Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 marca 2010 r.
17:32
Edytuj ten wpis

Narty w odstawkę, czas na rower. Co ma w zanadrzu lubelski MOSiR

0 3 A A

Zakończył się sezon na górce narciarskiej obok hali Globus. – Był bardzo udany – podkreślają administratorzy. I już zapowiadają, że stok będzie żył także latem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Narciarze po raz ostatni mogli szusować w ubiegły weekend. Od poniedziałku rozpoczęło się sprzątanie i podsumowanie właśnie zakończonej zimy.

– To był bardzo udany sezon – podkreśla Mariusz Szmit, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Pogoda w tym roku bardzo sprzyjała narciarzom i snowboardzistom. Dlatego dopisała frekwencja na stoku.

Każdego dnia z Globusa korzystało co najmniej kilkaset osób. – Wreszcie nauczyłam się jeździć na nartach – mówi pani Magda z Lublina. – Lubelski stok przez całą zimę był świetnie utrzymany i dobrze przygotowany do jazdy. Podobała mi się też miła i fachowa obsługa.

MOSiR przygotował dla narciarzy sporo atrakcji. Dotychczasowa dłuższa trasa zjazdowa została jeszcze wydłużona o 50 metrów (do 300) i poszerzona. Mniejszy wyciąg został przeniesiony w nowe miejsce – obok Snowparku, z boku górki.

– Wiadomo że stok na Globusie nigdy nie będzie Alpami, a Lublin nie będzie jednym z alpejskich kurortów – zaznacza Karina, studentka z Lublina, która tej zimy regularnie korzystała z lubelskiego stoku. – Ale fajne jest to, że po południu czy w weekend nie trzeba wyjeżdżać z miasta, żeby pojeździć na nartach. I to w całkiem przyzwoitych warunkach.

Ilu narciarzy skorzystało tej zimy z Globusa? Tego dowiemy się za kilka dni, gdy MOSiR dokładnie podsumuje sezon. Już wiadomo jednak, że wynik będzie najlepszy od lat. Pomogła m.in. specjalna promocja. Od stycznia od poniedziałku do piątku w godzinach 9–17 za jeden wjazd dużym wyciągiem trzeba było zapłacić tylko 80 groszy – a nie, jak wcześniej, 2 zł.

– Moje okna wychodzą na stok – mówi Szmit. – Efekt tej promocji był taki, że każdego dnia widziałem oblężony wyciąg. I o to chodziło.

A latem? Zalew i rower.

Teraz MOSiR zaczyna przygotowania do sezonu letniego. Główną miejską atrakcją znowu mają być baseny nad Zalewem Zemborzyckim. – Szykujemy kolejne atrakcje w kompleksie Słoneczny Wrotków, ale na razie nie chciałbym zdradzać jakie – mówi tajemniczo Mariusz Szmit.

Po zeszłorocznej rozbudowie z basenów nad zalewem może korzystać jednocześnie
2,5 tys. osób.

Sporo ma się dziać także na stoku obok hali Globus. Narciarzy zastąpią rowerzyści. – W tej chwili rozmawiamy ze stowarzyszeniem rowerowym. Już mamy zapewnione zawody w kolarstwie górskim, które latem odbędą się na stoku – zdradza Szmit. – Ale jeżeli plany, które mamy, uda się zrealizować, na stoku powstanie tor do kolarstwa górskiego, z którego mogliby korzystać wszyscy chętni.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
nie-rowerzysta / 26 marca 2010 o 13:18
Gość napisał:
Tylko światełka pozakładać bardzo proszę dla własnego bezpieczeństwa i mojego lakieru k... mać Wy piraci drogowi !!!!!!!!!!!!!

Zachowasz prawidłowy odstęp przewidziany kodeksem i nie porysujesz sobie lakieru. Ja tak robię i działa. A jak masz jakiś problem z pedałującymi to może trolu jeden złocisty oddaj prawo jazdy, zanim sterroryzuje cię jakiś pieszy, rzucając ci się pod koła na przejściu dla pieszych.
Avatar
Gość / 24 marca 2010 o 22:40
rower napisał:
zapraszam wszystkich rowerzystów na Masę Krytyczną w piątek godz 18:00 Pl. Litewski

Tylko światełka pozakładać bardzo proszę dla własnego bezpieczeństwa i mojego lakieru k... mać Wy piraci drogowi !!!!!!!!!!!!!
Avatar
rower / 24 marca 2010 o 19:14
zapraszam wszystkich rowerzystów na Masę Krytyczną w piątek godz 18:00 Pl. Litewski
Avatar
nie-rowerzysta / 26 marca 2010 o 13:18
Gość napisał:
Tylko światełka pozakładać bardzo proszę dla własnego bezpieczeństwa i mojego lakieru k... mać Wy piraci drogowi !!!!!!!!!!!!!

Zachowasz prawidłowy odstęp przewidziany kodeksem i nie porysujesz sobie lakieru. Ja tak robię i działa. A jak masz jakiś problem z pedałującymi to może trolu jeden złocisty oddaj prawo jazdy, zanim sterroryzuje cię jakiś pieszy, rzucając ci się pod koła na przejściu dla pieszych.
Avatar
Gość / 24 marca 2010 o 22:40
rower napisał:
zapraszam wszystkich rowerzystów na Masę Krytyczną w piątek godz 18:00 Pl. Litewski

Tylko światełka pozakładać bardzo proszę dla własnego bezpieczeństwa i mojego lakieru k... mać Wy piraci drogowi !!!!!!!!!!!!!
Avatar
rower / 24 marca 2010 o 19:14
zapraszam wszystkich rowerzystów na Masę Krytyczną w piątek godz 18:00 Pl. Litewski
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 11

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 16

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 27

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!