poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Nasze bloki są bezpieczne

  Edytuj ten wpis
Dodano: 31 stycznia 2006, 20:19
Autor: (e)

Na budynkach należących do lubelskich spółdzielni mieszkaniowych nie ma dużych ilości śniegu. – Od poniedziałku sprawdzaliśmy domy w całej spółdzielni. Nie ma mowy o zagrożeniu. Wydaliśmy jednak zarządzenie zobowiązujące kierowników administracji poszczególnych osiedli do cyklicznych kontroli po opadach śniegu – mówi Sławomir Osiński prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Czechów”.Każdy przegląd będzie wpisywany do książek obiektu. Jak podkreśla Osiński, spółdzielnia współpracuje z firmami świadczącymi usługi sprzątania śniegu na wysokościach i w razie potrzeby z nich korzysta.
Bezpiecznie jest także na Czubach. – Mamy zawsze dwa przeglądy budynków: na wiosnę i na jesień. Natomiast do sprzątania śniegu z dachów wynajmujemy firmy alpinistyczne – uspokaja Anna Urbanek ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby”.
– Na bieżąco kontrolujemy budynki. Bloki liczące do pięciu pięter sprzątają nasi pracownicy posiadający odpowiednie uprawnienia – mówi Wojciech Lewandowski z Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. – Przy sprzątaniu wieżowców korzystamy z usług specjalistycznych firm.
W Spółdzielni Mieszkaniowej „Felin” śnieg z dachów usuwają pracownicy posiadający uprawnienia do pracy na wysokościach.
– Zrobiliśmy przegląd dachów. Wszystko jest w porządku. Kilkucentymetrowy śnieg w zimie to norma i nie jest niebezpieczny – dodaje Andrzej Dyguś.
We wszystkich spółdzielniach sprawdzany jest co roku stan techniczny budynków. I jak usłyszeliśmy od ich przedstawicieli, wszystkie nieprawidłowości są usuwane od razu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!