wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Nekrobiznes po lubelsku

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 stycznia 2002, 20:58
Autor: (step, dj)

Lubelska policja zajmie się sprawdzeniem informacji o nieprawidłowościach dotyczących kontaktów pracowników służby zdrowia i firm pogrzebowych. To efekt uruchomienia przed dwoma dniami specjalnej linii telefonicznej.

– Otrzymaliśmy cztery konkretne informacje, którym się dokładnie przyjrzymy – mówi Bibianna Bortacka, z biura prasowego KWP w Lublinie. – Nie mogę jeszcze powiedzieć czego dotyczą.
Afera o handlu zwłokami w łódzkim pogotowiu ratunkowym negatywnie wpłynęła na pracę lubelskiego pogotowia. – Pracujemy pod olbrzymia społeczną presją – przyznaje Alicja Ciechan, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. – Nie spadła ilość wezwań, ale ludzie bardzo patrzą nam na ręce. Wypytują o każdy podawany lek. Jeden pacjent, któremu wstrzykiwaliśmy lek dożylnie zapytał, czy go nie zabijemy. Inny, kiedy usłyszał, że dostanie penicylinę odmówił jej przyjęcia, bo mu się skojarzyła z pavulonem.
Do naszej redakcji zadzwonili właściciele firm pogrzebowych, którym nie podobało się to, że prokuratura podpisała umowę na transport zwłok z firmą Charon. – To monopol – mówi Monika Czubacka, właścicielka zakładu pogrzebowego Elizjum. – Też złożyłam ofertę, ale prokuratura ją odrzuciła. W tej kwestii panują dość niejasne zasady wyboru.
W lubelskiej prokuraturze twierdzą, że Charon złożył najkorzystniejszą ofertę. – Co jakiś czas pytamy przewoźników o ceny i wybieramy najlepszą ofertę – mówi Jan Bochen, naczelnik Wydziału Budżetowo-Administracyjnego PO w Lublinie. – Firma, która świadczy na nasze zlecenie usługi musi pełnić całodobowy dyżur, żeby o każdej porze móc wysłać pojazd po zwłoki.
Według J. Bochena prokuratura nie wydaje wiele na transport zwłok. Na terenie Lublina płaci 47 zł za przewóz (z workiem na zwłoki). Za dłuższe trasy po 60 gr za km. – Jeżeli się transportuje zwłoki, to najczęściej zajmuje się też organizacją ich pochówku – mówią właściciele konkurencyjnych firm. – Wówczas zaczyna się prawdziwy zarobek.

Lubelskie Centralne Biuro Śledcze uruchomiło dwa telefony, pod którymi czeka na sygnały o nieprawidłowościach: 5354639, 5354689.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!