środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Nie będzie miał kto nas wozić najbliższej zimy?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 26 czerwca 2014, 00:01
Autor: drs

Lubelska spółka BP Tour dostanie ośmioletni kontrakt na wożenie pasażerów komunikacji miejskiej 16 przegubowcami wyprodukowanymi w 2014 r. Aktualnie firma ta wykonuje przewozy z Lublina m.in. do Krasnegostawu, Parczewa i Białej Podlaskiej, ale też do Częstochowy, Zakopanego, czy Gdyni.

To jej oferta wygrała w przetargu rozstrzygniętym wczoraj przez Zarząd Transportu Miejskiego. ZTM rezerwował na zlecenie 75 mln złotych, tymczasem BP Tour zaoferowała cenę 70,8 mln zł.

Zwycięska firma ma wozić pasażerów w dni powszednie na liniach 9, 10, 17, 18 i 55 (w wakacje: 8, 17, 18, 37 i 40), w soboty linię 10, a w niedzielę 28 (w wakacyjne weekendy na linie 8, 25 i 37).

BP Tour zaoferowało kursy mercedesami conecto. Przewozy przejmie od lutego przyszłego roku.

Gorzej jest z przetargiem na "tymczasowe” przewozy, które mają zapewnić transport od chwili wygaśnięcia umów z aktualnie kursującymi przewoźnikami do wspomnianego lutego, gdy na ulice wyjedzie BP Tour.

Zarząd Transportu Miejskiego unieważnił przetarg, do którego stanęli dotychczasowi przewoźnicy: Meteor z Jaworzna oraz Autobusowe Konsorcjum Lubelskie. Komisja przetargowa uznała, że obie te firmy w niewystarczający (od strony formalnej) sposób udokumentowały fakt posiadania autobusów.

Teraz wykluczeni przewoźnicy mają 10 dni na odwołanie się od tej decyzji do Krajowej Izby Odwoławczej. Paradoksalnie dla ZTM lepszym rozwiązaniem byłaby przegrana, bo umożliwiłoby to podpisanie umowy i urzędnicy mieliby problem z głowy. Jeśli ZTM wygra to postępowanie, wtedy przetarg zakończy się klapą i trzeba będzie szukać firmy, która zapełni przewozową lukę od jesieni do lutego. Co wtedy?

- Możliwych rozwiązań jest kilka. Nie chciałbym o nich teraz mówić. Poczekajmy, aż ostatecznie zakończy się sprawa tego przetargu - stwierdza Grzegorz Malec, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego. - Na pewno pasażerowie nie powinni odczuć żadnej luki w przewozach - dodaje.

Tymczasowa umowa nie byłaby konieczna, gdyby udało się rozstrzygnąć pierwszy przetarg na kursy nowymi przegubowcami, wtedy nowy przewoźnik płynnie przejąłby linie od poprzedników. Ale okazało się, że tańsza z dwóch ofert była tam za droga o 9 milionów i trzeba było unieważnić postępowanie. W nowym przetargu liczbę autobusów zmniejszono z 18 do 16.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin komunikacja miejska ZTM
Żal...
Ktoś
''
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Żal...
Żal... (8 lipca 2014 o 23:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Cieszę się że takie firmy jak BP się rozwijają...super powodzenia życzę :P

Rozwijają się?!!!
Czyim kosztem?!!!
90% pracowników tego pana pracuje na umowę zlecenie. Tutaj powinna się zjawić Inspekcja Pracy.
A tak w ogóle to jakim cudem ten pan wygrał przetarg nie posiadając w swojej flocie autobusów przegubowych???
Czy w tym kraju istnieje jeszcze jakieś prawo?

Rozwiń
Ktoś
Ktoś (28 czerwca 2014 o 19:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Firma BP Tour mogłaby w pierwszej kolejności poprawić komfort jazdy na trasie z Lublina do Krasnegostawu, bo stan busów jeżdżących na tej trasie jest masakryczny.

Rozwiń
''
'' (27 czerwca 2014 o 09:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zgodnie z prawem nagłówków Betteridge'a na postawione pytanie należy odpowiedzieć "będzie miał nas kto wozić najbliższej zimy".

Ian Betteridge pisał o nieodpowiedzialnym dziennikarstwie: "Powodem, dla którego dziennikarze stosują ten rodzaj nagłówka, jest to, że wiedzą, że ich narracja jest prawdopodobnie gówno warta".

Rozwiń
Bas
Bas (26 czerwca 2014 o 18:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zgodnie z prawem nagłówków Betteridge'a na postawione pytanie należy odpowiedzieć "będzie miał nas kto wozić najbliższej zimy".

Rozwiń
gld
gld (26 czerwca 2014 o 15:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zapraszam na stronkę gowork BP Tour Lublin opinie forum, zarobki. Ciekawy jestem czy pan Brewczak kierowcom komunikacji miejskiej też zaproponuje 1200 zł, tak jak to robi w przypadku kierowców busów przewożących ludzi? A może wysiądzie ze swojego luksusowego BMW X6 i sam poprowadzi autobus za 1200 zł, które proponuje obecnie kierowcom. 

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!