niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Miasto nie dostało z Unii Europejskiej pieniędzy na rozbudowę stadionu przy Al. Zygmuntowskich. Dla lublinian oznacza to kolejny sezon kibicowania w warunkach urągających prawie 400-tysięcznemu miastu w XXI wieku.

Kilka miesięcy temu prezydent Andrzej Pruszkowski przedstawił projekt przebudowy miejskiego stadionu. Stare ziemne trybuny miały zostać zburzone. W ich miejsce planowano żelbetową konstrukcję, na której miało się znaleźć 11,5 tys. miejsc siedzących. Prawie wszystkie pod dachem. Nowe miało być też ogrodzenie. Z 9 bramami, 12 furtkami i systemem monitoringu. Planowano również przebudowę zaplecza, toru żużlowego i renowację murawy.
Prace miały ruszyć jesienią tego roku. Ale nie ruszą. Powód? Miasto nie dostanie w tym roku unijnych funduszy na budowę obiektu (magistrat starał się o prawie 20 mln zł). Tak zdecydował niedawno Zarząd Województwa, sugerując się m.in. niskimi ocenami, które projekt rozbudowy stadionu dostał od niezależnych ekspertów.
- To oznacza, że stadion będzie musiał funkcjonować w takiej postaci jak teraz co najmniej do końca roku - tłumaczy Mariusz Szmit, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji "Bystrzyca”. - W tegorocznym budżecie mieliśmy pieniądze na wygrodzenie sektorów dla kibiców gości, co zrobiliśmy na początku roku, a także na zbudowanie bandy dla żużlowców, co planujemy na lato. Na żadne inne duże remonty w najbliższych miesiącach nie mamy pieniędzy.
W czerwcu władze MOSiR spotkają się z przedstawicielami klubów sportowych, które korzystają ze stadionu. - Będziemy rozmawiali o tym, jakie prace trzeba w najbliższym czasie wykonać, żeby stadion był dostępny dla kibiców - mówi Szmit. - Na tej podstawie ustalimy harmonogram modernizacji obiektu na następny rok. W przyszłym roku prawdopodobnie też będziemy się ubiegali o unijne fundusze na ten cel. •

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!