Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

13 lutego 2015 r.
0:01
Edytuj ten wpis

Narutowicza: Nie będzie zatoki przystankowej. "Trzeba też myśleć o pieszych"

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
2 4 A A

Nie powstanie zatoka przystankowa przy ul. Narutowicza, która okroiłaby i tak wąski chodnik

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
To "Dziennik Wschodni” jako pierwszy ujawnił na początku grudnia urzędniczy pomysł budowy zatoki dla jadących w stronę Victorii autobusów i trolejbusów. Miałaby ona powstać kosztem chodnika między ul. Ochotniczą i Strażacką.

- O tych planach dowiedzieliśmy się z prasy - mówi Krzysztof Wiśniewski z grupy Pieszy Lublin, która od razu zabrała się za wybijanie tego pomysłu z głów miejskich urzędników. - Zatoka byłaby zła, utrudniałaby ruch komunikacji miejskiej, bo autobusy musiałyby włączać się do ruchu. Poza tym pieszym trudniej byłoby się poruszać, bo chodnik byłby za wąski.

A wąsko jest tu już teraz. Problemem było nawet postawienie wyświetlacza pokazującego godziny odjazdów autobusów i trolejbusów. Najpierw stał on prostopadle do jezdni, tak żeby informacje były widoczne z okna autobusu. Ale trzeba było go przestawić.

- Został ustawiony równoległe do jezdni - informuje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. - Zmiana ta wynikała z napływających uwag mieszkańców.

Co prawda przepisy nie mówią, jaką szerokość powinien mieć chodnik obok przystanku, ale działacze Pieszego Lublina odsyłają Ratusz do... podręcznika akademickiego, w którym mowa jest o tym, że niezbędne minimum to 3,5 metra. Tymczasem po wytyczeniu zatoki pozostanie mniej niż 2,5 metra.

- Na spotkaniu z Pieszym Lublinem ustaliliśmy, że jeśli na zatokę sprzeciwi się rada dzielnicy, to nie będziemy jej budować - mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

- Taka uchwała właśnie zapadła - informuje Piotr Osiak, przewodniczący Rady Dzielnicy Śródmieście.

Przeciwko zatoce zagłosowało 11 radnych, żaden nie poparł jej budowy.

- Chcemy, żeby zostało tak, jak jest. Trzeba też myśleć o pieszych - stwierdza Ryszard Milewski, przewodniczący zarządu dzielnicy.

Co będzie dalej? - Zapewniono nas, że jeśli takie będzie stanowisko rady dzielnicy, to zatoki nie będzie. Liczymy teraz na konsekwencję urzędników - mówi Wiśniewski.

- Dotrzymamy słowa, zatoka na pewno nie zostanie zbudowana - zapewnia Kieliszek.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
fn / 13 lutego 2015 o 15:48

Zatokę dla trajtków przenieść pod dawną Trojkę i to trochę usprawni tu ruch.

przeciwnicy zatoki nie są na tyle inteligentni by na to wpa$ć.
Avatar
klote / 13 lutego 2015 o 13:23

Przez Ochotniczą jest skręt na Piłsudskiego tych kierowców co jadą od Narutowicza. Może to i pomysł z tą zatoką , ale na Strażackiej ( po drugiej stronie jest duży plac z wjazdem do Policji.)

By wjechać na Narutowicza kierowcy musieliby jechać Szczerbowskiego i Muzyczną. A tak w ogóle  trzeba czekać na generalne rozwiązanie, czyli Muzyczna przez most do Trasy Zielonej.

Avatar
Jagodziorz / 13 lutego 2015 o 10:44

A wystarczy pomysleć....!!! Zrobić ul. Ochotniczą tzw, slepą - zakaz wjazdu od Narutowicza i w miejsce wjazdy stworzyć zatokę ???? Miejsca wystarczy na trzy autobusy....."Pozdro" dla Inzynierii Ruchu miasta Lublina

Avatar
iyo / 13 lutego 2015 o 10:40

Zatokę dla trajtków przenieść pod dawną Trojkę i to trochę usprawni tu ruch.

Avatar
fn / 13 lutego 2015 o 15:48

Zatokę dla trajtków przenieść pod dawną Trojkę i to trochę usprawni tu ruch.

przeciwnicy zatoki nie są na tyle inteligentni by na to wpa$ć.
Avatar
klote / 13 lutego 2015 o 13:23

Przez Ochotniczą jest skręt na Piłsudskiego tych kierowców co jadą od Narutowicza. Może to i pomysł z tą zatoką , ale na Strażackiej ( po drugiej stronie jest duży plac z wjazdem do Policji.)

By wjechać na Narutowicza kierowcy musieliby jechać Szczerbowskiego i Muzyczną. A tak w ogóle  trzeba czekać na generalne rozwiązanie, czyli Muzyczna przez most do Trasy Zielonej.

Avatar
Jagodziorz / 13 lutego 2015 o 10:44

A wystarczy pomysleć....!!! Zrobić ul. Ochotniczą tzw, slepą - zakaz wjazdu od Narutowicza i w miejsce wjazdy stworzyć zatokę ???? Miejsca wystarczy na trzy autobusy....."Pozdro" dla Inzynierii Ruchu miasta Lublina

Avatar
iyo / 13 lutego 2015 o 10:40

Zatokę dla trajtków przenieść pod dawną Trojkę i to trochę usprawni tu ruch.

Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 1

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 11

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 0

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca
Alarm 24

"Jesteśmy już 30 godzin bez wody". Skarga mieszkańca 0 3

Od 30 godzin nie mamy wody z powodu awarii. Gmina nam nie pomaga, zostaliśmy potraktowani gorzej, niż zwierzęta - w środę rano napisał do nas mieszkaniec Bystrzejowic Pierwszych (pow. świdnicki).

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 1 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 1 8

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 3

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 7

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!