wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Nauka i opieka nad dzieckiem. Laureatka konkursu z Lublina

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 sierpnia 2013, 23:26
Autor: (red)

Dr Anna Woźniak z I Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego jest laureatką ogólnopolskiego programu wspierającego naukowców, którzy są rodzicami. Od środy zaczyna się nabór do kolejnej edycji skierowanej do osób reprezentujących dziedziny Bio, Info, Techno.

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej ogłosiła wyniki siódmej edycji programu POMOST, skierowanego do rodziców wracających do pracy naukowej po przerwach związanych z opieką nad małym dzieckiem.

Piętnaście laureatek, dzięki finansowaniu o łącznej wysokości prawie 4 mln złotych, będzie miało szansę na prowadzenie innowacyjnych badań. Jedną z nich jest dr Anna Woźniak, naukowiec zajmujący się opracowaniem preparatu w postaci kropli do leczenia schorzeń powierzchni oka, np. w zespole suchego oka, pewnych typach zwyrodnień lub uszkodzeń rogówki. Na badania, których efektem może być formuła takiego leku, dostała dofinansowanie – 266 tys. zł.

Zainteresowanie POMOSTEM było duże. Naszą laureatkę i 14 innych wyłoniono z grona 133 osób, które złożyły wnioski na realizację projektów badawczych.

Finansowaniu przyznanemu mamom-naukowcom podlega grant badawczy i stypendia dla maksymalnie trzech podopiecznych (studentów lub doktorantów). Łączna suma obu części, projektowej i stypendialnej, wynosi do 140 tys. złotych rocznie.

Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, która jest niezależną, samofinansującą się instytucją pozarządową i jest największym w Polsce pozabudżetowym źródłem finansowania nauki, ogłasza nabór do ostatniej już edycji programu POMOST. Wnioski można składać od 14 sierpnia do 15 października.

Dokumentację konkursową oraz szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej fundacji: www.fnp.org.pl.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!