Nadwiślańskim? Odwiedźcie na facebooku funpage Solidarni z Muzeum - reaktywacja a dowiecie się co zrobiła w muzeum Pani Zadura. O wszystkim wiedział Pan Marszałek Grabczuk, ale wolał udawać ze nie widzi nadużyć Pani Zadury, bo to jego partyjna koleżanka, a teraz chce uciec do sejmu. Wstyd panie Marszałku Grabczuk. I Pan chce nas reprezentować w sejmie?
Rozwiń
Gość
Gość (6 sierpnia 2015 o 09:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,141119894,teatr-muzyczny-pracownicy-domagaja-sie-podwyzek-trzy-razy-obiecywano.html
Rozwiń
dziennikarz niezależny
dziennikarz niezależny (6 sierpnia 2015 o 08:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Należ publikować i pokazywać co zawdzięczamy obecnej i kończącej się już władzy,należy to kategorycznie i do bólu rozliczyć a winnych ukarać kryminałem i na wieki odsunąć od koryta.

Rozwiń
Jan
Jan (6 sierpnia 2015 o 08:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Po jaką cholerę takie rzeczy publikować? Dziennikarze ruszcie d..y i sami szukajcie informacji.

Rozwiń
Gość
Gość (6 sierpnia 2015 o 08:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Widzisz teraz co nam ta POlszewia zafundowała, tyle o tym pisze w swoich felietonach,całe dwie długie kadencje dymania i okradania narodu.

Taśmy kelnerów mówiły prawdę i tylko prawdę.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!