wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Namaluj obrazek i wygraj rower

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 kwietnia 2003, 18:42
Autor: Ewa Dziadosz

Umiesz rysować, malować, a przy okazji jeździsz na rowerze? Weź udział w naszym w konkursie „Moja przygoda z rowerem”. Do wygrania są 4 rowery: 3 dla laureatów i 1 do rozlosowania wśród uczestników głosowania na najlepsza pracę.

Od kilku tygodni trwa nasza akcja „Lublin dla rowerzystów”. Pragniemy przekonać władze miasta oraz mieszkańców do budowy ścieżek rowerowych w mieście, a także edukacyjnych i zdrowotnych korzyści jazdy na rowerze. Zyskaliśmy już wielu zwolenników, ale chcemy by było ich jeszcze więcej. Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów, aby w dowolnej technice plastycznej zaprezentowali swoje rowerowe przygody. Specjalnie dla nich – wspólnie z Wydziałem Oświaty i Wychowania, MDK 2 i Rejonowym Urzędem Poczty organizujemy konkurs „Moja przygoda z rowerem”.
Honorowy patronat objęli: prezydent Lublina Andrzej Pruszkowski i radna Helena Pietraszkiewicz, którzy fundują dwie nagrody – rowery. Dwa kolejne jednoślady funduje nasza redakcja.
– Konkurs to dobry sposób na promowanie takiej formy wypoczynku i komunikacji miejskiej, jaką są rowery – mówi radna Helena Pietraszkiewicz. – Zachęcam do udziału i zapewniam, że będą kolejne edycje konkursu.
– Sam jeżdżę czasem na rowerze, dlatego popieram ideę konkursu – dodaje prezydent Andrzej Pruszkowski.
Zbigniew Nestorowicz, który prowadzi „Galerię na Poczcie” ma nadzieję, że prace młodzieży, które będą w niej prezentowane sprawią, że automobliści będą bardziej przychylnie traktować rowerzystów. Długi weekend to dobra pora nie tylko na rowerowe przygody, ale i na ich utrwalenie w rysunkach, grafikach, wydzierankach.
– Na pewno wezmę udział w konkursie – mówi 12-letni Bartek. – Od kilku lat jeżdżę z rodzicami na rowerowe wycieczki. Nawet już wiem co narysuję.

Zasady konkursu

Uczeń podstawówki lub gimnazjum może przysłać tylko jedną pracę w formacie nie przekraczającym A-3. Na jej odwrocie musi znaleźć się jego imię i nazwisko, klasa i adres szkoły oraz nazwisko nauczyciela, pod którego kierunkiem praca została wykonana.
Konkurs będzie oceniany w 3 kategoriach wiekowych: I grupa –klasa 1–3; II – klasa 4–6; III – gimnazjum.
W pierwszym etapie komisja konkursowa wyłoni najciekawsze prace, które zostaną zaprezentowane na wystawie w „Galerii na Poczcie” w dniach 2–16 czerwca.
W drugim etapie zwycięzców wyłonią zwiedzający wystawę, głosując na specjalnych kuponach, które będą ukazywały się w Dzienniku Wschodnim (w dniach 2–16 czerwca). Wśród uczestników głosowania zostanie wylosowany rower. Rowerami zostaną też nagrodzeni laureaci swoich kategorii wiekowych. Rozstrzygniecie 16 czerwca.
Prace należy przesłać do 26 maja na adres: „Galeria na Poczcie”, ul. Krakowskie Przedmieście 50, 20–001 Lublin 1, z dopiskiem „Konkurs – moja przygoda z rowerem”.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!