Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 kwietnia 2018 r.
12:32

Krzysztof Żuk chce wyłączenia sędziego. Wojewoda ostro o prezydencie

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
41 89 A A

 Nie został dziś ogłoszony wyrok w sprawie usunięcia Krzysztofa Żuka z fotela prezydenta Lublina. To efekt złożonego przez Żuka wniosku o odsunięcie od sprawy sędzi, której zarzuca brak bezstronności. Może to na długi czas odwlec wyrok w sporze między prezydentem a wojewodą, który komentuje sprawę ostro: - Żuk stchórzył

Aktualizacja artykułu: 25 kwietnia 2018 r. 13:48
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podpisane przez Krzysztofa Żuka pismo wpłynęło do sądu dziś o godzinie 9.40. Tym pismem był wniosek prezydenta o wyłączenie sędziego ze składu orzekającego. Chodzi o sędzię Martę Laskowską-Pietrzak. Prezydent twierdzi, że „zachodzą okoliczności” budzące wątpliwości co do jej bezstronności, bo podczas ostatniej rozprawy dwukrotnie przerwała wystąpienie jednego z pełnomocników Żuka, Przemysława Bryłowskiego.

Sąd miał dzisiaj orzec, czy zgodne z prawem jest wydane w lutym zeszłego roku zarządzenie wojewody lubelskiego usuwające Krzysztofa Żuka ze stanowiska prezydenta Lublina. Wojewoda tłumaczył je tym, że Żuk przez dwa lata łączył stanowisko prezydenta miasta z zasiadaniem w radzie nadzorczej spółki PZU Życie. Centralne Biuro Antykorupcyjne doszło do wniosku, że było to niezgodne z ustawowym zakazem łączenia stanowisk w samorządzie z kierowaniem spółkami. Kierując się ustaleniami CBA wojewoda wydał zarządzenie stwierdzające utratę władzy przez prezydenta. Nie weszło ono w życie ponieważ Rada Miasta oraz sam prezydent zaskarżyli je do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. 

Żuk spowodował swym wnioskiem, że sąd nie mógł dziś wydać wyroku w tej sprawie. Sprawił też, że na orzeczenie jeszcze poczekamy. Wniosek o wyłączenie sędziego ze składu orzekającego musi być teraz rozpatrzony przez innych sędziów. Ma to nastąpić w ciągu kilku dni.

– Do końca przyszłego tygodnia – zapowiada Grzegorz Wałejko, rzecznik Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jeżeli wniosek prezydenta zostanie uznany za zasadny, rozprawa będzie musiała się zacząć od nowa, przed no-wym składem sędziów. Jeżeli jednak wniosek Żuka zostanie oddalony, prezydent będzie mógł złożyć na to zażalenie do Naczelnego Sądu Administracyjnego, co znowu oddali rozpoznanie tej sprawy.

– Mamy do czynienia z tchórzostwem Krzysztofa Żuka – komentuje wojewoda Przemysław Czarnek, którego zdaniem wniosek o wyłączenie sędziego jest „skandaliczny”. – Sędziemu nie wolno się, zdaniem Krzysztofa Żuka, odezwać na rozprawie i przerwać wypowiedzi mecenasa jednej ze stron.

Według wojewody jedynym celem Żuka było odwleczenie wyroku. – Panie prezydencie, wykazuje się pan zwykłym tchórzostwem – kwituje Czarnek.

Prezdent Żuk ma odnieść się do sprawy dzisiaj podczas konferencji prasowej o godz. 15:30. 

Wojewoda: Mamy do czynienia z tchórzostwem

Rzecznik WSA ws. rozprawy dotyczącej prezydenta Żuka

Dzisiejsze postanowienie sądu

Czytaj więcej o:

Komentarze 89

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 13:43
+9
PIS chce dobrać się do Żuka za wszelką cenę. Nie interesuje ich ile dobrego Prezydent zrobił dla Lublina. Jest to po prostu nie do opisania...
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 13:25
+7
Stańcie do wyborów z Żukiem i walczcie uczciwie. Przecież każdy głupi wie, że wyrok w tej sprawie przyszedł faxem, jeszcze nim sprawa w ogóle została rozpatrzona przez sąd.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 13:41
+6
PiS precz z Lublina!!!
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 13:34
+5
Czarnek to pajac. Kundel Kaczyńskiego. Tak złego wojewody nie mieliśmy od lat.
Avatar
joker6 / 25 kwietnia 2018 o 14:17
+4
Czarnek paszoł won aparatczyku
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 13:47
+4
Oj Czarnek, żebyś ty miał klasę, wiedzę, doświadczenie jak Krzysztof Żuk. I jak chodzisz na koncerty to nie wychodź przed ich rozpoczęciem po wygłoszeniu swojej bełkotliwej przemowy.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 14:15
+3
Czarnek dzwoń do prezesa z raportem, znów daliście ciała.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 13:48
+3
Czarnek uwielbia obrażać swoich oponentów politycznych. Pokazał to już wielokrotnie. Tym razem obraził Prezydenta, za to tylko ,że ten tylko domagał się wyroku, który nie będzie skażony przypuszczeniem o nieobiektywną ocenę pani sędzi. Ale cze czemu się dziwić , jest to typowe dla większości polityków PiS. Wczoraj pan Pięta proponował siłowe usunięcie z sejmu matek i ich niepełnoprawnych dzieci, a przecież w kampanii prezydenckiej Andrzej Duda nazwał dokładnie te same matki - bohaterkami! Pani Krystyna Pawłowicz, wyraziła swoją dezaprobatę dla projektu o związkach partnerskich, że: " w odbyt to nie miłość "! Taki poziom debaty publicznej prezentują politycy PiS!
Czarnek uwielbia obrażać swoich oponentów politycznych. Pokazał to już wielokrotnie. Tym razem obraził Prezydenta, za to tylko ,że ten tylko domagał się wyroku, który nie będzie skażony przypuszczeniem o nieobiektywną ocenę pani sędzi. Ale cze czemu się dziwić , jest to typowe dla większości polityków PiS. Wczoraj pan Pięta proponował siłowe usunięcie z sejmu matek i ich niepełnoprawnych dzieci, a przecież w kampanii prezydenckiej Andrzej Duda nazwał dokładnie te same matki - bohaterkami! Pani Krystyna Pawłowicz, wyraziła swoją dezaprobatę d... rozwiń
Avatar
mieszkaniec / 25 kwietnia 2018 o 13:42
+3
undefined napisał:
Niestety... Żuk w sądach podległych Ziobrze ma takie szanse na wygraną, jak przeciętny mieszkaniec Lublina na wygraną wyścigu kolarskiego Tour de Pologne...
 I takie są fakty niestety.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 13:41
+3
płatne pisowskie trolliki znowu ujadają - ile dziś za wpis? stawka świąteczna?
Avatar
nie pieniacz / 26 kwietnia 2018 o 12:03
gfdg napisał:
a mowili ze Czarnek to katolik, mowili ze postepuje jak katolik....
 W teorii,praktyka pokazuje co innego.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 22:52
Chyba nie chcemy takiego wojewody
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 22:50
Pan K. Żuk to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu i niech tak zostanie.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 22:28
Jak powiedział klasyk - pan jest zerem panie Czarnek.
Avatar
gfdg / 25 kwietnia 2018 o 20:13
a mowili ze Czarnek to katolik, mowili ze postepuje jak katolik....
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 18:11
mieszkańcy lublina na pewno nie chcą takiego frajerskiego czarnka a chcą Pana Żuka i kropka. Do pięt Żukowi czarnku nie dorastasz i nie obrażaj go. Każdy w tym mieście wie że sądy przejęliście i dlatego trzeba używać forteli żeby przedłużyć postępowanie bo nie ma wolnych i sprawiedliwych sądów i tyle w tym temacie. Popieram postępowanie Pana Prezydenta i wykorzystywanie prawa żeby walczyć ze sterowanymi przez pisiorów sądami.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 18:06
pajac który wyszedł z tylnego ciemnego otworu kaczki
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 18:01
Wiadomo że te chomonciarze adwokaci majà stały repertuar aby bronić oskarżonych i innych przestępców. A komuch komucha zawsze broni korzystając z różnych sztuczek.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 17:42
Żuk - nie kompromituj się i swoich funboyów.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 17:27
Z tego co wiem to Prezydent Żuk jest szefem regionu PO !!!!!!!!!! A Wojewoda NIE PEŁNI ŻADNEJ ISTOTNEJ FUNKCJI w strukturze PIS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 89

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 76 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 4

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 48 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 50 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!