Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 grudnia 2016 r.
16:02

Najpopularniejsze imiona w 2016 roku w Lubelskiem. To już nie Kuba i Julka

157 25 A A

Już nie Jakub czy Kacper, ale Antoni był w tym roku najpopularniejszym męskim imieniem. Dziewczynki to najczęściej Hanny i Zuzie

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przez ostatnich kilka lat w żłobkach i przedszkolach najczęściej można było spotkać małych Kubusiów. Imię to wciąż utrzymuje się w czołówce, ale powoli traci na popularności.

W tym roku w Puławach i Lublinie największym wzięciem cieszył się Antoni. W Chełmie prowadzi Mikołaj, a w Zamościu nadal dobrze trzyma się Kacper. Wysoko niemal w każdym mieście jest także Szymon. Z kolei w Międzyrzecu Podlaskim panuje moda na Aleksandra.

Wśród imion żeńskich nadawanych w dwóch największych miastach naszego województwa, czyli Lublinie i Zamościu, największym wzięciem cieszyła się Hanna. W pierwszej trójce są także Zuzanna i Lena. To właśnie Zuzie i Lenki otwierają listy najpopularniejszych imion w Chełmie i Międzyrzecu Podlaskim. W Puławach dziewczynki urodzone w roku 2016 najczęściej otrzymywały imię Maja. W większości miast wciąż wysoko plasują się Julie, a popularność zyskują Zofie, Antoniny, Kornelie i Alicje.

Jak zauważa kierownik lubelskiego USC, w ostatnim roku dało się zauważyć zwiększoną w stosunku do ostatnich lat liczbę Adamów i Mateuszy, a wśród żeńskich rośnie popularność Igi i Gabrieli.

Nie brakuje rodziców, którzy nie bacząc na modę stawiają na oryginalność. W dokumentach urzędów stanu cywilnego pojawia się więc Brajan, Flawiusz, Makarian czy Leo. A wśród dziewczynek Kira, Kora i Melisa.

Według aktualnych przepisów swoje dziecko można nazwać niemal dowolnie, byle nie była to nazwa obraźliwa lub zastrzeżona.

Najpopularniejsze imiona w 2016 roku:

Lublin 

1. Hanna, 2. Zuzanna, 3. Lena, 4. Julia, 5. Maja
1. Antoni, 2. Szymon, 3. Jakub, 4. Jan. 5. Franciszek

Zamość

1. Hanna, 2. Lena, 3. Zuzanna, 4. Julia, 5. Maja
1. Kacper, 2. Szymon, 3. Antoni, 4. Jakub, 5. Mikołaj

Chełm

1. Zuzanna, 2. Julia, 3. Maja, 4. Lena, 5. Kornelia
1. Mikołaj, 2. Filip, 3. Jakub, 4. Szymon, 5. Marcel

Puławy

1. Maja, 2. Zuzanna, 3. Lena, 4. Zofia, 5. Julia
1. Antoni, 2. Jakub, 3. Szymon, 4. Wojciech,
5. Jan

Międzyrzec Podlaski 

1. Lena, 2. Zuzanna, 3. Julia, 4. Alicja. 5. Aleksandra
1. Aleksander, 2. Szymon, 3. Wojciech, 4. Antoni, 5. Filip

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
antypisomoher / 29 grudnia 2016 o 22:59
+1
Jarosław albo tupolew a dla dziewczynki Broszka hahaha
Avatar
Gość / 29 grudnia 2016 o 21:54
+1
zbladłem jak w lecie na placu zabaw matka wołała do syna ....Popiel
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 00:13
a najpopularniejsze imię w 2017 roku? pneumokok. od 1 stycznia kolejna obowiązkowa szczepionka. sami posłuchajcie jacy ludzie decydują o tym co wstrzykiwać waszym dzieciom ***s://***youtube.com/watch?v=m-cx9n_dn5e dlaczego większość zachodniej europy może mieć wybór, a u nas wprowadza się obowiązek sankcjonowany karami finansowymi? kto z was ma małe dziecko, dobrze radzę, szukajcie informacji na temat szczepień - żebyście później mogli swoim dzieciom w oczy spojrzeć i nie zniszczyli im życia wstrzykiwaniem tego świństwa. podpowiem, że większość lekarzy swoich rodzin też nie szczepi.
a najpopularniejsze imię w 2017 roku? pneumokok. od 1 stycznia kolejna obowiązkowa szczepionka. sami posłuchajcie jacy ludzie decydują o tym co wstrzykiwać waszym dzieciom ***s://***youtube.com/watch?v=m-cx9n_dn5e dlaczego większość zachodniej europy może mieć wybór, a u nas wprowadza się obowiązek sankcjonowany karami finansowymi? kto z was ma małe dziecko, dobrze radzę, szukajcie informacji na temat szczepień - żebyście później mogli swoim dzieciom w oczy spojrzeć i nie zniszczyli im życia wstrzykiwaniem tego świństwa. podpowiem, że większ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2017 o 15:57
A w Szwecji - Muhammad. Więc i tak mamy lepiej niż oni :)
Avatar
Henio / 7 stycznia 2017 o 18:22
Allan to patologia, powinien być Olivier. 
Avatar
Gość / 7 stycznia 2017 o 15:40
Antoni? Ale obciach i wiocha. Mój syn ma Allan.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 14:12
W języku polskim zachodzi konieczność spolszczenia imienia, stąd właśnie Brajan.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 14:07
O jest i imię mojego synia. Tylko zastanawiam sie, co za debil wymyślił "Brajan" ? Przecież tak się nie piszę tego imienia. A później nie sie, ze sie śmieją z Polakow.
Avatar
rodzic / 30 grudnia 2016 o 13:13
Na Bronowicach i Tatarach wciąż królują Adix i Seba.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 10:39
Zuśka ,Antoni ,Hanka to stare imiona!też nie mają co wymyślić.
Avatar
Gość / 9 stycznia 2017 o 00:13
a najpopularniejsze imię w 2017 roku? pneumokok. od 1 stycznia kolejna obowiązkowa szczepionka. sami posłuchajcie jacy ludzie decydują o tym co wstrzykiwać waszym dzieciom ***s://***youtube.com/watch?v=m-cx9n_dn5e dlaczego większość zachodniej europy może mieć wybór, a u nas wprowadza się obowiązek sankcjonowany karami finansowymi? kto z was ma małe dziecko, dobrze radzę, szukajcie informacji na temat szczepień - żebyście później mogli swoim dzieciom w oczy spojrzeć i nie zniszczyli im życia wstrzykiwaniem tego świństwa. podpowiem, że większość lekarzy swoich rodzin też nie szczepi.
a najpopularniejsze imię w 2017 roku? pneumokok. od 1 stycznia kolejna obowiązkowa szczepionka. sami posłuchajcie jacy ludzie decydują o tym co wstrzykiwać waszym dzieciom ***s://***youtube.com/watch?v=m-cx9n_dn5e dlaczego większość zachodniej europy może mieć wybór, a u nas wprowadza się obowiązek sankcjonowany karami finansowymi? kto z was ma małe dziecko, dobrze radzę, szukajcie informacji na temat szczepień - żebyście później mogli swoim dzieciom w oczy spojrzeć i nie zniszczyli im życia wstrzykiwaniem tego świństwa. podpowiem, że większ... rozwiń
Avatar
Gość / 8 stycznia 2017 o 15:57
A w Szwecji - Muhammad. Więc i tak mamy lepiej niż oni :)
Avatar
Henio / 7 stycznia 2017 o 18:22
Allan to patologia, powinien być Olivier. 
Avatar
Gość / 7 stycznia 2017 o 15:40
Antoni? Ale obciach i wiocha. Mój syn ma Allan.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 14:12
W języku polskim zachodzi konieczność spolszczenia imienia, stąd właśnie Brajan.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 14:07
O jest i imię mojego synia. Tylko zastanawiam sie, co za debil wymyślił "Brajan" ? Przecież tak się nie piszę tego imienia. A później nie sie, ze sie śmieją z Polakow.
Avatar
rodzic / 30 grudnia 2016 o 13:13
Na Bronowicach i Tatarach wciąż królują Adix i Seba.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 10:39
Zuśka ,Antoni ,Hanka to stare imiona!też nie mają co wymyślić.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2016 o 10:37
Stare nie modni imiona wymyślają!!!szkoda ,że Kazia nie nazwą!
Avatar
Janusz / 30 grudnia 2016 o 10:09
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Nina to takie piękne imię
taaa.. znałem kiedyś jedną Ninę.. miała świetne cycuszki - miodzio!.. hmm..
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 169 19

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 12 21

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 21 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 39 45

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 26 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!