czwartek, 25 maja 2017 r.

Lublin

Najbardziej utyka próbna matematyka

Autor: Ewa Dziadosz

Najgorzej wypadła matura z matematyki. W niektórych lubelskich szkołach nie zaliczyło jej aż 35 proc. uczniów. To gorzej niż ogólnopolska średnia.

Wczoraj Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła wyniki próbnego egzaminu dojrzałości w nowym kształcie. Blisko jedna czwarta z 334 tys. zdających nie przebrnęła przez egzamin z matematyki.
- Typ szkoły jest istotnym czynnikiem różnicującym - komentuje lubelski wicekurator Andrzej Zieliński. - W liceach ogólnokształcących 17,8 proc. uczniów nie uzyskało 12 punktów (na 40 możliwych), niezbędnych do zaliczenia matury z matematyki. W liceach zawodowych, technicznych i czteroletnich technikach nie wypełniło normy zaliczenia aż 35,2 proc. uczniów.
Jak wynika z informacji Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, oceniającej prace uczniów m.in. z województwa lubelskiego, średni wynik z matematyki w naszym regionie wynosi 18,19 punktu. Najwyższą ocenę uzyskało 4 proc. zdających, oceny wysokie - 24 proc. O wiele lepiej wypadła próbna matura z języków obcych. Język angielski zdali bez mała wszyscy, a średni wynik wynosił 36 punktów na 50 możliwych.
- Nie osiągnęliśmy rewelacyjnych wyników - przyznaje Bogdan Wagner, dyrektor VII LO w Lublinie. - Ale myślę, że w pewien sposób winę za to ponoszą również dorośli. Egzaminacyjna próba odbyła się tuż po wakacjach, toteż uczniowie podchodzili do niej w sposób dość niefrasobliwy. Zwłaszcza że z jednej strony słyszeli informacje, że to sprawdzian procedur, logistyki i tajności, z drugiej docierały informacje, że i tak matura przeprowadzona zostanie w starej formule.
Indywidualne wyniki może poznać każdy uczeń, wchodząc na internetową stronę www.oke.krakow.pl. W katalogu SIEMA (Serwis Internetowy o Egzaminach Maturalnych) musi podać swoje imię, nazwisko i numer Pesel.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24