Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 kwietnia 2008 r.
18:59
Edytuj ten wpis

Nauczyciele zastrajkują w maju

0 4 A A

27 maja ZNP przeprowadzi strajk w szkołach. Chodzi głównie o podwyżki płac i utrzymanie wcześniejszych emerytur. Czy grozi nam paraliż matur?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Nie możemy już dłużej milczeć - mówi Celina Stasiak, prezes lubelskiego oddziału ZNP. Zdaniem związkowców, tegoroczne podwyżki dla nauczycieli (zwiększenie płac zasadniczych od 185 zł brutto do 200 zł brutto) to za mało.

ZNP domaga się znacznego wzrostu pensji w następnych latach. Tak, żeby płace nauczycieli i pracowników oświaty do 2010 r. wzrosły o 50 proc.

ZNP chce również utrzymania możliwości przechodzenia przez nauczycieli na emerytury na dotychczasowych zasadach. Obecny rok jest ostatnim, kiedy mogą oni przejść na wcześniejsze emerytury bez względu na wiek, po 25 lub 30 latach pracy.

- Jesteśmy zdeterminowani w walce o swoje prawa. Stąd decyzja o strajku - podkreśla Stasiak. - Ale to, w której szkole 27 maja nauczyciele zastrajkują, zależy od nich samych. Bo wcześniej, w połowie maja, we wszystkich szkołach przeprowadzimy referendum strajkowe. Z ankiet, które przeprowadzaliśmy wynika, że 80 proc. pracowników oświaty w naszym regionie jest za strajkiem.

Przypomnijmy, że do końca maja w szkołach trwają ustne matury. Czy strajk ich nie sparaliżuje? - Jest jeszcze czas, żeby tak ułożyć harmonogram matur, żeby nie sparaliżował - mówi Stasiak. - Nam nie chodzi o to, żeby skrzywdzić jakąkolwiek grupę uczniów.

Związkowcy dodają, że są gotowi do rozmów z rządem na temat swoich postulatów. (MB)

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Pseudokrezus oświatowy~ / 9 kwietnia 2008 o 14:35
Drogi rask45, dzisiaj, 00:50. Znam zasady wypłacania podwyżek, ja piszę o tym, że niewielu zna zasady dotyczące podwyżek, ale wszyscy dostają informację(i to od samego Ministra Oświaty), że nauczyciele otrzymają wynagrodzenie z podwyżką "na 1 marca z wqrownaniem od 1 stycznia" - cytat. bo tak informowała w styczniu pani Minister. Refleksja - Czyżby Minister w Rządzie i jego doradcy nie znali ustawy budżetowej i zasad wypłacania uchwalonych podwyżek ? p.s. Uznajmmy moje pytanie za retoryczne. Jeszcze raz podkreślam, meritum mojej wypowiedzi jest to, że wprowadza się w błąd opinię publiczną, a cięgi zbierają nauczyciele.
Drogi rask45, dzisiaj, 00:50. Znam zasady wypłacania podwyżek, ja piszę o tym, że niewielu zna zasady dotyczące podwyżek, ale wszyscy dostają informację(i to od samego Ministra Oświaty), że nauczyciele otrzymają wynagrodzenie z podwyżką "na 1 marca z wqrownaniem od 1 stycznia" - cytat. bo tak informowała w styczniu pani Minister. Refleksja - Czyżby Minister w Rządzie i jego doradcy nie znali ustawy budżetowej i zasad wypłacania uchwalonych podwyżek ? p.s. Uznajmmy moje pytanie za retoryczne. Jeszcze raz podkreślam,... rozwiń
Avatar
j / 9 kwietnia 2008 o 12:18
Podwyzki sie mależa wszystkim nie tylko nauczycielom!
Avatar
rask45 / 9 kwietnia 2008 o 00:50
Na wypłacenie zgodnie z Kartą Nauczyciela ,podwyżki jest czas trzy miesiące od ogłoszenia ustawy budżetowej,czyli od dnia 5 lutego 2008r....czyli wystarczy poczekać.Nauczyciel dyplomowany - wynagrodzenie zasadnicze wzrasta o 8,5%,mianowany o 10%,kontraktowy o 13%,stażysta o 16%.średnio 10%.Rok temu podwyżka była dla wszystkich o 5%. Chciałbym aby moje wynagrodzenie wzrosło 0 10%....tylko pomarzyć
Avatar
Pseudokrezus oświatowy / 8 kwietnia 2008 o 21:28
Tyle się mówi o tych "podwyżkach dla nauczycieli", a ja do tej pory jeszcze nie otrzymałam tej podwyżki. To tylko wprowadza w błąd opinię publiczną. No bo skoro nauczyciele dostali w styczniu podwyżki - przypominam, że w mojej szkole i sąsiednich nie otrzymaliśmy do dzisiaj żadnej podwyżki, nie wiem jak w innych gminach, mówię za siebie, to teraz informacja o strajku może być sygnałem, że znowu coś chcemy. Mam już tego dość. Jeżeli Pani Minister głosi w mediach, że podwyżki a właściwie pseudopodwyżki 9 w stosunku do wzrostu kosztów życia) będą na 1 marca z wyrównaniem od stycznia, to dlaczego 08 kwietnia ja ich jeszcze nie mam. Mamienie opinii publicznej nikomu i niczemu nie służy, jedynie powoduje narastanie frustracji i wrogośći.
Tyle się mówi o tych "podwyżkach dla nauczycieli", a ja do tej pory jeszcze nie otrzymałam tej podwyżki. To tylko wprowadza w błąd opinię publiczną. No bo skoro nauczyciele dostali w styczniu podwyżki - przypominam, że w mojej szkole i sąsiednich nie otrzymaliśmy do dzisiaj żadnej podwyżki, nie wiem jak w innych gminach, mówię za siebie, to teraz informacja o strajku może być sygnałem, że znowu coś chcemy. Mam już tego dość. Jeżeli Pani Minister głosi w mediach, że podwyżki a właściwie pseudopodwyżki 9 w stosunku do wzrostu kosztów... rozwiń
Avatar
~Pseudokrezus oświatowy~ / 9 kwietnia 2008 o 14:35
Drogi rask45, dzisiaj, 00:50. Znam zasady wypłacania podwyżek, ja piszę o tym, że niewielu zna zasady dotyczące podwyżek, ale wszyscy dostają informację(i to od samego Ministra Oświaty), że nauczyciele otrzymają wynagrodzenie z podwyżką "na 1 marca z wqrownaniem od 1 stycznia" - cytat. bo tak informowała w styczniu pani Minister. Refleksja - Czyżby Minister w Rządzie i jego doradcy nie znali ustawy budżetowej i zasad wypłacania uchwalonych podwyżek ? p.s. Uznajmmy moje pytanie za retoryczne. Jeszcze raz podkreślam, meritum mojej wypowiedzi jest to, że wprowadza się w błąd opinię publiczną, a cięgi zbierają nauczyciele.
Drogi rask45, dzisiaj, 00:50. Znam zasady wypłacania podwyżek, ja piszę o tym, że niewielu zna zasady dotyczące podwyżek, ale wszyscy dostają informację(i to od samego Ministra Oświaty), że nauczyciele otrzymają wynagrodzenie z podwyżką "na 1 marca z wqrownaniem od 1 stycznia" - cytat. bo tak informowała w styczniu pani Minister. Refleksja - Czyżby Minister w Rządzie i jego doradcy nie znali ustawy budżetowej i zasad wypłacania uchwalonych podwyżek ? p.s. Uznajmmy moje pytanie za retoryczne. Jeszcze raz podkreślam,... rozwiń
Avatar
j / 9 kwietnia 2008 o 12:18
Podwyzki sie mależa wszystkim nie tylko nauczycielom!
Avatar
rask45 / 9 kwietnia 2008 o 00:50
Na wypłacenie zgodnie z Kartą Nauczyciela ,podwyżki jest czas trzy miesiące od ogłoszenia ustawy budżetowej,czyli od dnia 5 lutego 2008r....czyli wystarczy poczekać.Nauczyciel dyplomowany - wynagrodzenie zasadnicze wzrasta o 8,5%,mianowany o 10%,kontraktowy o 13%,stażysta o 16%.średnio 10%.Rok temu podwyżka była dla wszystkich o 5%. Chciałbym aby moje wynagrodzenie wzrosło 0 10%....tylko pomarzyć
Avatar
Pseudokrezus oświatowy / 8 kwietnia 2008 o 21:28
Tyle się mówi o tych "podwyżkach dla nauczycieli", a ja do tej pory jeszcze nie otrzymałam tej podwyżki. To tylko wprowadza w błąd opinię publiczną. No bo skoro nauczyciele dostali w styczniu podwyżki - przypominam, że w mojej szkole i sąsiednich nie otrzymaliśmy do dzisiaj żadnej podwyżki, nie wiem jak w innych gminach, mówię za siebie, to teraz informacja o strajku może być sygnałem, że znowu coś chcemy. Mam już tego dość. Jeżeli Pani Minister głosi w mediach, że podwyżki a właściwie pseudopodwyżki 9 w stosunku do wzrostu kosztów życia) będą na 1 marca z wyrównaniem od stycznia, to dlaczego 08 kwietnia ja ich jeszcze nie mam. Mamienie opinii publicznej nikomu i niczemu nie służy, jedynie powoduje narastanie frustracji i wrogośći.
Tyle się mówi o tych "podwyżkach dla nauczycieli", a ja do tej pory jeszcze nie otrzymałam tej podwyżki. To tylko wprowadza w błąd opinię publiczną. No bo skoro nauczyciele dostali w styczniu podwyżki - przypominam, że w mojej szkole i sąsiednich nie otrzymaliśmy do dzisiaj żadnej podwyżki, nie wiem jak w innych gminach, mówię za siebie, to teraz informacja o strajku może być sygnałem, że znowu coś chcemy. Mam już tego dość. Jeżeli Pani Minister głosi w mediach, że podwyżki a właściwie pseudopodwyżki 9 w stosunku do wzrostu kosztów... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 1 4

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 13 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 21:21 [RELACJA NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 21:21 [RELACJA NA ŻYWO] 5 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 4 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 22 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 4

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 13 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 26 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 5 8

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 17 4

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!