Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 sierpnia 2017 r.
16:04

Najpopularniejsze imiona dzieci w woj. lubelskim. Będzie nowy hit wśród dziewczynek?

112 24 A A

Jeronimo Martin - takie imię, na cześć właściciela sieci sklepów Biedronka nadali synowi kilka dni temu rodzice z Zawiercia. Sprawdziliśmy, czy na Lubelszczyźnie można znaleźć równie niespotykane imiona.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W Lublinie niepodzielnie rządzi Zuzanna, Julia i Lena oraz Antoni, Jakub i Szymon. Wciąż modny jest Adam i Jan oraz Alicja, Zofia i Maja. Tylko w pojedynczych przypadkach spotkać można już Brajana. Za to zaczyna pojawiać się Mia, której pracownicy wieszczą coraz większą popularność, po tym jak kilka dni temu takie imię dostała córka celebrytki Natalii Siwiec.

- U nas ranking nie zmienia się od dawna. Chłopcom najczęściej nadaje się na imię Szymon, Jakub, Antoni, Michał i Mikołaj, a dziewczynkom Maja, Julia, Hanna, Zuzanna i Emilia – wylicza Romualda Prus, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Zamościu. – Ostatnio nie było żadnych nietypowych imion, które zapadłyby w pamięci pracowników. Wybory rodziców są bardzo tradycyjne.

W Puławach na czele rankingu znajdziemy Franciszka, Szymona i Jana. Tuż za nimi uplasowali się Antoni i Mikołaj. Dziewczynkom najczęściej nadawane jest natomiast imię Maja i Amelia.

- Najwięcej imion w naszych statystykach to te, które w ciągu tego roku nadawane były tylko jeden raz. To na przykład Magdalena, Urszula, czy Klaudia – usłyszeliśmy w puławskim USC. – Pojedynczym i nie nadawanym u nas nigdy wcześniej imieniem, które w 2017 trafiły do bazy danych jest natomiast Vincent, Jude, Maks i Ariana.

Wszystko wskazuje na to, że gdyby takie imiona swoim dzieciom chcieli nadać mieszkańcy Kraśnika, urzędnicy przeprowadziliby z nimi pogadankę.

- Kiedy rodzice chcą nadać nietypowe imię zawsze staramy się z nimi porozmawiać i odradzić im takie rozwiązanie. Z naszego doświadczenia wynika, że gdy taki wybór pada, to po pewnym czasie imię zostaje zmienione, bo na przykład z tego powodu z dziecka śmieją się rówieśnicy. Wiemy, że rodzice potem swoich wyborów żałują i chcemy o tym powiedzieć nowym mamom i tatom. Nie zakazujemy, ale odradzamy – przyznaje Maria Borysik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Kraśniku.

– Nasze argumenty trafiają do rodziców. Być może dlatego ostatnio nietypowych imion nie mieliśmy. W ubiegłym roku pojawił się jeden Romeo. Teraz najmodniejszy u nas jest Alan, Jakub i Szymon oraz Marcelina, Emilia i Lena.

Baby shower – nowa moda w Polsce. Skąd pochodzi?

Quiz: Czego nauczy nowa podstawówka

Czego nauczy nowa podstawówka

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Henio / 4 września 2017 o 11:22
A co z Klarą?
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 10:05
Zuza i Lenka - to chyba pokłosie telenowel :D
Avatar
podpis / 1 września 2017 o 10:51
To imię Jarosław nie jest jeszcze obowiązkowe? Dla dziewczynek ewentualnie można wybrać Jarosława, jeśli ktoś już się uprze.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 07:24
Szymon.... beznadziejne imię. Jarosław... to jest Polskie imię, a nie jakiś Szymon. Już nie wspomnę o Marinie czy innych wymyślunkach z innych krajów. Polacy nie gęsi i swój język mają.... a przynajmniej mieli. Bo jak patrzę na te nowe imiona to się już zastanawiam, co się dzieje z tym narodem, że mu tak odwala.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 02:43
ja nazywać się mehmed, mieszkać w niemczech i mieć 20 dzieci i brać za to 270.000 tyś. euro zasiłku na miesiąc. wy móc mi ***yć polaczki ze swoim 500 plus.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 02:36
Czytam i się cieszę że moja Marcelinka ma oryginalne starożytne imię a tu na końcu artykułu że to imię jest w czołówce popularności:(
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 00:12
Pałostaw. Brzmi tak dostojnie ... Wera dla dziewczynki, zdrobniale Wenerka i każdy tatuś będzie spokojny że nikt nie ruszy jak będzie miała lat naście. Niezłe, poniesło cię
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 00:11
Chermonogilda, Dupowłaz, Farmazon, Montwa, Mordochlap, Pipencja, Hewajstos to imiona moich pociech. 7 razy 500+ i nie muszę chodzić do roboty jak mój sąsiad sierżant.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 00:05
Pałostaw. Brzmi tak dostojnie ... Wera dla dziewczynki, zdrobniale Wenerka i każdy tatuś będzie spokojny że nikt nie ruszy jak będzie miała lat naście.
Avatar
qz / 31 sierpnia 2017 o 23:29
a Nikola ?
Ni cola, ni pepsi! Jak to zwykłem mówić. Niestety moja kuzynka tak właśnie "skrzywdziła" swoje dziecko. I yeraz 2 rodzinie jest "Ni cola, ni pepsi".
Avatar
Henio / 4 września 2017 o 11:22
A co z Klarą?
Avatar
Gość / 4 września 2017 o 10:05
Zuza i Lenka - to chyba pokłosie telenowel :D
Avatar
podpis / 1 września 2017 o 10:51
To imię Jarosław nie jest jeszcze obowiązkowe? Dla dziewczynek ewentualnie można wybrać Jarosława, jeśli ktoś już się uprze.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 07:24
Szymon.... beznadziejne imię. Jarosław... to jest Polskie imię, a nie jakiś Szymon. Już nie wspomnę o Marinie czy innych wymyślunkach z innych krajów. Polacy nie gęsi i swój język mają.... a przynajmniej mieli. Bo jak patrzę na te nowe imiona to się już zastanawiam, co się dzieje z tym narodem, że mu tak odwala.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 02:43
ja nazywać się mehmed, mieszkać w niemczech i mieć 20 dzieci i brać za to 270.000 tyś. euro zasiłku na miesiąc. wy móc mi ***yć polaczki ze swoim 500 plus.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 02:36
Czytam i się cieszę że moja Marcelinka ma oryginalne starożytne imię a tu na końcu artykułu że to imię jest w czołówce popularności:(
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 00:12
Pałostaw. Brzmi tak dostojnie ... Wera dla dziewczynki, zdrobniale Wenerka i każdy tatuś będzie spokojny że nikt nie ruszy jak będzie miała lat naście. Niezłe, poniesło cię
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 00:11
Chermonogilda, Dupowłaz, Farmazon, Montwa, Mordochlap, Pipencja, Hewajstos to imiona moich pociech. 7 razy 500+ i nie muszę chodzić do roboty jak mój sąsiad sierżant.
Avatar
Gość / 1 września 2017 o 00:05
Pałostaw. Brzmi tak dostojnie ... Wera dla dziewczynki, zdrobniale Wenerka i każdy tatuś będzie spokojny że nikt nie ruszy jak będzie miała lat naście.
Avatar
qz / 31 sierpnia 2017 o 23:29
a Nikola ?
Ni cola, ni pepsi! Jak to zwykłem mówić. Niestety moja kuzynka tak właśnie "skrzywdziła" swoje dziecko. I yeraz 2 rodzinie jest "Ni cola, ni pepsi".
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 109 8

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 6

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 17 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!