sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Nauczyciele: Dość poniżania i żebrania! (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 kwietnia 2008, 16:03

Z takimi hasłami na transparentach przyjechało dziś do Lublina kilkuset nauczycieli w całego regionu. Na maj zapowiedzieli strajk.

- Jak rząd nie zacznie z nami rozmawiać, w maju będziemy strajkować - zapowiadają. Joanna Lasecka z Białej Podlaskiej jest nauczycielką od 21 lat. Pracuje na raz w dwóch szkołach: podstawowej i liceum. - Z dwóch pensji razem ledwo udaje mi się uzbierać 2 tys. zł. - wylicza. - Pracuję po kilkadziesiąt godzin w tygodniu. A gdzie czas na przygotowanie do lekcji, na opracowanie a potem sprawdzenie klasówek?Pani Joanna, razem z kilkuset pracownikami oświaty z całego regionu, protestowała dziś przed lubelskim Urzędem Wojewódzkim. Identyczne pikiety odbyły się we wszystkich miastach wojewódzkich.

Dziś minęły 2 miesiące, odkąd oświatowe związki zawodowe wręczyły minister edukacji swoje postulaty.

- Rząd nawet nie zareagował - mówi Teresa Misiuk, przewodnicząca oświatowej "S” Regionu Środkowowschodniego. - To spotkanie jest ostatnim dzwonkiem dla rządzących, żeby wreszcie zaczęli z nami rozmawiać.

- Jeżeli nie, to będziemy zmuszeni zastrajkować 27 maja - zapowiedział dzisiaj w Lublinie Jarosław Czarnowski, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Nie pozwolimy się poniewierać, poniżać i żebrać. My chcemy uczyć. Ale teraz nie mamy wyjścia. Musimy walczyć o swoje.

Do protestujących wyszła wojewoda Genowefa Tokarska. Nauczyciele przekazali jej symboliczny ostatni dzwonek dla rządu oraz postulaty do premiera, ministra edukacji i ministra pracy. Wojewoda obiecała, że przekaże petycje adresatom.

Nauczyciele pytali też Tokarską, dlaczego bez podania żadnej przyczyny odwołała niedawno lubelskiego kuratora oświaty Marka Błaszczaka. - O sprawach personalnych nie będziemy rozmawiać na ulicy - ucięła wojewoda.

Czego chcą nauczyciele:

* znacznego zwiększenia wynagrodzenia nauczycieli i pracowników niepedagogicznych
* utrzymania Karty Nauczyciela i dotychczasowych uprawnień emerytalnych
* przestrzegania zasady dialogu w sprawach oświatowych
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
młoda nauczycielka
NCL
waga
(24) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

młoda nauczycielka
młoda nauczycielka (1 maja 2008 o 20:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Relacja z pikiety nauczycieli to ściema.Pokazujecie tylko starsze osoby.jakby na niej nie było młodych nauczycieli.To celowe działanie.Potem będzie mozna tłumaczyć,że mohery wyszly na ulicę.WSTYD!!!!!!!!!!!!!!!!!! I PERFIDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Rozwiń
NCL
NCL (30 kwietnia 2008 o 18:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
waga napisał:
Z tym na rękę to wielka ściema bo nie bierzesz pod uwagę składek na dodatkowe ubezpieczenie, spłaty pożyczek zakładowych itd itp.
Jedynie kwota brutto jest prawdziwaNie próbuj podważać mojej wypowiedzi. Składki i pożyczki spłacam ja a nie mój zakład pracy, a więc pieniądze na pożyczki i składki są moje i to ja "biorę je do ręki" i sam spłacam swoje długi. "Brać na rękę" to przenośnia, to mój czysty przychód netto z którego muszę spłacić swoje długi i opłacić ewentualne składki członkowskie.A swoją droga to ewenement, że wszyscy dokładniej wiedzą ile zarabiam netto . Ja wiem najlepiej, a wy spekulujecie na ten temat. Ja sobie tego nie życzę .
Rozwiń
waga
waga (30 kwietnia 2008 o 18:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
NCL napisał:
Ale jesteś uparty. Mówię Ci ile biorę "na rękę" a ty dalej swoje.

Z tym na rękę to wielka ściema bo nie bierzesz pod uwagę składek na dodatkowe ubezpieczenie, spłaty pożyczek zakładowych itd itp.
Jedynie kwota brutto jest prawdziwa
Rozwiń
jozek
jozek (30 kwietnia 2008 o 13:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
relikt epoki komunistycznej karata nauczyciela ma się dobrze a powinna w ramach dekomunizacji juz dawno być zlikwidowana
Rozwiń
kol
kol (30 kwietnia 2008 o 13:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
karta nauczyciela ten dokument powinien być zniesiony w pierwszej kolejności bo chroni miernoty i nieudaczników
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (24)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!