niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Naprawa muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim może kosztować ponad 850 tys. zł

Dodano: 22 sierpnia 2017, 06:47
Autor: Dominik Smaga

Ponad 850 tys. złotych może kosztować naprawa muszli koncertowej w Ogrodzie Saskim. Tyle zażyczyła sobie jedyna firma zainteresowana zleceniem na te roboty. Ratusz nie był przygotowany na tak wysoką kwotę i nie wyklucza, że odłoży naprawę na później

Aby muszla nadawała się do użytku trzeba przede wszystkim zamontować nowy dach nad sceną. Stary był w tak kiepskim stanie, że trzeba go było rozebrać. Ale zainstalowanie nowego nie wystarczy, żeby wróciły tu występy, bo w fatalnym stanie jest również scena pozbawiona zadaszenia. Brakuje tu części desek, a niektóre są zbutwiałe lub wypaczone.

Kompleksowy remont miał się odbyć jeszcze w tym roku. Ratusz zakładał, że jednocześnie z montażem dachu prowadzony będzie remont sceny. – Tak, żeby w przyszłym roku nie trzeba było już prowadzić tu napraw – podkreślała Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. Ratusz liczył na to, że prace uda się wykonać do końca listopada.

Wczoraj remont stanął pod znakiem zapytania, bo okazało się, że miastu może zabraknąć pieniędzy na naprawę muszli. Do wczoraj Urząd Miasta czekał na oferty firm zainteresowanych wykonaniem robót. Ale do przetargu stanęła tylko jedna firma i to za droga.

Miasto zarezerwowało na remont niespełna 760 tys. złotych, tymczasem jedyna oferta (od tyskiej spółki Abastran) opiewa na blisko 852 tys. złotych. – Różnica jest znaczna – przyznaje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. – Musimy się zastanowić, czy jesteśmy w stanie dołożyć pieniędzy jeszcze w tym roku, czy będziemy jednak powtarzać przetarg.

Jeżeli Ratusz znajdzie brakującą kwotę i podpisze umowę z wykonawcą, to muszla będzie gotowa pod koniec października, bo takie tempo prac deklaruje chętna firma. O tej porze roku trudno już o organizację plenerowych imprez, dlatego urzędnicy poważnie zastanawiają się nad rozpisaniem nowego przetargu. Skutkowałoby to opóźnieniem remontu, ale wciąż realne byłoby jego zakończenie przed wiosennym sezonem imprez.

Użytkownik niezarejestrowany
Znowu_kwadryliony_zł
ekonom
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 sierpnia 2017 o 12:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chryste, za co tyle pieniędzy? I dlaczego poprzedni dach to taka fuszera? Za 800 tys. można wybudować i wykończyć dom o powierzchni najmniej 200 metrów kwadratowych!
Rozwiń
Znowu_kwadryliony_zł
Znowu_kwadryliony_zł (22 sierpnia 2017 o 11:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Zobaczcie jaki jest amfiteatr w Kielcach, zobaczcie w małym mieście jakim jest Stężyca! U(...)  Czy Lublina nie stać na amfiteatr z prawdziwego zdarzenia?
  Jasno widać, że NIE stać - póki są ci, co w ratuszu (czyt.u koryta - nieważne, która teatro-patria). Kolejne kwadryliony zł na banalne rzeczy, z gów***nianym efektem i jakością. Gierek przy was to był złoty Król!
Rozwiń
ekonom
ekonom (22 sierpnia 2017 o 11:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
niech ktoś policzy ile kosztowały roboty przy tej muszli przez 15 lat podzieli przez ilość imprez, które się odbyły w tym czasie - koszt jednej imprezy prawie taki jak wyprawa na MARSA
Rozwiń
Jarecki
Jarecki (22 sierpnia 2017 o 10:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Odłożyć na przyszły rok, niczego nie zabezpieczając. Przyjdzie zima, dołoży zniszczeń i na wiosnę potrzeba będzie pełnego melona, żeby to wyremontować. Tak a propos, czy są jakieś zamierzenia, co do wykorzystania tego przybytku?
Rozwiń
Gość
Gość (22 sierpnia 2017 o 10:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Należałoby upublicznić nazwisko inspektora budowlanego z UM który w trakcie remontu przepuścił tyle wad i braków, że muszla uległa degradacji !!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!