piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Naukowcy z Lublina stworzyli nietypowy portal

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 kwietnia 2008, 17:43

Dzięki uczonym z Lublina, na jednej stronie internetowej znajdzie się dorobek naukowców z Polski i zagranicy.

Pliki dźwiękowe z wykładami, pokazy multimedialne, fragmenty książek i całe referaty. Instytut Kulturoznawstwa UMCS uruchamia pierwszy w Polsce interaktywny portal poświęcony nauce.

- Wortal "Wiedza i Edukacja” to zupełnie nowatorskie przedsięwzięcie - mówi Radosław Bomba z Instytutu Kulturoznawstwa UMCS, jeden z pomysłodawców portalu. - Do tej pory w Polsce nie było internetowego serwisu z tak bogatym zbiorem naukowej wiedzy.

Idea jest prosta. - Chcemy zachęcić naukowców, żeby sami chwalili się swoimi pracami i udostępniali je innym - wyjaśnia Bomba.

- Zapraszamy do współpracy wszystkie placówki naukowe, oświatowe oraz osoby prywatne z kraju i z zagranicy - dodaje prof. Andrzej Radomski z Instytutu Kulturoznawstwa UMCS, redaktor naczelny wortalu. - Zachęcamy do nadsyłania lub samodzielnego umieszczania na naszych stronach wszelkich materiałów z naukowej działalności.

Tak, jak zrobił to dr Stanisław Hanuszewicz z Uniwersytetu Zielonogórskiego, autor "Znaczenia fallibilizmu”. - Na temat tej teorii filozoficznej ukazuje się bardzo niewiele publikacji - tłumaczy naukowiec. - Umieszczenie pracy na takim wortalu daje szansę, że dotrze ona do wielu osób, zamiast leżeć w szafie.

- Chcemy, żeby wortal stał się miejscem wymiany doświadczeń i myśli - podkreśla Bomba. - Żeby korzystali z niego także uczniowie czy studenci. Na pewno znajdzie się tutaj miejsce do dyskusji i wymiany doświadczeń.

Młodych do serwisu mają przyciągnąć zwłaszcza materiały multimedialne: filmy wideo z konferencji naukowych czy nietypowych lekcji.

W wortalu nie zabraknie też prac licencjackich, magisterskich i doktorskich, referatów czy fragmentów książek. - Współpracujemy z Polskim Wydawnictwem Naukowym, dzięki czemu możemy liczyć na nowości wydawnicze - mówi Bomba.

Organizatorzy serwisu chcą też stworzyć własną encyklopedię naukową. Hasła będą w niej umieszczać sami użytkownicy.

WIĘCEJ NA HTTP://WIEDZAIEDUKACJA.PL
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
100 g.
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

100 g.
100 g. (17 kwietnia 2008 o 14:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ale się napracowali. Poziom światowy, czyli dużo szumu jeszcze więcej bzdetów bez znaczenia.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!