Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

10 sierpnia 2016 r.
6:34

Narutowicza: Wraca normalny ruch, nie będzie objazdu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
68 14 A A
Jutro i pojutrze na ul. Narutowicza po stronie komendy drogowcy mają układać asfalt
Jutro i pojutrze na ul. Narutowicza po stronie komendy drogowcy mają układać asfalt

W sobotę na ul. Narutowicza w Lublinie wrócić ma normalny ruch i nie będzie już objazdu. To nie wszystko, bo za oszczędzone pieniądze miasto „dociągnie” remont aż do skrzyżowania z Muzyczną, a to oznacza... kolejne utrudnienia. Odnowiona ma być też ul. Szczerbowskiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Pierwotnie miasto planowało, że nowy asfalt będzie się urywać przy ul. Ochotniczej, a dalej, do Nadbystrzyckiej jechałoby się już po wybojach. Ale teraz, nieoczekiwanie, postanowiło dociągnąć ten remont dalej, do ul. Muzycznej i przy okazji wziąć się za ul. Szczerbowskiego.

Te dodatkowe prace mają być przeprowadzone jeszcze w sierpniu, co oznacza kolejne zwężenia jezdni i wędrówki przystanków. Jak to ma wyglądać w poszczególnych dniach?

Jutro i pojutrze na ul. Narutowicza po stronie komendy drogowcy mają układać asfalt. Zaraz potem cała jezdnia znów będzie otwarta dla ruchu, nie będzie trzeba korzystać z objazdu i znów będzie można skręcać z al. Piłsudskiego w lewo.

Jeszcze w tym tygodniu czeka nas inna niespodzianka. Ze skrzyżowania Narutowicza z Głęboką znikną wysięgniki z sygnalizatorami. Wrócą w połowie września i do tego czasu zielonego światła trzeba będzie szukać na słupkach przy jezdni. To efekt budowy nowego odcinka ul. Muzycznej.

We wtorek, 16 sierpnia zamknięta zostanie ul. Szczerbowskiego, zapewniony będzie tylko dojazd do posesji. Całkiem rozebrana i wykonana od nowa ma tu być nawierzchnia jezdni i chodników. Potrwa to ponad tydzień.

Na 17 sierpnia planowane są spore utrudnienia na ul. Narutowicza, gdzie zrywany ma być stary asfalt między Ochotniczą a Muzyczną. W zależności od tego, gdzie będą drogowcy będzie się jeździło po stronie poczty, albo po stronie apteki, ale ulica ma być przejezdna dla każdego i to w obu kierunkach.

Także 18 i 19 sierpnia czeka nas slalom: raz przy poczcie, raz przy aptece. W te dni układana ma być wiążąca warstwa asfaltu. 23 i 24 sierpnia maszyny układające asfalt mają pracować na ul. Szczerbowskiego i będą to już ostatnie dni zamknięcia tej ulicy dla ruchu.

Z kolei na 25 i 26 sierpnia o połowę zwężona będzie ul. Narutowicza między Muzyczną a Piłsudskiego, zostanie po jednym pasie w każdym kierunku. Powodem jest układanie ostatniej warstwy nawierzchni. Natomiast 27 sierpnia z powodu prac przy nawierzchni całkiem zamknięte mają być Ochotnicza i Strażacka.

Jest nadzieja

Kierowców może czekać jeszcze jedna niespodzianka. Nieoficjalnie wiadomo, że miasto rozważa też wymianę nawierzchni na samym skrzyżowaniu Nadbystrzyckiej z Głęboką, Muzyczna i Narutowicza. Niestety tylko rozważa, bo tych prac raczej nie udałoby się przeprowadzić przed końcem sierpnia.

Przesunęli

Bez zapowiedzi przesunięty został przystanek komunikacji miejskiej na przebudowywanym odcinku ul. Narutowicza. Stoi już nie w pobliżu poczty przy skrzyżowaniu z Głęboką, ale niemal przed samym skrzyżowaniem z al. Piłsudskiego.

W tym miejscu pasażerowie będą czekać na autobusy i trolejbusy jeszcze dzisiaj, jutro znów pojazdy mają stawać bliżej poczty.

Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2016 o 14:25
a z betonu nie można by było zrobić dróg ? remont raz na 30 lat a ten asfalt nawet przy ZOLu NOLu czy nawet POLu nie wytrzyma 15 lat. wg Świat betonu - S19 Lublin Rzeszów oraz granica lubelskiego do Wawy bedzie z betonu
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2016 o 13:47
Weźcie dżdżownicę niech planuje te remonty - na pewno zrobi to logiczniej niż obecna ekipa!
Avatar
pasażer / 10 sierpnia 2016 o 13:21
no właśnie, przystanek powinien zostać przy poczcie żeby można było się sprawniej przesiadać na inne kierunki
Avatar
adam / 10 sierpnia 2016 o 11:49
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Brawo wojewoda przekazał obiecane środki - za to można było zrobić ten remont i nawet wyremontować więcej
a co miał zrobić? to jego psi obowiązek klakierze
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2016 o 10:27
Niedogodności i zamieszania sporo, ale jak jest budowa/remont zwłaszcza w tak skomplikowanym miejscu to trudno tego uniknąć.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2016 o 10:27
Czy ktoś wie czy będzie teraz remontowana ul.Rowerowa?
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2016 o 10:26
Brawo wojewoda przekazał obiecane środki - za to można było zrobić ten remont i nawet wyremontować więcej
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2016 o 10:25
To dobrze - bo niemożna wszystkiego robić w tym samym czasie
Avatar
alex / 10 sierpnia 2016 o 09:32
Brawo władze jak robić to wszytsko!!!!!!!!!!
Avatar
fix / 10 sierpnia 2016 o 09:32
Remont Narutowicza idzie błyskiem
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2016 o 14:25
a z betonu nie można by było zrobić dróg ? remont raz na 30 lat a ten asfalt nawet przy ZOLu NOLu czy nawet POLu nie wytrzyma 15 lat. wg Świat betonu - S19 Lublin Rzeszów oraz granica lubelskiego do Wawy bedzie z betonu
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2016 o 13:47
Weźcie dżdżownicę niech planuje te remonty - na pewno zrobi to logiczniej niż obecna ekipa!
Avatar
pasażer / 10 sierpnia 2016 o 13:21
no właśnie, przystanek powinien zostać przy poczcie żeby można było się sprawniej przesiadać na inne kierunki
Avatar
adam / 10 sierpnia 2016 o 11:49
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Brawo wojewoda przekazał obiecane środki - za to można było zrobić ten remont i nawet wyremontować więcej
a co miał zrobić? to jego psi obowiązek klakierze
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2016 o 10:27
Niedogodności i zamieszania sporo, ale jak jest budowa/remont zwłaszcza w tak skomplikowanym miejscu to trudno tego uniknąć.
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2016 o 10:27
Czy ktoś wie czy będzie teraz remontowana ul.Rowerowa?
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2016 o 10:26
Brawo wojewoda przekazał obiecane środki - za to można było zrobić ten remont i nawet wyremontować więcej
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2016 o 10:25
To dobrze - bo niemożna wszystkiego robić w tym samym czasie
Avatar
alex / 10 sierpnia 2016 o 09:32
Brawo władze jak robić to wszytsko!!!!!!!!!!
Avatar
fix / 10 sierpnia 2016 o 09:32
Remont Narutowicza idzie błyskiem
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 1

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 1 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 1 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 11 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

LSM: Wielki Festyn Rodzinny
26 maja 2018, 13:00

LSM: Wielki Festyn Rodzinny 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w sobotę, 26 maja o godz. 13 na placu przy Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się Wielki Festyn Rodzinny. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Włodawa promuje się w Warszawie

Włodawa promuje się w Warszawie 0 0

Zdjęcia z Włodawy wraz z opisem sztandarowych wydarzeń kulturalnych w tym mieście pojawiły się w samym centrum stolicy.

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł 0 0

Lubartów oficjalnie otworzy nową sportową inwestycję. Chodzi o boisko przy ul. Parkowej.

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu 2 3

Zamojski sąd aresztował trzech mężczyzn, którzy pobili na śmierć 45-latka.

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej 0 3

Dziś w nocy jednojezdniowy odcinek ul. Krochmalnej zostanie zaślepiony tuż przed skrzyżowaniem z Diamentową, a dokładnie na wysokości stacji paliw

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja
galeria

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja 9 17

Sędzia, której prezydent Lublina zarzucił stronniczość nie będzie odsunięta od jego sprawy. Postanowił tak dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny. Jego decyzja umożliwia ogłoszenie wyroku, o ile prezydent nie zaskarży postanowienia o odmowie wykluczenia sędzi, a ma do tego prawo.

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping 0 0

W Dzień Dziecka przy centrum handlowym Skende Shopping obok Ikea otwarte zostaną dwie strefy zabawy i wypoczynku. Znajdą się w nich m.in.: ślizgawki, zjeżdżalnie, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji
galeria

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji 2 18

Rządowi PiS-u brakuje refleksji nt. sytuacji osób niepełnosprawnych – powiedział w Lublinie Grzegorz Schetyna. Były wicepremier, obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał w czwartek do miasta ze swoim „Gabinetem Cieni”.

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody!
Wiersze między newsami

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody! 3 2

Co wybierzecie? Perłową śmietankę czy wafle złożone? Wśród pylnych akacji, zatrzymał się poeta i zapatrzył na wędrowną lodziarnię. Był rok 1914

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?