piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Najbardziej utyka próbna matematyka

  Edytuj ten wpis
Autor: Ewa Dziadosz

Najgorzej wypadła matura z matematyki. W niektórych lubelskich szkołach nie zaliczyło jej aż 35 proc. uczniów. To gorzej niż ogólnopolska średnia.

Wczoraj Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła wyniki próbnego egzaminu dojrzałości w nowym kształcie. Blisko jedna czwarta z 334 tys. zdających nie przebrnęła przez egzamin z matematyki.
- Typ szkoły jest istotnym czynnikiem różnicującym - komentuje lubelski wicekurator Andrzej Zieliński. - W liceach ogólnokształcących 17,8 proc. uczniów nie uzyskało 12 punktów (na 40 możliwych), niezbędnych do zaliczenia matury z matematyki. W liceach zawodowych, technicznych i czteroletnich technikach nie wypełniło normy zaliczenia aż 35,2 proc. uczniów.
Jak wynika z informacji Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, oceniającej prace uczniów m.in. z województwa lubelskiego, średni wynik z matematyki w naszym regionie wynosi 18,19 punktu. Najwyższą ocenę uzyskało 4 proc. zdających, oceny wysokie - 24 proc. O wiele lepiej wypadła próbna matura z języków obcych. Język angielski zdali bez mała wszyscy, a średni wynik wynosił 36 punktów na 50 możliwych.
- Nie osiągnęliśmy rewelacyjnych wyników - przyznaje Bogdan Wagner, dyrektor VII LO w Lublinie. - Ale myślę, że w pewien sposób winę za to ponoszą również dorośli. Egzaminacyjna próba odbyła się tuż po wakacjach, toteż uczniowie podchodzili do niej w sposób dość niefrasobliwy. Zwłaszcza że z jednej strony słyszeli informacje, że to sprawdzian procedur, logistyki i tajności, z drugiej docierały informacje, że i tak matura przeprowadzona zostanie w starej formule.
Indywidualne wyniki może poznać każdy uczeń, wchodząc na internetową stronę www.oke.krakow.pl. W katalogu SIEMA (Serwis Internetowy o Egzaminach Maturalnych) musi podać swoje imię, nazwisko i numer Pesel.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!