niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Nie będzie szlabanu na euro

  Edytuj ten wpis

Politechnika Lubelska i Akademia Rolnicza będą mogły bez przeszkód korzystać z unijnych funduszy. Tak zdecydował marszałek województwa po konsultacjach z Ministerstwem Finansów i Ministerstwem Rozwoju Regionalnego.O sprawie napisaliśmy miesiąc temu. Kontrole Urzędu Marszałkowskiego wykazały nieprawidłowości w projektach realizowanych w tym roku przez obie uczelnie. W Akademii Rolniczej kontrolerzy zakwestionowali wydatki na kwotę 32 tys. zł, na politechnice – 33 tys. zł. Urzędnicy marszałka orzekli, że w myśl prawa o finansach publicznych może to oznaczać to trzyletni zakaz ubiegania się o unijne fundusze. Dla obu uczelni oznaczałoby to wstrzymanie planowanych, wielomilionowych inwestycji.
– Nie grozi to ani politechnice, ani akademii – mówi Tomasz Makowski, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego. – Jesteśmy po konsultacjach z Ministerstwem Finansów i Ministerstwem Rozwoju Regionalnego, które rozwiały wszelkie wątpliwości. Trzyletni zakaz ubiegania się o pieniądze dotyczy przypadków, w których unijne pieniądze zostałyby wydane niezgodnie z przeznaczeniem. Tutaj takiej sytuacji nie było, więc o szlabanie nie może być mowy.
Władze zainteresowanych uczelni odetchnęły z ulgą. – Cieszymy się, że zwyciężył rozsądek – komentuje Mieczysław Hasiak, kanclerz PL. – Fakt, że przy zakupie jakiegoś komputera doszło do nieprawidłowości, nie może być podstawą do takich sankcji. Tym bardziej, że wszystkie zakwestionowane pieniądze zwróciliśmy. (mb)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!