czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Nakręci Lublin w technice hyperlapse. Co jeszcze szykują studenci?

Dodano: 30 maja 2016, 21:44
Autor: agdy

Aneta Kasprzak, Jan Szulc i Angelika Tes studenci Tekstów Kultury i Animacji Sieci KUL (fot. AS)
Aneta Kasprzak, Jan Szulc i Angelika Tes studenci Tekstów Kultury i Animacji Sieci KUL (fot. AS)

Aneta, Jan i Angelika. Oni i blisko 30. ich rówieśników kończą właśnie licencjackie studia Teksty Kultury i Animacja Sieci KUL. Są pierwszym rocznikiem tego kierunku. Od środy pokażą czego się nauczyli i co ich interesuje.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Aneta Kasprzak jeszcze pracuje nad swoim dyplomowym filmem. – To będzie reklamówka Lublina. Tylko zdjęcia i muzyka. Ma pokazać urodę miasta. Już większość mam gotowe, na pewno do 1 czerwca zdążę – opowiada o swoim trwającym mniej niż 5 minut projekcie, który nie ma jeszcze tytułu. Film, który powstaje głównie na Starym Mieście, bo zdaniem autorki jest bardzo atrakcyjne i dobrze się nadaje do filmu reklamowego, będzie pracą licencjacką. Pierwszy publiczny pokaz filmu kończącego trzy lata nauki zaplanowano na środę, na godz. 14.15.

Także w trakcie pracy nad swoim dyplomowym filmem jest Jan Szulc. – Lublin chyba będzie pierwszym polskim miastem, które będzie pokazane przy użyciu techniki filmowania hyperlapse. Sama metoda powstała kilka lat temu, ja stosuję ją od kilku miesięcy i coraz lepiej poznaję. Postanowiłem pokazać trzy religie, które są w Lublinie. Część zdjęć powstanie na placu Po Farze. Mamy tu miejsce po kościele, obok stoi dawna żydowska ochronka a właścicielką jednej z pobliskich kamienic była pani wyznania ewangelickiego – tłumaczy Szulc, który dodaje, że w jego kilkuminutowym filmie też nie będzie lektora, jedynie muzyka.

Technika hyperlapse to film poklatkowy, którego wykonanie połączone jest z przemieszczaniem aparatu na dłuższym dystansie. Młodzi filmowcy żartują, że może wymienią się ujęciami, skoro oboje pracują na Starym Mieście ale to chyba by nie było możliwe. – Mój powstaje w sposób klasyczny, uczyłam się filmować i montować dopiero na studiach. To będzie najprawdziwszy debiut – dodaje Aneta Kasprzak.

– Teksty Kultury i Animacja Sieci to były jedyne studia, na które składałam papiery. Teraz studiuję jeszcze edytorstwo, na razie nie wiem co będę robiła po licencjacie. Na razie trzeba zrobić dyplom – mówi Angelika Tes, która jest kuratorem projektu „Kultura na wybiegu…” .

Przygotowanie oraz realizacja trzydniowej imprezy są właśnie jej pracą licencjacką.
Młodzi ludzie pytani czy organizują coś na kształt targów pracy, bo właśnie wchodzą na rynek i chcą pokazać co potrafią kiwają głowami. To jest prezentacja naszych umiejętności a także naszych pasji. Studenci robią mnóstwo ciekawych rzeczy. Trudność w organizacji wydarzenia polega na pokazaniu tego wszystkiego. Będzie się działo dużo rzeczy w różnych miejscach na uczelni – mówi Angelika Tes.

„Kultura na wybiegu…”

• 1 czerwca godz. 12 – otwarcie; 13.45 zakończenie gry miejskiej Impostor: tajemnica Maciejewskiego i wręczenie nagród; 14.15 projekcje filmów o Lublinie; 15.30 warsztaty o roli menagera muzycznego; 15.30 warsztaty z dykcji; 15.30 warsztaty z rękodzieła.

• 2 czerwca godz. 10 warsztaty teatralne; 10 warsztaty tworzenia video w Internecie; 10 warsztaty slackline; 13.15prezentacja reportażu radiowego; 14.30 seminarium naukowe „Teksty kultury w mediach społecznościowych”; 16.45 „Krótki film bez uprzedzeń”;18 przegląd projektów dyplomowych; 19.30 widowisko kuglarskie.

Czytaj więcej o: KUL studia
Użytkownik niezarejestrowany
rootfast
herby
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (31 maja 2016 o 18:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W końcu świeża fajna krew w Lublinie, ludzie idą w ślady Krzysztofa Gonciarza pokazując fajne dynamiczne filmy o ciekawej tematyce, których brakuje na youtube obok chłamu typu minecraft, cs etc.
Rozwiń
rootfast
rootfast (31 maja 2016 o 03:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jestem wielokrotnie więcej warty od najdroższego piłkarza świata. Samochód to nie cukrowa wata. Wóz prowadzony przez pijanego kierowcę stanowi broń, którą można porównać do broni automatycznej i źle zabezpieczonych granatów. Nie ma więc znaczenia, czy pijany kierowca ma prawo jazdy. Jeśli je posiada, to będzie je miał odebrane dożywotnio. Jeśli nie posiada, to będzie mu dopisany dodatkowy pargraf. Do pracy twórczej, wielce szanowni paralmentarzyści. Klątwa jest w pogotowiu. Budynek stoi. Ludzi wysiedlono. STARÓWA. Zrobimy film dokumentalny o mnie. Google: lwgula Z filmu musi być zysk: 50 000 000 USD. Źródło Społeczeństwa Obywatelskiego
Rozwiń
herby
herby (30 maja 2016 o 23:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jestem wielokrotnie więcej warty od najdroższego piłkarza świata. Samochód to nie cukrowa wata. Wóz prowadzony przez pijanego kierowcę stanowi broń, którą można porównać do broni automatycznej i źle zabezpieczonych granatów. Nie ma więc znaczenia, czy pijany kierowca w ogóle ma prawo jazdy. Jeśli je posiada, to będzie je miał odebrane dożywotnio. Jeśli nie posiada, to będzie mu dopisany dodatkowy pargraf. Do roboty, paralmentarne gnoje!!!! Klątwa jest w pogotowiu. Budynek stoi. Ludzi wysiedlono. STARÓWA. Zrobimy film dokumentalny o mnie. Google: lwgula Z filmu musi być zysk: 50 000 000 USD. Źródło SO
Rozwiń
attagen
attagen (30 maja 2016 o 23:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jestem więcej warty od najdroższego piłkarza świata. Samochód to nie cukrowa wata. Wóz prowadzony przez pijanego kierowcę stanowi broń, którą można porównać do broni automatycznej i źle zabezpieczonych granatów. Nie ma więc znaczenia, czy pijany kierowca w ogóle ma prawo jazdy. Jeśli je posiada, to będzie je miał odebrane dożywotnio. Jeśli nie posiada, to będzie mu dopisany dodatkowy pargraf. Do roboty, paralmentarne gnoje!!!! Klątwa jest w pogotowiu. Budynek stoi. Ludzi wysiedlono. STARÓWA. Zrobimy film dokumentalny o mnie. Pan Wałęsa jest przy mnie maluszkiem. Z filmu musi być zysk: 50 000 000 USD. Zrozumiano!!!! Źródło SO
Rozwiń
solenite
solenite (30 maja 2016 o 23:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy ktoś uważa to za żart? Jestem Źródłem Społeczeństwa Obywatelskiego!!!! Ponadto jestem jednym z największych ludzi w historii ludzkości. Zrozumiano!!!! Film dokumentalny o mnie sprzedamy za tyle, aby czesty zysk wyniósł 50 000 000 USD. Google: lwgula
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!