wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Najlepsi lubelscy nauczyciele wybrani, Magda Welc zaśpiewała (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 grudnia 2010, 19:07

Wychowawczyni przedszkolna, nauczycielka nauczania podstawowego oraz panie od historii i matematyki. Cztery wspaniałe kobiety zwyciężyły w konkursie na najlepszych nauczycieli w naszym regionie. Dziś wręczyliśmy im nagrody.

W lubelskim Trybunale Koronnym odbyła się dziś uroczysta gala naszego plebiscytu. Głosowanie na Belfrów Roku 2010 rozpoczęło się w październiku.

Nauczyciele byli nominowani w czterech kategoriach: nauczyciel przedszkolny, szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły średniej. Zagłosować mógł każdy: uczeń, rodzic, kolega z pracy, dyrektor szkoły. Wystarczyło wysłać SMS-a na ulubionego nauczyciela. Efekt? Łącznie przyszło ponad 19 tys. głosów.

Najwięcej, przeszło 2 tys. głosów, otrzymała zwyciężczyni w kategorii "szkoła podstawowa” – siostra Bożena Lubocka ze Szkoły Podstawowej Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie. – Spokojna, pogodna i konsekwentna. Oprócz przedmiotów uczy dzieci szacunku dla siebie nawzajem, rozwiązywania problemów i życzliwości – tak o s. Lubockiej napisała pani Elżbieta Stelmach-Misztal, zgłaszając w imieniu uczniów i rodziców jej kandydaturę.

– Po prostu trzeba być człowiekiem – zdradza receptę na sukces s. Lubocka. – Uczyć dzieci, ale przez cały czas uczyć też siebie, także od dzieci. Czego? Pokory, słuchania, mówienia, bycia ludzkim, życzliwym, bycia lepszym człowiekiem. Teraz jest pęd do nauki, a wychowanie nieco kuleje. A trzeba poświęcać więcej czasu właśnie na człowieczeństwo.

Najlepsza wśród nauczycieli przedszkolnych okazała się Marta Karczmarczyk-Mieczkowska z Przedszkola nr 58 w Lublinie. – Ta nagroda jest tym cenniejsza, że wypływa z serc moich wychowanków i ich rodziców – mówi laureatka. Podkreśla, że w pracy nauczyciela przedszkolnego kluczowy jest kontakt nie tylko z dzieckiem, ale też z rodzicem. – Musimy sobie ufać, wspierać się, czasem usłyszeć krytykę, ale prawdziwą. Tworzymy zespół. I powinniśmy razem działać.

W kategorii "szkoła średnia” zwyciężyła Krystyna Mazurek – nauczycielka matematyki w II LO w Lubartowie. – Bez uczniów, bez kolegów nauczycieli, bez współpracy nie da się w edukacji niczego osiągnąć – tłumaczy pani Mazurek. – Do uczniów trzeba podejść z sercem. Utwierdzać w tym, co robią. Pomagać w wyborach. I wspierać, rozmawiać. Oni tego potrzebują.

Wśród nauczycieli gimnazjum wygrała Celina Małek – nauczycielka historii w Gimnazjum Nr 1 w Niedrzwicy Dużej. – Pani Celina Małek jest pozytywnie "zakręcona”, a lekcje z nią to sama przyjemność – napisały do nas, zgłaszając panią Celinę do konkursu, trzy uczennice: Justyna, Monika i Magda. Ich zdaniem "takiej nauczycielki historia nie przewidziała”.

Występ Magdy Welc:


– Najważniejsza w szkole jest otwartość, kontakt. Z uczniami trzeba rozmawiać. Czasem pochwalić, czasem "palnąć” w ucho. Ale tak, żeby rozumieli, dlaczego – mówi pani Celina. – Nie można stanąć na środku sali i mówić. Trzeba rozmawiać. I rozumieć uczniów i pomagać im w zrozumieniu.

– Szukaliśmy pasjonatów, najlepszych nauczycieli i wychowawców z całego regionu. Ludzi, dla których bycie nauczycielem to nie tylko zawód, ale też misja, której oddają się z pasją – mówi Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego.

– Kiedy obejmowałem funkcję kuratora marzyło mi się, żeby o szkole, o nauczycielach pisało się pozytywnie, i to na pierwszych stronach. Bo najczęściej pojawiają się wiadomości na temat złego, które dzieje się w szkołach. Dzięki takim plebiscytom spełnia się moje marzenie – mówił podczas dzisiejszej gali lubelski kurator oświaty Krzysztof Babisz.

Kurator stwierdził, że prawie 20 tys. głosów oddanych na nauczycieli w naszej zabawie nie jest dla niego zaskoczeniem. – Po prostu mamy dobrych nauczycieli, którzy całym swoim życiem zasługują na podziw – podkreślił.

– Wyróżnienie dla państwa jest wyróżnieniem dla całego środowiska nauczycielskiego – powiedział do finalistów naszego plebiscytu. – Warto realizować misję nauczyciela tak, jak państwo realizujecie.

Gwiazdą dzisiejszej gali w Trybunale Koronnym była zwyciężczyni "Mam Talent” – Magda Welc.

Zwycięzcy plebiscytu Belfer Roku 2010

Nauczyciel przedszkolny

I miejsce – Marta Karczmarczyk-Mieczkowska, Przed. nr 58 w Lublinie – 1310 głosów
II miejsce – Ewa Chrzanowska, Niepubliczne Przed. "Honoratka” w Radawcu Dużym – 1223
III miejsce – Karolina Pondel, Niepubliczne Przed. "Aniołek” w Łęcznej – 1087

Nauczyciel szkoły podstawowej

I miejsce – s. Bożena Lubocka, SP Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie – 2094 głosy
II miejsce – Agnieszka Kotyńska, SP w Cycowie – 1829
III miejsce – Ewa Pluta, SP nr 34 w Lublinie – 850

Uroczystość wręczenia nagród:

Zwycięzcy plebiscytu Belfer Roku 2010

Nauczyciel przedszkolny

I miejsce – Marta Karczmarczyk-Mieczkowska, Przed. nr 58 w Lublinie – 1310 głosów
II miejsce – Ewa Chrzanowska, Niepubliczne Przed. "Honoratka” w Radawcu Dużym – 1223
III miejsce – Karolina Pondel, Niepubliczne Przed. "Aniołek” w Łęcznej – 1087

Nauczyciel szkoły podstawowej

I miejsce – s. Bożena Lubocka, SP Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie – 2094 głosy
II miejsce – Agnieszka Kotyńska, SP w Cycowie – 1829
III miejsce – Ewa Pluta, SP nr 34 w Lublinie – 850

Nauczyciel gimnazjum

I miejsce – Celina Małek, Gim. nr 1 w Niedrzwicy Dużej – 549 głosów
II miejsce – Liliana Kołodziejczyk, Gim. nr 26 w Lublinie – 440
III miejsce – Joanna Nowakowska, Prywatne Gim. im. Królowej Jadwigi w Lublinie – 195

Nauczyciel szkoły średniej

I miejsce – Krystyna Mazurek, II LO w Lubartowie – 1514 głosów
II miejsce – Mirosław Sałach, IX LO w Lublinie – 1463
III miejsce – Edyta Wielgus, VI LO w Lublinie – 767
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
xYz
gingy
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (10 października 2015 o 11:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Teraz przynajmniej inne szkoły będą mogły się posłużyć tym artykułem jeśli będą mieć problem z "Jak wybrać najlepszego nauczyciela?" xD to mają tutaj gotowy poradnik. A tak na serio to nie tylko lubelscy nauczyciele są znani z wysokiego poziomu nauczania. Dobry nauczyciel to nie tylko doświadczenie ale też kreatywność i umiejętność podejścia i przekazania wiedzy uczniowi http://www.aszkolenia.pl/855/wybor-korepetytora-do-matematyki-poradnik-jak-wybrac-najlepszego.html
Rozwiń
xYz
xYz (5 stycznia 2011 o 23:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Szkoda że tylko p. Wielgus z VI lo jest na tej liście. Powinni pozajmować pierwsze i drugie miejsca, tacy są ''cudowni''...
Rozwiń
gingy
gingy (23 grudnia 2010 o 18:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeśli jest jakiś powód dla którego mam żałować kończenia liceum, to lekcje historii z sorem Sałachem. Przedmiot nieciekawy, ale sposób, w jaki sor ją przedstawia, jest kapitalny Gratulacje!
Rozwiń
:)
:) (18 grudnia 2010 o 22:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Najlepsi lubelscy nauczyciele wybrani, Magda Welc zaśpiewała..."

Ofiar w ludziach nie było
Rozwiń
wiesiu
wiesiu (17 grudnia 2010 o 18:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
poczytaj info na stronie tego liceum co pracuje pani Mazurek to będziesz wiedział jak to się pozyskuje głosy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!