sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Nareszcie równy asfalt. Ruszyła przebudowa ważnego skrzyżowania na Czubach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 lipca 2014, 10:30
Autor: Dominik Smaga

Zaczęła się przebudowa ul. Armii Krajowej i fragmentu ul. Orkana. To jedne z najważniejszych arterii na Czubach, które w przyszłości mają zbierać ruch w kierunku obwodnicy miasta

To początek prac, które mają się zakończyć najpóźniej w połowie października. Już teraz należy przygotować się na spore problemy z przejazdem ul. Armii Krajowej. Miasto przyznaje, że na pewnym etapie konieczne będzie zamykanie jednej jezdni i przekładanie całego ruchu na drugą.

Przebudowa ma objąć również odcinek ul. Orkana i właśnie tutaj już teraz są utrudnienia w ruchu. Chodzi o niewielki fragment pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Armii Krajowej a zjazdem w Kawaleryjską.

Samochody jadące w kierunku Tesco są kierowane na przeciwny pas ruchu. - Natomiast z dwóch pasów służących do skrętu w lewo z ul. Armii Krajowej w Orkana dostępny jest tylko jeden - informuje Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Najgorzej będzie podczas przebudowy samego skrzyżowania, a tu do zrobienia jest bardzo dużo. Wyznaczone zostaną przejścia dla pieszych, by mogli oni swobodnie dostać się tam, gdzie chcą. Będzie wymagało przebudowy sygnalizacji świetlnej. Do skrzyżowania doprowadzone zostaną również chodniki, których brakujące odcinki mają powstać zarówno wzdłuż ul. Armii Krajowej, jak i przy Orkana. Projekt przewiduje także budowę ścieżek dla rowerzystów oraz wymianę nawierzchni jezdni.

Cała inwestycja nie doszłaby do skutku, gdyby miasto nie dostało pieniędzy z rządowego programu przebudowy dróg lokalnych, tzw. schetynówek. Sęk w tym, że samorząd liczył na większe pieniądze, a przebudowa miała objąć znacznie większy odcinek ul. Armii Krajowej, bo aż do kładki dla pieszych łączącej os. Ruta i os. Błonie.

Tu nadal samochody będą podskakiwać na wybojach, a piesi idący po stronie ul. Kawaleryjskiej będą zmuszeni do korzystania z wydeptanej ścieżki. Miasto uznało, że skoro jest dotacja, to lepiej nieco ograniczyć zakres prac i zrobić tyle, ile się da.

A co z resztą? - To zadanie uwzględnimy w budżecie na przyszły rok - obiecuje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Zapowiada równocześnie zmiany na ul. Bohaterów Monte Cassino. To właśnie ul. Armii Krajowej i ul. Bohaterów Monte Cassino mają zbierać ruch z tej części miasta do dojazdu do obwodnicy.

W tym celu konieczna będzie budowa nowej dwupasmówki od skrzyżowania z Wojciechowską do drogowego węzła Sławin znajdującego się na nowym odcinku al. Solidarności. Istniejący odcinek ul. Bohaterów Monte Cassino od al. Kraśnickiej do ul. Armii Krajowej zwężony ma być o jeden pas ruchu. Ten, na którym niedawno, wprost na jezdni, postawiono słupy trakcji trolejbusowej.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!