poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Nagrody dla wojewody

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 sierpnia 2002, 21:31

Dla wojewody 4 tysiące zł, dla jego zastępcy – 3 tys. To wysokość nagród, jakie otrzymali właśnie szefowie Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Od kogo te nagrody? Od Leszka Millera, premiera RP. – To nagroda indywidualna za drugi kwartał tego roku. Pieniądze pochodzą z osobowego funduszu płac kancelarii premiera i przyznawane są osobom, które zajmują kierownicze stanowiska w administracji państwowej – tłumaczy Małgorzata Trąbka z zespołu informacyjno-prasowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Za co premier nagrodził szefów urzędu wojewódzkiego? Wczoraj w biurze informacyjnym rządu tego dowiedzieć się nie było można. – W piśmie z biura finansowego kancelarii prezesa Rady Ministrów, jakie w tej sprawie przesłano do naszego urzędu, nie wspomniano na ten temat ani słowem. Ale takie nagrody indywidualne wojewoda Andrzej Kurowski i wicewojewoda Jan Łopata otrzymują od początku swojego urzędowania. Co kwartał – dodaje Małgorzata Trąbka.
4 i 3 tysiące to kwoty brutto. To oznacza, że na rękę wojewoda otrzymał 3160 zł, wicewojewoda – 2048 zł. Wysokość premii to około jedna trzecia poborów szefów LUW. Po odliczeniu wszystkich podatków głowa urzędu wojewódzkiego zarabia co miesiąc 8242 zł, jego zastępca – 6380 zł.
W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim pracuje 606 osób. Średnio zarabiają ok. 2200 zł (brutto). W ubiegłym roku na wynagrodzenie dla całej urzędniczej kadry LUW przeznaczono blisko 21 milionów złotych. W tym roku około 220 tysięcy zł więcej. To ok. 3 proc. całego budżetu wojewody. Tyle samo wojewoda wydaje np. na inspekcję weterynaryjną i ośrodki doradztwa rolniczego.
W ubiegłym roku na terenie Lubelszczyzny w całej administracji państwowej pracowało 7240 osób. Średnio zarabiali co miesiąc – około 2700 zł (brutto). (kl)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!