Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 kwietnia 2010 r.
14:55
Edytuj ten wpis

Narodowcy odwołali manifestację w Lublinie

0 13 A A

W związku z żałobą narodową przedstawiciele ONR zrezygnowali z zaplanowanej manifestacji w centrum Lublina. Antyfaszyści, którzy też mieli zrobić pikietę w tym samym czasie jeszcze nie podjęli decyzji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O rezygnacji z manifestacji poinformował jeden z jej organizatorów Krzysztof Kobylas. - Podjęliśmy decyzję, że ze względu na żałobę narodową nie będzie naszej pikiety.

We wtorek prezydent Lublina Adam Wasilewski spotkał się z przedstawicielami obu stron i złożył swoją propozycję.

- W ostatnich dniach sytuacja diametralnie się zmieniła. Dlatego apeluję, żebyśmy zorganizowali wspólny marsz milczenia w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Wiem, że to będzie dla państwa trudne, ale warto pokazać, że w tych trudnych chwilach jesteśmy razem. Jeśli nie uda nam się tego zrobić, to w tych okolicznościach obie pikiety nie powinny mieć miejsca - mówił Wasilewski.

Przedstawiciele Obozu Narodowo-Radykalnego planowali pikietę z okazji 76. rocznicy istnienia swojej organizacji. Jej uczestnicy mieli przejść z placu Litewskiego przez deptak i Stare Miasto na plac Zamkowy.

W tym samym czasie manifestację na placu pod dawną Galerią Centrum zamierzali zorganizować członkowie antyfaszystowskiego Porozumienia na rzecz Tolerancji.

Członkowie Porozumienia na rzecz Tolerancji poprosili o czas na udzielenie odpowiedzi w tej sprawie.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KK / 14 kwietnia 2010 o 12:30
BRAWO PANOWIE Z ONR-u .A TA ZBIERANINA NIE SZANUJE NASZEGO PREZYDENTA I OFIAR BO TO JAKIEŚ PRZYBŁĘDY PRÓBUJĄCE NAM SWOJE POGLĄDY.PROPONUJĄ Z POWROTEM WRÓCIĆ NA BLISKI WSCHÓD
Avatar
lubelscy antyfaszyści / 13 kwietnia 2010 o 22:12
Zasadnicza kwestia jest taka, że demonstracja ONR została zalegalizowana przez jedną osobę i to do niej należała decyzja czy akcja się odbędzie. Na spotkaniu z prezydentem ONR reprezentowały 2 osoby. Lubelskie porozumienie na rzecz Tolerancji to nieformalna grupa działająca na zasadzie konsensusu - na spotkaniu pojawili się ci którzy mogli się pojawić. Nie mogli oni jednak podjąć ostatecznej decyzji bez konsultacji z resztą grupy. Właściwie byliśmy przygotowani do odwołania demonstracji już wczoraj, jednak szanując siebie nawzajem musieliśmy uzyskać potwierdzenie tej decyzji. Dzisiaj przed godziną 15.00 wycofaliśmy wniosek o zalegalizowanie pikiety.

Co do kłamstw publikowanych w poprzednich komentarzach wypowiadał się nie będę, bo jak widać są to zwyczajne kłamstwa. Nawet jeśli wypowiedziane nieświadomie - kłamstwo pozostaje kłamstwem. Szkoda, że nie możemy podyskutować na poziomie... :|
Zasadnicza kwestia jest taka, że demonstracja ONR została zalegalizowana przez jedną osobę i to do niej należała decyzja czy akcja się odbędzie. Na spotkaniu z prezydentem ONR reprezentowały 2 osoby. Lubelskie porozumienie na rzecz Tolerancji to nieformalna grupa działająca na zasadzie konsensusu - na spotkaniu pojawili się ci którzy mogli się pojawić. Nie mogli oni jednak podjąć ostatecznej decyzji bez konsultacji z resztą grupy. Właściwie byliśmy przygotowani do odwołania demonstracji już wczoraj, jednak szanując siebie nawzajem musieliśmy... rozwiń
Avatar
~SYLWESTER~ / 13 kwietnia 2010 o 18:57
Prezydent Lublina postawił ultimatum "wspólny marsz milczenia za KATYN 2"albo wcześniej zaplanowane
pikiety nie będą mogły się odbyć. Tylko prawda jest taka, że NARODOWCY już przed ultimatum Prezydenta
podjęli Patriotyczną decyzję, że z powodu żałoby narodowej odwołują wcześniej zaplanowaną pikietę !.
Także trochę więcej wiarygodności w polskich środkach przekazu. Następny szacunek i uznanie dla
NARODOWCOW, że Są Godnymi Polakami (!). Chylimy czoła przed Wami i NIE ZAPOMNIJCIE POMOC
aby w NADZWYCZAJNYCH WYBORACH DO SEJMU RP, POLACY POSZLI DO WYBOROW I ODDALI
POLSKE POLAKOM !. GLOSUJEMY TYLKO NA POLAKOW!. Uwaga! nie głosujemy na antypolskie "PO" (!).
POLSKA TYLKO DLA POLAKOW !.
BOZE ! BLOGOSLAW POLSKE I POLAKOW !. AMEN.
Prezydent Lublina postawił ultimatum "wspólny marsz milczenia za KATYN 2"albo wcześniej zaplanowane
pikiety nie będą mogły się odbyć. Tylko prawda jest taka, że NARODOWCY już przed ultimatum Prezydenta
podjęli Patriotyczną decyzję, że z powodu żałoby narodowej odwołują wcześniej zaplanowaną pikietę !.
Także trochę więcej wiarygodności w polskich środkach przekazu. Następny szacunek i uznanie dla
NARODOWCOW, że Są Godnymi Polakami (!). Chylimy czoła przed Wami i NIE ZAPOMNIJCIE POMOCrozwiń
Avatar
m. / 13 kwietnia 2010 o 18:44
~SYLWESTER~ napisał:
P O L S K A T Y L K O D L A P O L A K O W !.

ZIEMIA DLA ZIEMNIAKÓW itd...
Avatar
~SYLWESTER~ / 13 kwietnia 2010 o 18:36
Prezydent Lublina postawił ultimatum "wspólny marsz milczenia za KATYN 2" albo wcześniej zaplanowane pikiety nie będą mogły się odbyć.
Tylko, że prawdą jest, że NARODOWCY odwołali zaplanowaną pikietę w Lublinie w związku z żałobą narodową wcześniej niż ultimatum Prezydenta.
Wymagana jest wiarygodność od polskich środków przekazu . Reasumując, z dużym szacunkiem należy się oddnieść do Patriotycznej decyzji
NARODOWCOW. Następne słowa uznania dla Was NARODOWCY !. Pamiętajcie, że w najbliższych Nadzwyczajnych Wyborach do Sejmu RP
pomagacie aby Polacy poszli do wyborów i ODEBRALI POLSKE WROGOM!. GLOSUJEMY TYLKO NA POLAKOW!. Nie głosujemy na antypolskie "PO".
P O L S K A T Y L K O D L A P O L A K O W !.
Prezydent Lublina postawił ultimatum "wspólny marsz milczenia za KATYN 2" albo wcześniej zaplanowane pikiety nie będą mogły się odbyć.
Tylko, że prawdą jest, że NARODOWCY odwołali zaplanowaną pikietę w Lublinie w związku z żałobą narodową wcześniej niż ultimatum Prezydenta.
Wymagana jest wiarygodność od polskich środków przekazu . Reasumując, z dużym szacunkiem należy się oddnieść do Patriotycznej decyzji
NARODOWCOW. Następne słowa uznania dla Was NARODOWCY !. Pamiętajcie, że w najbliższych Nad... rozwiń
Avatar
żydZjeTwojeDzieci / 13 kwietnia 2010 o 18:01
Ave napisał:
No to Lewaki z pod znaku Anti(mydło)FA nie ponapinają się pod pedetem. Budasy w ramach rekompensaty urządzą zbiorowe wąchanie kleju i posuwanie się w dupsko w klubie Tektura.

Ale ciebie to bym posunął, pewnie jesteś duży i twardy.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2010 o 17:33
[url="http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3377340"]http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3377340[/url]
[url="http://i44.tinypic.com/8y6xb7.jpg"]http://i44.tinypic.com/8y6xb7.jpg[/url]
[url="http://i39.tinypic.com/2ch4bcy.jpg"]http://i39.tinypic.com/2ch4bcy.jpg[/url]

a tak właśnie bawi się porozumienie na rzecz tolerancji.................
Avatar
Ave / 13 kwietnia 2010 o 16:29
No to Lewaki z pod znaku Anti(mydło)FA nie ponapinają się pod pedetem. Budasy w ramach rekompensaty urządzą zbiorowe wąchanie kleju i posuwanie się w dupsko w klubie Tektura.
Avatar
antifascist / 13 kwietnia 2010 o 16:13
Lubelskie porozumienie na rzecz Tolerancji również odwołało swoją demonstrację. W przeciągu kilku(nastu) godzin powinno zostać opublikowane oświadczenie w tej sprawie.
Avatar
Alex / 13 kwietnia 2010 o 15:52
Taka refleksja po analizie fotografii: Czy obozy koncentracyjne już mają wygaszone piece?
Avatar
KK / 14 kwietnia 2010 o 12:30
BRAWO PANOWIE Z ONR-u .A TA ZBIERANINA NIE SZANUJE NASZEGO PREZYDENTA I OFIAR BO TO JAKIEŚ PRZYBŁĘDY PRÓBUJĄCE NAM SWOJE POGLĄDY.PROPONUJĄ Z POWROTEM WRÓCIĆ NA BLISKI WSCHÓD
Avatar
lubelscy antyfaszyści / 13 kwietnia 2010 o 22:12
Zasadnicza kwestia jest taka, że demonstracja ONR została zalegalizowana przez jedną osobę i to do niej należała decyzja czy akcja się odbędzie. Na spotkaniu z prezydentem ONR reprezentowały 2 osoby. Lubelskie porozumienie na rzecz Tolerancji to nieformalna grupa działająca na zasadzie konsensusu - na spotkaniu pojawili się ci którzy mogli się pojawić. Nie mogli oni jednak podjąć ostatecznej decyzji bez konsultacji z resztą grupy. Właściwie byliśmy przygotowani do odwołania demonstracji już wczoraj, jednak szanując siebie nawzajem musieliśmy uzyskać potwierdzenie tej decyzji. Dzisiaj przed godziną 15.00 wycofaliśmy wniosek o zalegalizowanie pikiety.

Co do kłamstw publikowanych w poprzednich komentarzach wypowiadał się nie będę, bo jak widać są to zwyczajne kłamstwa. Nawet jeśli wypowiedziane nieświadomie - kłamstwo pozostaje kłamstwem. Szkoda, że nie możemy podyskutować na poziomie... :|
Zasadnicza kwestia jest taka, że demonstracja ONR została zalegalizowana przez jedną osobę i to do niej należała decyzja czy akcja się odbędzie. Na spotkaniu z prezydentem ONR reprezentowały 2 osoby. Lubelskie porozumienie na rzecz Tolerancji to nieformalna grupa działająca na zasadzie konsensusu - na spotkaniu pojawili się ci którzy mogli się pojawić. Nie mogli oni jednak podjąć ostatecznej decyzji bez konsultacji z resztą grupy. Właściwie byliśmy przygotowani do odwołania demonstracji już wczoraj, jednak szanując siebie nawzajem musieliśmy... rozwiń
Avatar
~SYLWESTER~ / 13 kwietnia 2010 o 18:57
Prezydent Lublina postawił ultimatum "wspólny marsz milczenia za KATYN 2"albo wcześniej zaplanowane
pikiety nie będą mogły się odbyć. Tylko prawda jest taka, że NARODOWCY już przed ultimatum Prezydenta
podjęli Patriotyczną decyzję, że z powodu żałoby narodowej odwołują wcześniej zaplanowaną pikietę !.
Także trochę więcej wiarygodności w polskich środkach przekazu. Następny szacunek i uznanie dla
NARODOWCOW, że Są Godnymi Polakami (!). Chylimy czoła przed Wami i NIE ZAPOMNIJCIE POMOC
aby w NADZWYCZAJNYCH WYBORACH DO SEJMU RP, POLACY POSZLI DO WYBOROW I ODDALI
POLSKE POLAKOM !. GLOSUJEMY TYLKO NA POLAKOW!. Uwaga! nie głosujemy na antypolskie "PO" (!).
POLSKA TYLKO DLA POLAKOW !.
BOZE ! BLOGOSLAW POLSKE I POLAKOW !. AMEN.
Prezydent Lublina postawił ultimatum "wspólny marsz milczenia za KATYN 2"albo wcześniej zaplanowane
pikiety nie będą mogły się odbyć. Tylko prawda jest taka, że NARODOWCY już przed ultimatum Prezydenta
podjęli Patriotyczną decyzję, że z powodu żałoby narodowej odwołują wcześniej zaplanowaną pikietę !.
Także trochę więcej wiarygodności w polskich środkach przekazu. Następny szacunek i uznanie dla
NARODOWCOW, że Są Godnymi Polakami (!). Chylimy czoła przed Wami i NIE ZAPOMNIJCIE POMOCrozwiń
Avatar
m. / 13 kwietnia 2010 o 18:44
~SYLWESTER~ napisał:
P O L S K A T Y L K O D L A P O L A K O W !.

ZIEMIA DLA ZIEMNIAKÓW itd...
Avatar
~SYLWESTER~ / 13 kwietnia 2010 o 18:36
Prezydent Lublina postawił ultimatum "wspólny marsz milczenia za KATYN 2" albo wcześniej zaplanowane pikiety nie będą mogły się odbyć.
Tylko, że prawdą jest, że NARODOWCY odwołali zaplanowaną pikietę w Lublinie w związku z żałobą narodową wcześniej niż ultimatum Prezydenta.
Wymagana jest wiarygodność od polskich środków przekazu . Reasumując, z dużym szacunkiem należy się oddnieść do Patriotycznej decyzji
NARODOWCOW. Następne słowa uznania dla Was NARODOWCY !. Pamiętajcie, że w najbliższych Nadzwyczajnych Wyborach do Sejmu RP
pomagacie aby Polacy poszli do wyborów i ODEBRALI POLSKE WROGOM!. GLOSUJEMY TYLKO NA POLAKOW!. Nie głosujemy na antypolskie "PO".
P O L S K A T Y L K O D L A P O L A K O W !.
Prezydent Lublina postawił ultimatum "wspólny marsz milczenia za KATYN 2" albo wcześniej zaplanowane pikiety nie będą mogły się odbyć.
Tylko, że prawdą jest, że NARODOWCY odwołali zaplanowaną pikietę w Lublinie w związku z żałobą narodową wcześniej niż ultimatum Prezydenta.
Wymagana jest wiarygodność od polskich środków przekazu . Reasumując, z dużym szacunkiem należy się oddnieść do Patriotycznej decyzji
NARODOWCOW. Następne słowa uznania dla Was NARODOWCY !. Pamiętajcie, że w najbliższych Nad... rozwiń
Avatar
żydZjeTwojeDzieci / 13 kwietnia 2010 o 18:01
Ave napisał:
No to Lewaki z pod znaku Anti(mydło)FA nie ponapinają się pod pedetem. Budasy w ramach rekompensaty urządzą zbiorowe wąchanie kleju i posuwanie się w dupsko w klubie Tektura.

Ale ciebie to bym posunął, pewnie jesteś duży i twardy.
Avatar
Gość / 13 kwietnia 2010 o 17:33
[url="http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3377340"]http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3377340[/url]
[url="http://i44.tinypic.com/8y6xb7.jpg"]http://i44.tinypic.com/8y6xb7.jpg[/url]
[url="http://i39.tinypic.com/2ch4bcy.jpg"]http://i39.tinypic.com/2ch4bcy.jpg[/url]

a tak właśnie bawi się porozumienie na rzecz tolerancji.................
Avatar
Ave / 13 kwietnia 2010 o 16:29
No to Lewaki z pod znaku Anti(mydło)FA nie ponapinają się pod pedetem. Budasy w ramach rekompensaty urządzą zbiorowe wąchanie kleju i posuwanie się w dupsko w klubie Tektura.
Avatar
antifascist / 13 kwietnia 2010 o 16:13
Lubelskie porozumienie na rzecz Tolerancji również odwołało swoją demonstrację. W przeciągu kilku(nastu) godzin powinno zostać opublikowane oświadczenie w tej sprawie.
Avatar
Alex / 13 kwietnia 2010 o 15:52
Taka refleksja po analizie fotografii: Czy obozy koncentracyjne już mają wygaszone piece?
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów

MUNDIAL 2018 Serbia – Szwajcaria 1:2. Zabójcza końcówka Helwetów 1 0

Po kapitalnym meczu i niezwykle emocjonującej końcówce Szwajcaria pokonała w Kaliningradzie Serbię i jest bardzo bliska awansu do 1/8 finału mistrzostw świata

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej
23 czerwca 2018, 18:00

Noc św. Jana w Muzeum Wsi Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza na wspólne świętowanie Nocy św. Jana. 23 czerwca o godz. 18 na terenie Skansenu w sektorze Powiśle odbędzie się ciekawe wydarzenie kulturalne.

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość
23 czerwca 2018, 18:00

Rozpoczęcie wakacji w klubie Radość 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się impreza na rozpoczęcie wakacji.

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium

Powiat puławski: Potrafią oszczędzać, zarząd z absolutorium 4 3

Starosta puławski Witold Popiołek i cały zarząd powiatu w środę otrzymał absolutorium. Radni nie mieli poważniejszych zastrzeżeń, ale nie wszyscy zagłosowali „za”. Część opozycji symbolicznie wstrzymała się od głosu.

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy

Zielny smak Cieleśnicy. Spotkania, inspiracje, przepisy 0 0

W Cieleśnicy i Pratulinie odbywa się w ten weekend Święto Ziół. W piątek w pałacu w Cieleśnicy eksperci i zielarze rozmawiają o Ziemi Zielonej Planecie. W sobotę w Pratulinie czekają na was wykłady, występy muzyczne i stoiska z produktami ziołowymi zakończone puszczaniem wianków na Bugu. A w niedzielę w ogrodach i zielnikach cieleśnickiego pałacu odbędzie się wspólne gotowanie

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu
galeria

„Dyrekcja”. Klimatyczne miasto w mieście. Reportaż o niezwykłym osiedlu 0 0

Zapomniana i zaniedbana sprawa. 112 gmachów wartości z górą 20 mln zł stoi pustką i niszczeje. Martwe miasto o 22 ulicach... Niedokończone gmachy – mieszkaniem dla puszczyków.

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi

Województwo lubelskie kupuje 11 pociągów. Z klimatyzacją, ładowarkami i WiFi 22 7

11 nowych pociągów elektrycznych zamawia samorząd województwa lubelskiego. To już drugie podejście do tego zakupu - za pierwszym razem przetarg unieważniono, bo oferowane pojazdy były zbyt drogie.

Asian Street Food Festiwal w Radości
23 czerwca 2018, 12:00

Asian Street Food Festiwal w Radości 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się Asian Street Food Festiwal, czyli impreza dla miłośników azjatyckiej kuchni ulicznej.

Taito w Stars Disco Club
23 czerwca 2018, 21:00

Taito w Stars Disco Club 0 0

W sobotę, 23 czerwca o godz. 21 w klubie Stars Disco (Krakowskie Przedmieście 40) wystąpi popularny Taito.

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł?

Eurojackpot 22.06.2018 - wylosowane liczby. Kto wygrał 385 mln zł? 1 0

Losowanie Eurojackpot z 22 czerwca 2018 r. Sprawdź wylosowane liczby. Czy ktoś zgarnie dziś główną wygraną w wysokości 385 mln zł?

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej
film

Jest nowy kandydat na prezydenta Puław. To prezes spółdzielni mieszkaniowej 34 34

Podczas piątkowej konferencji w puławskim hotelu "Prima" oficjalnie zaprezentowano kandydata PO, Nowoczesnej, KOD-u, SLD i Komitetu Obywatelskiego na prezydenta Puław. Został nim Mariusz Cytryński, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Powiśle".

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców

Albo zapłata za bezpłatny podręcznik albo świadectwo szkolne. Ceny zaskoczyły rodziców 24 10

Nawet kilkaset złotych w ciągu kilku dni musieli wpłacić do szkół rodzice przerażeni tym, że jeśli tego nie zrobią ich dzieci nie dostaną w piątek świadectw. To opłaty za książki, z których dzieci korzystały przez minione dziesięć miesięcy.

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82

Remonty i utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 82 5 2

Kierowcy mogą spodziewać się utrudnień na drodze krajowej nr 82. Korki są spowodowane letnimi remontami cząstkowymi.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!