Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

3 stycznia 2017 r.
21:33

Największa inwestycja miejska w tym roku: przedłużenie ul. Bohaterów Monte Cassino

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
78 21 A A
Fot. Maciej Kaczanowski / archiwum
Fot. Maciej Kaczanowski / archiwum

We wtorek wybrany został wykonawca największej z tegorocznych inwestycji miejskich: przedłużenia ul. Bohaterów Monte Cassino. Nowa dwupasmówka ma powstać do kwietnia 2018 r. Budowa będzie kosztować 87,5 miliona zł

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nowa droga będzie mieć 1,2 km długości i pobiegnie od ul. Wojciechowskiej do al. Solidarności. Stanie się częścią trasy prowadzącej ruch do obwodnicy przez ul. Jana Pawła II i Armii Krajowej.
Przetarg na budowę wygrał warszawski Budimex. Przegrani mają 10 dni na odwołanie się od tego wyniku. Jeśli tego nie zrobią, miasto będzie mogło zlecić roboty zwycięzcy.

– W połowie stycznia podpiszemy umowę, aby piorunem wchodzić na plac budowy – zapowiada Kazimierz Pidek, dyrektor Zarządu Dróg i Mostów.

Pośpiech wynika stąd, że miasto ma ograniczony czas na wykorzystanie unijnej dotacji do budowy tej drogi. Budimex zadeklarował, że wykona nową trasę do końca kwietnia przyszłego roku. Prace nie będą łatwe, bo miejscami podmokły i mało stabilny grunt będzie wymagać stabilizacji betonowymi palami.

Roboty będą się wiązały z utrudnieniami w ruchu, zwłaszcza dla jadących ul. Nałęczowską. To jedna z ulic mających się krzyżować z nową trasą. Nałęczowska zostanie w tym miejscu przeniesiona na wiadukt. Pod koniec stycznia ma być wiadomo więcej o tym, jak zorganizowany będzie ruch w trakcie budowy tego wielopoziomowego skrzyżowania. Ratusz chce, by przez cały czas ul. Nałęczowska była przejezdna.

Wiadukt, którym pobiegnie ul. Nałęczowska będzie podobny do tego w ciągu al. Warszawskiej nad skrzyżowaniem z al. Solidarności. Natomiast skrzyżowanie ul. Bohaterów Monte Cassino z Wojciechowską będzie bardzo podobne do tego obok kościoła na Poczekajce.

Zwycięski Budimex nie był najtańszą z sześciu firm startujących w miejskim przetargu. Zapłaty mniejszej o 619 tys. zł chciała spółka Mota Engil. Jej oferta została jednak odrzucona przez Zarząd Dróg i Mostów, bo firma zaproponowała zamienne rozwiązania techniczne, na które nie zgodził się autor dokumentacji projektowej.

Niezależnie od tej inwestycji wyremontowany ma być niemiłosiernie wyboisty odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino od al. Kraśnickiej do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej. A także stanowiący jego przedłużenie fragment ul. Armii Krajowej do wiaduktów w pobliżu wąwozu przy zjeździe do ul. Ułanów. Ten remont, według deklaracji władz miasta, powinien być wykonany jeszcze w tym roku.

Komentarze 21

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 22:05
ilu tu kanapowych fachowcow, za***onych kwota tej inwestycji. baranki boze(mowiac lagodnie) jak sie na czyms kompletnie nie znasz to nie zabieraj glosu i nie rob z siebie wiekszego debila niz jestes. ja nie mam pojecia ile kasy idzie z naszsgo budzetu na czarnucha w toruniu a idzie nie malo ale nie rzucam kwotami w ciemno. pseudo znawcy w wiekosci popierdułki prezesa kwicza, ze za duzo kasy. to czemu kurw@a jeden moherowy leming z drugim nie wystartuje z o połowe mniejsza kwota w przetargu?? dlaczego, bo to barany tyle kosztuje, jest przeprowadzone wielomiesiecznymi analizami i ocenami ekspertow, takze moze juz starczy kompromitacji na tym forum.
ilu tu kanapowych fachowcow, za***onych kwota tej inwestycji. baranki boze(mowiac lagodnie) jak sie na czyms kompletnie nie znasz to nie zabieraj glosu i nie rob z siebie wiekszego debila niz jestes. ja nie mam pojecia ile kasy idzie z naszsgo budzetu na czarnucha w toruniu a idzie nie malo ale nie rzucam kwotami w ciemno. pseudo znawcy w wiekosci popierdułki prezesa kwicza, ze za duzo kasy. to czemu kurw@a jeden moherowy leming z drugim nie wystartuje z o połowe mniejsza kwota w przetargu?? dlaczego, bo to barany tyle kosztuje, jest przepro... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 21:43
do zatroskanego lublinianina (jak sądzę), który męczy się strasznie: "w głowie się nie mieści kwota inwestycji" - jak rozumiem szanowny pan posiada stosowne doświadczenie w kosztorysowaniu inwestycji drogowych!?!? Tak więc pańskie oburzenie, ma podstawy merytoryczne!?!? Skoro tak, to szanowny pan przedstawi swoje argumenty innym internautom. Może wspomożemy w pańskim świętym oburzeniu. Nie!?!?! Zapraszam do "rejonowego" biura poselskiego PIS/lub urzędu wojewódzkiego!!!!. Tam łykną każdego oburzonego, który CBA i jarosława wspomorze Zadowolony Lublinianin
do zatroskanego lublinianina (jak sądzę), który męczy się strasznie: "w głowie się nie mieści kwota inwestycji" - jak rozumiem szanowny pan posiada stosowne doświadczenie w kosztorysowaniu inwestycji drogowych!?!? Tak więc pańskie oburzenie, ma podstawy merytoryczne!?!? Skoro tak, to szanowny pan przedstawi swoje argumenty innym internautom. Może wspomożemy w pańskim świętym oburzeniu. Nie!?!?! Zapraszam do "rejonowego" biura poselskiego PIS/lub urzędu wojewódzkiego!!!!. Tam łykną każdego oburzonego, który CBA i jarosława... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 18:09
87 mln za kilometr drogi. To się w głowie nie mieści. Zaraz "mądrzy" napiszą, że są wiadukty, przepusty, trzeba zrobić nasypy... Popatrzcie jeszcze raz na te kwotę i się zastanówcie.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 17:45
Budimex poprostu nie napisał, że zrobi zamienne rozwiązanie - ale wiadomo, że będzie robił zamiany, bo inaczej nie wyjdzie na swoje;)
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 14:15
NARESZCIE !!!
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 13:49
NO I SUPER!!!!
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 13:49
bardzo ważna inwestycja
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 11:24
A towarzysz Dyrektor - nie jest za firma z Lubartowa ??? Dziwne ????
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 10:07
W końcu, a i tak za pózno. Ta trasa pwinna powstać przed przebudową skrzyżówania Solidarnośći/Sikorskiego - do niedawna pierwszy, zakorkowany wjazd do miasta od Wa-wy.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 07:27
Lepszy Budimex niż Skańska po remoncie Zemborzyckiej niedługo studzienki się zapadną.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 22:05
ilu tu kanapowych fachowcow, za***onych kwota tej inwestycji. baranki boze(mowiac lagodnie) jak sie na czyms kompletnie nie znasz to nie zabieraj glosu i nie rob z siebie wiekszego debila niz jestes. ja nie mam pojecia ile kasy idzie z naszsgo budzetu na czarnucha w toruniu a idzie nie malo ale nie rzucam kwotami w ciemno. pseudo znawcy w wiekosci popierdułki prezesa kwicza, ze za duzo kasy. to czemu kurw@a jeden moherowy leming z drugim nie wystartuje z o połowe mniejsza kwota w przetargu?? dlaczego, bo to barany tyle kosztuje, jest przeprowadzone wielomiesiecznymi analizami i ocenami ekspertow, takze moze juz starczy kompromitacji na tym forum.
ilu tu kanapowych fachowcow, za***onych kwota tej inwestycji. baranki boze(mowiac lagodnie) jak sie na czyms kompletnie nie znasz to nie zabieraj glosu i nie rob z siebie wiekszego debila niz jestes. ja nie mam pojecia ile kasy idzie z naszsgo budzetu na czarnucha w toruniu a idzie nie malo ale nie rzucam kwotami w ciemno. pseudo znawcy w wiekosci popierdułki prezesa kwicza, ze za duzo kasy. to czemu kurw@a jeden moherowy leming z drugim nie wystartuje z o połowe mniejsza kwota w przetargu?? dlaczego, bo to barany tyle kosztuje, jest przepro... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 21:43
do zatroskanego lublinianina (jak sądzę), który męczy się strasznie: "w głowie się nie mieści kwota inwestycji" - jak rozumiem szanowny pan posiada stosowne doświadczenie w kosztorysowaniu inwestycji drogowych!?!? Tak więc pańskie oburzenie, ma podstawy merytoryczne!?!? Skoro tak, to szanowny pan przedstawi swoje argumenty innym internautom. Może wspomożemy w pańskim świętym oburzeniu. Nie!?!?! Zapraszam do "rejonowego" biura poselskiego PIS/lub urzędu wojewódzkiego!!!!. Tam łykną każdego oburzonego, który CBA i jarosława wspomorze Zadowolony Lublinianin
do zatroskanego lublinianina (jak sądzę), który męczy się strasznie: "w głowie się nie mieści kwota inwestycji" - jak rozumiem szanowny pan posiada stosowne doświadczenie w kosztorysowaniu inwestycji drogowych!?!? Tak więc pańskie oburzenie, ma podstawy merytoryczne!?!? Skoro tak, to szanowny pan przedstawi swoje argumenty innym internautom. Może wspomożemy w pańskim świętym oburzeniu. Nie!?!?! Zapraszam do "rejonowego" biura poselskiego PIS/lub urzędu wojewódzkiego!!!!. Tam łykną każdego oburzonego, który CBA i jarosława... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 18:09
87 mln za kilometr drogi. To się w głowie nie mieści. Zaraz "mądrzy" napiszą, że są wiadukty, przepusty, trzeba zrobić nasypy... Popatrzcie jeszcze raz na te kwotę i się zastanówcie.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 17:45
Budimex poprostu nie napisał, że zrobi zamienne rozwiązanie - ale wiadomo, że będzie robił zamiany, bo inaczej nie wyjdzie na swoje;)
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 14:15
NARESZCIE !!!
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 13:49
NO I SUPER!!!!
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 13:49
bardzo ważna inwestycja
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 11:24
A towarzysz Dyrektor - nie jest za firma z Lubartowa ??? Dziwne ????
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 10:07
W końcu, a i tak za pózno. Ta trasa pwinna powstać przed przebudową skrzyżówania Solidarnośći/Sikorskiego - do niedawna pierwszy, zakorkowany wjazd do miasta od Wa-wy.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 07:27
Lepszy Budimex niż Skańska po remoncie Zemborzyckiej niedługo studzienki się zapadną.
Zobacz wszystkie komentarze 21

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Speed Car Motor - Wanda Kraków 13:5 [RELACJA NA ŻYWO]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 13:5 [RELACJA NA ŻYWO] 10 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 0 0

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 0 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie 1 0

W Chełmskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę obrazów Garego Chu Kar Kui. To artysta z Szanghaju, kilka lat temu ochrzczony w kościele katolickim

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód 76 2

Nie żyje Witold Drążkiewicz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie (powiat puławski). 55-letni strażak zmarł dzisiejszej nocy. Był jedną z dwóch rannych osób w sobotnim wypadku w Bogucinie, kiedy to w pracowników służby drogowej wjechał kierowca audi.

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą 0 0

Pączki ziemniaczane z nadzieniem różanym w wykonaniu Urszuli Bartoszcze z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej wygrały konkursu na „Najlepszy wypiek regionalny” o Puchar Prezesa Targów Lublin. Konkurs odbył się w ramach projektu Lubelska Majówka - Festiwal Aktywności Lokalnej. Miło było w jury pracować, słodkie dania były wyjątkowo udane.

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 28 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 7

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 9 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!