sobota, 24 marca 2018 r.

Lublin

Nie będzie kary dla dwóch studentek. UMCS się wycofał

Dodano: 9 marca 2016, 10:48
Autor: toma

– Traktujemy to jako przyznanie nam racji. Uniwersytet wycofał się, bo bał się oskarżeń na tle światopoglądowym i religijnym – mówi Kornelia Chojecka., fot. Tomasz Maciuszczak
– Traktujemy to jako przyznanie nam racji. Uniwersytet wycofał się, bo bał się oskarżeń na tle światopoglądowym i religijnym – mówi Kornelia Chojecka., fot. Tomasz Maciuszczak

Komisja Dyscyplinarna UMCS zdecydowała się nie karać dwóch studentek Wydziału Pedagogiki i Psychologii, które miały narazić na szwank dobre imię uczelni. Rzecznik dyscyplinarny wnioskował o ukaranie je upomnieniami.

Chodzi o debatę „Kreacjoniści kontra ewolucjoniści”, która w maju ubiegłego roku miała odbyć się na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS. Jej współorganizatorami było Studenckie Koło Naukowe „Adesse” i związana z Kościołem Nowego Przymierza fundacja „Twój Ruch”.

Jak informowali wówczas członkowie fundacji, sześć dni przed wydarzeniem otrzymali pismo od dziekana wydziału, który żądał, by debata została odwołana. Ich zdaniem uczelnia wycofała się z powodu „zewnętrznych nacisków”. Ówczesna rzeczniczka UMCS Magdalena Kozak-Siemińska tłumaczyła z kolei, że władze wydziału nic o planowanym wydarzeniu nie wiedziały.

Niedługo po tym organizatorki debaty i studentki psychologii: Kornelia Chojecka z fundacji „Twój Ruch” i prezes SKN „Adesse” Maria Milcarz udzieliły wywiadów telewizji Republika i portalowi wpolityce.pl. Chojecka mówiła m.in., że ma dowody na to, że spotkanie było organizowane w porozumieniu z wydziałem. Z kolei Milcarz powiedziała, że była zmuszana do podpisania niezgodnego z prawdą oświadczenia.

Zdaniem rzecznika dyscyplinarnego UMCS obie studentki naruszyły statut uczelni narażając na szwank jej dobre imię. Ale po wczorajszym wysłuchaniu wyjaśnień dziewczyn i zeznań świadków komisja postanowiła odstąpić od wymierzenia kar.

– Traktujemy to jako przyznanie nam racji. Uniwersytet wycofał się, bo bał się oskarżeń na tle światopoglądowym i religijnym – mówi Kornelia Chojecka.

– Uczelnia nie komentuje orzeczenia Komisji Dyscyplinarnej – usłyszeliśmy w biurze prasowym UMCS.

Czytaj więcej o: Lublin UMCS
angelika
Andrzej
Gość
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

angelika
angelika (16 marca 2016 o 10:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Może to I lepiej, tak to bynajmniej będą mieć większą świadomość by więcej takich rzeczy nie popełniać dobrze jest porozmawiać o takich sprawach nawet z Nauczyciel biologii warszawa strona Preply http://www.wolnasobota.pl/ciekawostka170

Rozwiń
Andrzej
Andrzej (11 marca 2016 o 08:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

jak to jest? czegoś tu nie rozumiem. w przypadku studentek uczelnia chciała ich ukarać, a co zrobić w przypadku profesora, który wymusza na studentach zakup jego książek? a odbywa się to w następujący sposób: profesor mówi, że na podstawie jego publikacji będzie egzamin, następnie daje w obieg listę, w której należy wpisać imię i nazwisko chętnego studenta do zakupu tej książki, następnie wszyscy studenci wpisują się jako chętni zakupu, ponieważ boją się że jeśli ich nazwisko na liscie się nie znajdzie to obleją egzamin. Moje bytanie brzmi: gdzie jest dobre imię uczelni? czy profesor nie naraża na szwank dobrego imienia? jaka konsekwencje ponosi profesor, gdzie jest etyka. Granda i tyle można powiedzieć

na pewno nikt nikogo nie zmuszał tylko delikatnie zasugerował że ta publikacja jest przydatna i może studenci nie mogli jej zakupić z innego źródła i dlatego profesor zrobił taką listę?
Pozdrawiam :)

Rozwiń
Gość
Gość (10 marca 2016 o 20:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kreacjinizm nie jest teorią tylko wiarą debili w cudowne i magiczne stworzenie ok. 6000 lat temu. Natomiast na ewolucję mamy miliardy dowodów i pewnie zaraz towarzystwo z Pastorem Chojeckim na czele zacznie pisać, że nie mamy ale jednak MAMY ! Ci idioci z tą studentką łącznie zaprosili na uczelnie kretynów WIERZĄCYCH w to, że ludzie żyli razem z dinozaurami ... tak własnie taka jest to "teoria" :) A i przy okazji zbanowali mnie na swoim profilu zaraz po tym jak zaczęła się dyskusja o ewolucji i podawali argumenty z du#y wzięte :) Debil pozostanie debilem :)
Rozwiń
MGR
MGR (10 marca 2016 o 16:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Uniwersytet powinien być miejscem wymiany poglądów, debaty. Rozumiem, że władze UMCS wprowadziły cenzurę. Chciałem przypomnieć, że ewolucjonizm i kreacjonizm są teoriami. Taka debata byłaby ciekawa, ale widać poprawność polityczna bierze górę. Znając życie dziewczynom oberwie się przy innej okazji, w taki sposób, żeby uczelnia nie była z tym kojarzona. Może niezdane egzaminy?

Rozwiń
Gość
Gość (10 marca 2016 o 13:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
UMCS schodzi na psy, ale dna jeszcze nie sięgnął. Kto tam studiował lub pracował wie że to bagno.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!