środa, 24 maja 2017 r.

Lublin

Naucz się kroków przed tanecznym sylwestrem

Dodano: 30 grudnia 2014, 14:00
Autor: am

Lekcje salsy już się skończyły, ale trwają zajęcia z retro dancingu (na zdjęciu), hip-hopu i dancehallu. Dziś ostatnia szansa na udział w darmowych warsztatach pod okiem doświadczonych instruktorów z kilku lubelskich szkół tańca.

Cykl warsztatów tanecznych to część pomysłu na tegoroczną miejską zabawę sylwestrową. 31 grudnia Lublin będzie się bawił w co najmniej czterech miejscach. Kubańska Noc na placu Litewskim, Retro Dancing w Wirydarzu Centrum Kultury, hip-hop i reggae w Ogrodzie Saskim, a piwnicach CK ulokują alternatywny DJ-ski Rdzeń.

Hasło miejskiej zabawy sylwestrowej to "Lublin tańczy!”. Każdej z czterech scen towarzyszą darmowe lekcje tańca. Ostatnie dziś. O godz. 17 zajęcia z retro dancingu poprowadzi Ryszard Kalinowski z Lubelskiego Teatru Tańca (godz. 17, Sala Widowiskowa Centrum Kultury przy ul. Peowiaków 12). Niewykluczone, że początkującym tancerzom będzie przygrywać 14-osobowa orkiestra z Francji - Umlaut Big Band, która w sylwestrową noc zagra na wirydarzu Centrum Kultury.
Także dzisiaj można jeszcze złapać podstawy hip-hopu i dancehallu.

O godz. 14 na sali prób nr 3 w CK zajęcia z dancehallu, które poprowadzą instruktorzy z Passa Passa Dance Studio, a o godz. 20 hip-hopu będą uczyć tancerze z New Boogie Down School. Wszystkie zajęcia gratis. Zapisy: lublintanczy2014@gmail.com

Na sylwestra w plenerze zapraszają nie tyko władze Lublina. W Zamościu gwiazdą plenerowej imprezy będzie Urszula. Na Rynku Wielkim wystąpią także Seeking Dreams, DJ Jabcok, Teatr Ognia, Zespół Daymos i Veegas.

W Białej Podlaskiej na Placu Wolności muzycznych gwiazd nie będzie, ale można się spodziewać pokazu sztucznych ogni.

Na placu Chopina w Puławach od godz. 22.30 sylwestrową imprezę poprowadzi Łukasz Tomaszewski, didżej z Góry Puławskiej. W rozkręcaniu zabawy będzie mu pomagał wodzirej. Nowy Rok zacznie się pokazem fajerwerków.

W Chełmie wspólnego powitania Nowego Roku nie ma od kilku lat. W tym roku to się nie zmieni.
Czytaj więcej o: sylwester Lublin
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24