Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 marca 2013 r.
17:34
Edytuj ten wpis

NFZ ma o 100 mln więcej do rozdania. Czy pacjenci to odczują?

Autor: Zdjęcie autora (IZI)
0 8 A A
Szpital (Jacek Świerczyński)
Szpital (Jacek Świerczyński)

Lubelski oddział NFZ miał w tym roku do rozdysponowania o ponad 100 mln zł więcej niż w 2012. Nie wszędzie można to odczuć, bo wyraźnie rosną także koszty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O wydatkach na służbę zdrowia dyskutowali m.in. dyrektorzy kilku szpitali, którzy spotkali się w Lublinie na konferencji organizowanej przez Grupę PTWP S.A., wydawcę czasopisma i portalu "Rynek Zdrowia.”

Na ten rok Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ ma o ok. 3 proc. więcej pieniędzy niż miał na rok 2012. – Te pieniądze poszły do świadczeniodawców – mówił na konferencji Krzysztof Tuczapski, dyrektor oddziału. – Na pewno jest więcej pieniędzy na opiekę ambulatoryjną, rehabilitację, stomatologię, kardiologię inwazyjną – wyliczał. Przyznał też, że dużo pieniędzy pochłonęły tzw. świadczenia nielimitowane.

Okazuje się jednak, że pojawiają się również dodatkowe koszty. – Inflacja, podatek VAT, wzrost kosztów ubezpieczenia, rezydenci w szpitalu, skrócony czas pracy radiologów, wzrost cen leków – wyliczał Marian Przylepa, dyrektor Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.

Jerzy Szarecki, dyrektor Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie, zwrócił z kolei uwagę na inny problem. Jego zdaniem już w 2008 r. było widać, że za niektóre świadczenia szpitale dostają za mało pieniędzy.

Ale są też bardziej optymistyczne głosy. – Nadwykonania z poprzednich lat skutkują tym, że z roku na rok mamy większy kontrakt – przyznał Janusz Hordejuk, dyrektor SP ZOZ w Parczewie. – Jest jeszcze pewien poziom nadwykonań, ale już nie taki, jak był poprzednio.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lublininin / 12 marca 2013 o 16:55
NO NIE PALCIE GŁUPA WIADOMO ŻE UCZCIWIE CAŁE 100 MILIONÓW NALEŻY SIĘ JAŚNIE PANU MARSZAŁKOWI WOJEWÓDZTWA NIE JAKIEMU KNIAŻOWI HETMAQNOWI I JEGO DRUŻYNIE ZIOMKÓW!!!! OJ TO PYTANIE GAZETY MOŻE KOSZTOWAĆ WAS ZA BRAK PRAWOMYŚLNOŚCI I WIERNOPODDAŃSTWA!!!!!!!
Avatar
dziennikarz śledczy / 11 marca 2013 o 09:33
Nikt nie pisze że to wszystko znowu na premie i nagrody.
Avatar
rodzinny / 11 marca 2013 o 07:07
Z tymi dodatkowymi kasztami(radiolodzy) to dał p.dyrektor "do pieca".Nawet dzieci wiedzą że w rentgenie pracuje się krócej już od wieeeelu lat.
Avatar
eeee / 10 marca 2013 o 21:23
będzie się działo - nagrody w oddziale NFZ będą się sypać jak z rękawa, no i oczywiście cała dyrekcja wszystkich szpitali, nie zapomnijmy o firmach, które pasożytują na szpitalach, tak optymistycznie myślę, do do pacjenta dojdzie 5% tej sumy
Avatar
janosik / 10 marca 2013 o 17:16
Hm.. kardiologia inwazyjna dostanie więcej pieniędzy. Połowa kardiologów s SPSK4 w Lublinie pracuje w prywatnej klinice IKARDIA w Nałęczowie. Czyż to nie jest konflikt interesów panie dyrektorze SPSK4? Dzięki temu będzie stało więcej luksusowych bryk pod nałęczowskim szpitalem. A pacjent - co tam, sztuka aby NFZ pieniążki na konto przelał. W razie fuszery szybciutko do PSK4 się przewiezie.
Avatar
szer / 10 marca 2013 o 10:57
A ja chcę zadać tylko jedno pytanie. Dlaczego w Zakładach Niepublicznych lekarze bardzo czesto odmawiają wykonania badań i skierowań do specjalistów ? Od jednego z właścicieli usłyszałem, że system jest tak zrobiony, że On by nic nie zarobił. Panie Tuczapski czy to jest prawda?
Avatar
Realistka / 10 marca 2013 o 06:52
Nie, bo pieniądze idą przed pacjentem a nie za nim. Pacjent jest w tym systemie intruzem.
Avatar
RTG / 9 marca 2013 o 22:07
Panie Przylepa jak pan zawsze mówi taką prawdę jak z tymi dodatkowymi kosztami generowanymi przez radiologów to wyrazy współczucia dla wszystkich pana współpracowników .A i pana zwierzchnicy powinni się dokładniej przyjżeć pana działalności po tej wypowiedzi.Skrócony czas pracy radiologów obowiązuje od kilkudziesięciu lat!!! u pana to jakaś NOWOŚĆ ?
Avatar
lublininin / 12 marca 2013 o 16:55
NO NIE PALCIE GŁUPA WIADOMO ŻE UCZCIWIE CAŁE 100 MILIONÓW NALEŻY SIĘ JAŚNIE PANU MARSZAŁKOWI WOJEWÓDZTWA NIE JAKIEMU KNIAŻOWI HETMAQNOWI I JEGO DRUŻYNIE ZIOMKÓW!!!! OJ TO PYTANIE GAZETY MOŻE KOSZTOWAĆ WAS ZA BRAK PRAWOMYŚLNOŚCI I WIERNOPODDAŃSTWA!!!!!!!
Avatar
dziennikarz śledczy / 11 marca 2013 o 09:33
Nikt nie pisze że to wszystko znowu na premie i nagrody.
Avatar
rodzinny / 11 marca 2013 o 07:07
Z tymi dodatkowymi kasztami(radiolodzy) to dał p.dyrektor "do pieca".Nawet dzieci wiedzą że w rentgenie pracuje się krócej już od wieeeelu lat.
Avatar
eeee / 10 marca 2013 o 21:23
będzie się działo - nagrody w oddziale NFZ będą się sypać jak z rękawa, no i oczywiście cała dyrekcja wszystkich szpitali, nie zapomnijmy o firmach, które pasożytują na szpitalach, tak optymistycznie myślę, do do pacjenta dojdzie 5% tej sumy
Avatar
janosik / 10 marca 2013 o 17:16
Hm.. kardiologia inwazyjna dostanie więcej pieniędzy. Połowa kardiologów s SPSK4 w Lublinie pracuje w prywatnej klinice IKARDIA w Nałęczowie. Czyż to nie jest konflikt interesów panie dyrektorze SPSK4? Dzięki temu będzie stało więcej luksusowych bryk pod nałęczowskim szpitalem. A pacjent - co tam, sztuka aby NFZ pieniążki na konto przelał. W razie fuszery szybciutko do PSK4 się przewiezie.
Avatar
szer / 10 marca 2013 o 10:57
A ja chcę zadać tylko jedno pytanie. Dlaczego w Zakładach Niepublicznych lekarze bardzo czesto odmawiają wykonania badań i skierowań do specjalistów ? Od jednego z właścicieli usłyszałem, że system jest tak zrobiony, że On by nic nie zarobił. Panie Tuczapski czy to jest prawda?
Avatar
Realistka / 10 marca 2013 o 06:52
Nie, bo pieniądze idą przed pacjentem a nie za nim. Pacjent jest w tym systemie intruzem.
Avatar
RTG / 9 marca 2013 o 22:07
Panie Przylepa jak pan zawsze mówi taką prawdę jak z tymi dodatkowymi kosztami generowanymi przez radiologów to wyrazy współczucia dla wszystkich pana współpracowników .A i pana zwierzchnicy powinni się dokładniej przyjżeć pana działalności po tej wypowiedzi.Skrócony czas pracy radiologów obowiązuje od kilkudziesięciu lat!!! u pana to jakaś NOWOŚĆ ?
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 1

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia]
galeria

Oto najlepsi uczniowie. Laureaci konkursów nagrodzeni przez kuratorium [zdjęcia] 1 0

Lubelski Kurator Oświaty uhonorował uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy w tym roku szkolnym zostali laureatami konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych we współpracy z Lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach

Dzień Otwarty w nowym przedszkolu w Rakowiskach 1 0

Gmina Biała Podlaska zaprasza na Dzień Otwarty w nowym przedszkolu samorządowym w Rakowiskach. Placówka ruszy 1 września.

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys
25 maja 2018, 0:00

Dni Łukowa 2018: Ania Dąbrowska i Boys 0 0

W dniach 25-27 maja w Łukowie rozpocznie się wielkie rodzinne imprezowanie w ramach Dni Łukowa 2018. Organizatorzy szykują dla mieszkańców szereg wspaniałych atrakcji, m.in. koncerty Ani Dąbrowskiej i grupy Boys.

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny]
galeria

Widok z basenu na rzekę, są też sauny i gabinety. Nowe SPA już otwarte [zdjęcia, ceny] 11 2

Hotel Oskar w Puławach w środę wpuścił pierwszych klientów do budowanego od roku nowego skrzydła. Na parterze znajdziemy baseny i sauny. Na piętrze - gabinety masażu i siłownię, a wkrótce otwarta zostanie również sala do gry w squasha. To pierwszy tego typu obiekt w mieście.

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej
25 maja 2018, 15:00

Podlaski Moto Show na lotnisku w Białej Podlaskiej 0 0

Biała Podlaska. Gratka dla fanów motoryzacji. Od piątku do niedzieli na miejscowym lotnisku odbędzie się Podlaski Moto Show. Impreza połączona jest z 1. rundą Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych.

LSM: Wielki Festyn Rodzinny
26 maja 2018, 13:00

LSM: Wielki Festyn Rodzinny 1 0

Co Gdzie Kiedy. Z okazji Dnia Matki oraz Dnia Dziecka w sobotę, 26 maja o godz. 13 na placu przy Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) odbędzie się Wielki Festyn Rodzinny. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Włodawa promuje się w Warszawie

Włodawa promuje się w Warszawie 0 0

Zdjęcia z Włodawy wraz z opisem sztandarowych wydarzeń kulturalnych w tym mieście pojawiły się w samym centrum stolicy.

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł

Lubartów: Nowe boisko za 3,7 mln zł 0 0

Lubartów oficjalnie otworzy nową sportową inwestycję. Chodzi o boisko przy ul. Parkowej.

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu

Skatowali 45-latka. Jest decyzja sądu 2 3

Zamojski sąd aresztował trzech mężczyzn, którzy pobili na śmierć 45-latka.

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej

Lublin: Nocne utrudnienia na ul. Krochmalnej 0 3

Dziś w nocy jednojezdniowy odcinek ul. Krochmalnej zostanie zaślepiony tuż przed skrzyżowaniem z Diamentową, a dokładnie na wysokości stacji paliw

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja
galeria

Prezydent Żuk chciał zmienić sędzię prowadzącą jego sprawę. Jest decyzja 9 17

Sędzia, której prezydent Lublina zarzucił stronniczość nie będzie odsunięta od jego sprawy. Postanowił tak dzisiaj Wojewódzki Sąd Administracyjny. Jego decyzja umożliwia ogłoszenie wyroku, o ile prezydent nie zaskarży postanowienia o odmowie wykluczenia sędzi, a ma do tego prawo.

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping

Strefa zabawy i wypoczynku przy Skende Shopping 0 0

W Dzień Dziecka przy centrum handlowym Skende Shopping obok Ikea otwarte zostaną dwie strefy zabawy i wypoczynku. Znajdą się w nich m.in.: ślizgawki, zjeżdżalnie, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji
galeria

Gabinet Cieni PO obradował w Lublinie. Schetyna: Rządowi brakuje refleksji 2 18

Rządowi PiS-u brakuje refleksji nt. sytuacji osób niepełnosprawnych – powiedział w Lublinie Grzegorz Schetyna. Były wicepremier, obecnie przewodniczący Platformy Obywatelskiej przyjechał w czwartek do miasta ze swoim „Gabinetem Cieni”.

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody!
Wiersze między newsami

Propozycja na ciepły dzień: koniecznie lody! 3 2

Co wybierzecie? Perłową śmietankę czy wafle złożone? Wśród pylnych akacji, zatrzymał się poeta i zapatrzył na wędrowną lodziarnię. Był rok 1914

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?