piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

Najlepsi uczniowie otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 5 listopada 2012, 16:20
Autor: PAP

 (Archiwum)
(Archiwum)

264 najlepszych uczniów ze szkół województwa lubelskiego otrzymało w tym roku stypendia Prezesa Rady Ministrów. W poniedziałek w Lublinie uroczyście wręczono im dyplomy potwierdzające przyznanie stypendiów.

Dyplomy wręczali stypendystom wiceminister resortu administracji i cyfryzacji Włodzimierz Karpiński, wiceminister edukacji narodowej Tadeusz Sławecki oraz wojewoda lubelski Jolanta Szołno-Koguc.

Wiceminister Karpiński podkreślił, że stypendia Prezesa Rady Ministrów są dobrą praktyką honorowania uczniów, którzy są liderami w swoich społecznościach. Podkreślił, że młodzi ludzie są największym bogactwem Lubelszczyzny, a stymulowanie ich rozwoju stanowi nowoczesny wymiar patriotyzmu.

- To jest ciężka praca, wymaga potężnego zaangażowania rodziców, mądrego prowadzenie przez pedagogów i wychowawców, dobrej organizacji przez dyrektora, który zarządza placówką szkolną, dobrych warunków tworzonych przez organ prowadzący – powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej Karpiński.

Wiceminister Sławecki zaznaczył, że przy przyznawaniu stypendiów Prezesa Rady Ministrów bierze się pod uwagę wyniki w nauce i inne osiągnięcia uczniów, a w typowaniu stypendysty uczestniczą: samorząd szkolny, rada rodziców i rada pedagogiczna. - To szkoła typuję tę swoją perełkę, która otrzymuje stypendium – powiedział Sławecki.

- To stypendium to nie są duże kwoty, ale to jest bardzo prestiżowe wyróżnienie – oceniła wojewoda Szołno-Koguc.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są od 1997 r. na wniosek dyrektorów szkół. Otrzymują je uczniowie placówek, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Z każdej szkoły stypendium może dostać tylko jeden uczeń. Musi uzyskać średnią ocen minimum 4,75 i wykazywać szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy.

Stypendium wynosi 258 zł miesięcznie, jest przyznawane na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym, wypłacane jest w dwóch transzach. W tym roku w całym kraju stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznano 4021 uczniom.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Pat
Aga
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Pat
Pat (16 maja 2013 o 23:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Taka kwota to, jak na "prestiżowe" wyróżnienie przyznawane przez szefa rządu kraju aspirującego do europejskiej czołówki jest żenująca. A jeśli ktoś uważa, że są to pieniądze "za friko" to deprecjonuje trud uczniów, którzy niejednokrotnie poświęcają nauce swoje zycie osobiste i każdą wolną chwilę.
Rozwiń
Aga
Aga (6 listopada 2012 o 10:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Gość' timestamp='1352191473' post='690208']
Śmiech na sali z tym stypendium Napiszcie wprost że kilku wiceministrów chciało się wypromować i nie wciskajcie ciemnoty ludziom że ktoś docenił ciężką prace uczniów. 258zł to jawna kpina
[/quote]

Jawna kpina z czego??? Kiedy ja w połowie lat 90-tych kończyłam szkołę średnią nikt nie przyznawał żadnych stypendiów. Jeżeli ktoś się chciał uczyć to to robił, nie oczekiwał na kasę. 258 zł za friko to mało?
Rozwiń
Gość
Gość (6 listopada 2012 o 09:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Śmiech na sali z tym stypendium Napiszcie wprost że kilku wiceministrów chciało się wypromować i nie wciskajcie ciemnoty ludziom że ktoś docenił ciężką prace uczniów. 258zł to jawna kpina
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!