Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 listopada 2007 r.
14:43
Edytuj ten wpis

Nie będzie zmian na górkach

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 8 A A

Nie będzie hipermarketu na górkach czechowskich. Rada Miasta nie zgodziła się na rozpoczęcie zmian planu zagospodarowania tej części miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
A bez zmiany planu budowa marketu nie jest możliwa.

O rozpoczęcie zmian prosił radnych prezydent Lublina. Ale większości rajców nie spodobało się zawarte przez prezydenta porozumienie z właścicielem górek - kielecką spółką Echo Investment. Zgodnie z tym dokumentem spółka miała - w przypadku zmiany planu - na w
łasny koszt urządzić park na 70 ha górek i przebudować skrzyżowanie al. Solidarności i Sikorskiego. A gdyby się z tego nie wywiązała musiałaby zapłacić kary: 20 mln zł za park i 60 mln zł za skrzyżowanie.

Kary te miały umożliwić miastu samodzielne sfinansowanie niezrealizowanych przez Echo inwestycji. Radni mieli wątpliwości, czy 60 milionów zł wystarczy na budowę skrzyżowania.

Przeciw zmianie planu głosowali radni koalicyjnego klubu Prawo i Sprawiedliwość, oraz trzej radni Platformy Obywatelskiej: Dariusz Piątek, Piotr Więckowski i Jarosław Pakuła. Tym samym radni PO złamali środową decyzję klubu, który zarządził, że podczas głosowania obowiązywać będzie dyscyplina i wszyscy będą zobowiązani do poparcia prezydenckiego projektu. Ostatecznie opowiedziała się za nim część radnych PO oraz klub Lewica i Demokraci.

Prezydent stwierdził, że najprawdopodobniej ponownie wystąpi do rady o zmianę planu zagospodarowania górek czechowskich, ale zastrzegł, że na pewno nie uczyni tego w ciągu najbliższych dwóch, trzech miesięcy. Krzysztof Kwapisz, prokurent Echo Investment podtrzymuje chęć inwestycji.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lubudubu / 30 listopada 2007 o 00:04
no i dobrze, niech sie echo goni
Avatar
Pewcio / 29 listopada 2007 o 21:17
Jak wybudują hipermarket, to będą wszędzie korki jak na Kraśnickich do Tesco lub na MC Skłodowskiej/Lipowa/Okopowa. Miasto powinno juz dawno wywałaszczytć Echo z części pod budowę drogi!!!
Avatar
szurix / 29 listopada 2007 o 19:54
Hehehe! niezła prowokacja! zemsta piątka ze szwagrem za zabranie toru motocrossowego walką z układem!więckowski - broni interesów brata - sklepikarza i też przy okazji walczy z układem!po tym głosowaniu nic nie pozostaje - zaorać to miasto i obsiać burakami
Avatar
Fang / 29 listopada 2007 o 18:41
No to panowie radni od torów motocrossowych się POpisali.Jaki jest postęp prac prokuratury w sprawie toru motocrossowego przy lotnisku w Swidniku?
Avatar
mieszkaniec L / 29 listopada 2007 o 17:28
Brawo Panowie Dariuszu Piatek, Piotrze Więckowski i Jarosławie Pakuła. Pokazaliście charakter. Pokazaliście zwykłym ludziom, że uczciwość, walka z korupcją i układem to zasady również ludzi władzy jakimi są radni. Będziecie teraz niszczeni i szykanowani ale trzymajcie się!!!! Szacunek i wszystkiego dobrego.
Avatar
KeRmiT / 29 listopada 2007 o 17:21
Piatka, Więckowskiego i Pakułę jak najszybciej wywalic z PO za to jak glosowali!!!!! A co do gorek, to oczywiscie dalej nic tam nie bedzie!!!!! A szkoda......bo prezydent chce cos z tym miejscem zrobic dobrego a a PiS i wielka trojca jak zwykle jest przeciwko......Nic nie bedzie..... ciemnosc bedzie....
Avatar
Kai / 29 listopada 2007 o 17:01
A ja zapamiętam tych radnych i mój głos na pewno otrzymają. Mój i wszystkich moich znajomych. Panowie brawo za niezależność i odwagę.
Avatar
Beret / 29 listopada 2007 o 15:06
Zapamiętamy panów: Dariusza Piątka, Piotra Więckowskiego i Jarosława Pakułę. Mojego głosu nie dostaną już nigdy i mam nadzieję, że tak samo zrobią inni rozsądni mieszkańcy Lublina. Swoją drogą władze PO powinny ich wywalić z partii za złamanie dyscypliny.
Avatar
lubudubu / 30 listopada 2007 o 00:04
no i dobrze, niech sie echo goni
Avatar
Pewcio / 29 listopada 2007 o 21:17
Jak wybudują hipermarket, to będą wszędzie korki jak na Kraśnickich do Tesco lub na MC Skłodowskiej/Lipowa/Okopowa. Miasto powinno juz dawno wywałaszczytć Echo z części pod budowę drogi!!!
Avatar
szurix / 29 listopada 2007 o 19:54
Hehehe! niezła prowokacja! zemsta piątka ze szwagrem za zabranie toru motocrossowego walką z układem!więckowski - broni interesów brata - sklepikarza i też przy okazji walczy z układem!po tym głosowaniu nic nie pozostaje - zaorać to miasto i obsiać burakami
Avatar
Fang / 29 listopada 2007 o 18:41
No to panowie radni od torów motocrossowych się POpisali.Jaki jest postęp prac prokuratury w sprawie toru motocrossowego przy lotnisku w Swidniku?
Avatar
mieszkaniec L / 29 listopada 2007 o 17:28
Brawo Panowie Dariuszu Piatek, Piotrze Więckowski i Jarosławie Pakuła. Pokazaliście charakter. Pokazaliście zwykłym ludziom, że uczciwość, walka z korupcją i układem to zasady również ludzi władzy jakimi są radni. Będziecie teraz niszczeni i szykanowani ale trzymajcie się!!!! Szacunek i wszystkiego dobrego.
Avatar
KeRmiT / 29 listopada 2007 o 17:21
Piatka, Więckowskiego i Pakułę jak najszybciej wywalic z PO za to jak glosowali!!!!! A co do gorek, to oczywiscie dalej nic tam nie bedzie!!!!! A szkoda......bo prezydent chce cos z tym miejscem zrobic dobrego a a PiS i wielka trojca jak zwykle jest przeciwko......Nic nie bedzie..... ciemnosc bedzie....
Avatar
Kai / 29 listopada 2007 o 17:01
A ja zapamiętam tych radnych i mój głos na pewno otrzymają. Mój i wszystkich moich znajomych. Panowie brawo za niezależność i odwagę.
Avatar
Beret / 29 listopada 2007 o 15:06
Zapamiętamy panów: Dariusza Piątka, Piotra Więckowskiego i Jarosława Pakułę. Mojego głosu nie dostaną już nigdy i mam nadzieję, że tak samo zrobią inni rozsądni mieszkańcy Lublina. Swoją drogą władze PO powinny ich wywalić z partii za złamanie dyscypliny.

Skomentuj

Komentujesz jako Gość
Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Z kijem bejsbolowym chodził po mieście i wybijał szyby. Jak się tłumaczył?

Z kijem bejsbolowym chodził po mieście i wybijał szyby. Jak się tłumaczył? 2 0

Do niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek wieczorem w Hrubieszowie.

Alternatywa dla rolników po ASF. Bydło, konie czy soja?

Alternatywa dla rolników po ASF. Bydło, konie czy soja? 1 1

Rolnicy, którzy w związku z afrykańskim pomorem świń (ASF) zrezygnowali z hodowli, szukają alternatywnych źródeł dochodu. Marszałek województwa lubelskiego proponuje im m.in. hodowlę bydła

W autobusach pojawią się ankieterzy. O co będą pytać?

W autobusach pojawią się ankieterzy. O co będą pytać? 1 2

Władze Lublina biorą się za liczenie pasażerów w podmiejskich autobusach. Zaczęły od linii do Świdnika. Po co? – Żeby sprawdzić zapotrzebowanie na kursy – mówią miejscy urzędnicy od komunikacji. Już teraz wiadomo, że od 7 maja więcej będzie kursów linii 55 między Lublinem a Świdnikiem

Piwa lokalne i z całego świata. Za kilka godzin otwarcie nowego lokalu w Centrum Spotkania Kultur
galeria

Piwa lokalne i z całego świata. Za kilka godzin otwarcie nowego lokalu w Centrum Spotkania Kultur 13 0

O godzinie 19 w Centrum Spotkania Kultur będzie Wielkie Otwarcie Wielokranu Browaru Zakładowego. Zajrzeliśmy za kulisy.

Postawili śmietniki z herbem miasta. Brakuje tylko popielnic

Postawili śmietniki z herbem miasta. Brakuje tylko popielnic 4 4

40 nowych śmietników stanęło na miejskich przystankach autobusowych w Kraśniku.

Scena w Budowie 2018: Szuflandia dla każdego

Scena w Budowie 2018: Szuflandia dla każdego 3 0

30-letnie rekwizyty z kultowej polskiej komedii, najefektowniejsze kostiumy z warszawskiego Teatru Wielkiego i artystyczne wizje upadku Ikara studentów najlepszych szkół artystycznych w kraju. To na korytarzach. A na Sali Operowej Wielka Gala. Na wszystko wstęp wolny.

Speed Car Motor Lublin jedzie do Gdańska

Speed Car Motor Lublin jedzie do Gdańska 2 1

Z Danielem Jeleniewskim i bez Pawła Miesiąca w składzie rozegrają pierwsze wyjazdowe spotkanie w tym sezonie zawodnicy Speed Car Motoru Lublin. W sobotę w Gdańsku zmierzą się ze Zdunek Wybrzeżem

Julia Pietrucha wystąpi w Filharmonii
21 kwietnia 2018, 19:00

Julia Pietrucha wystąpi w Filharmonii 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 21 kwietnia o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się kolejny koncert z cyklu Artyści estrady. Gwiazdą wydarzenia będzie Julia Pietrucha.

"Proszę o poszanowanie prawa własności". Otwarty list radnej PiS do prezydenta Lublina

"Proszę o poszanowanie prawa własności". Otwarty list radnej PiS do prezydenta Lublina 0 8

Publikujemy list otwarty radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej do prezydenta Krzysztofa Żuka. Tematem jest "procedowanie zmian Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Lublina".

3 sposoby na sprawdzenie, która apteka ma Twój lek

3 sposoby na sprawdzenie, która apteka ma Twój lek 0 0

Pacjenci często stykają się z sytuacją, gdy zmuszeni są poświęcić wiele godzin, a często nawet dni, by zrealizować przepisaną przez lekarza receptę. Zbyt długie szukanie leków w aptekach słusznie budzi złość i rezygnację. Jeśli mamy za sobą podobne doświadczenia, warto ułatwić sobie życie. Wystarczy skorzystać z kilku prostych sposobów na szukanie leków w aptekach.

Wybuch w Świdniku. W szpitalu zmarła 27-letnia Marlena
galeria

Wybuch w Świdniku. W szpitalu zmarła 27-letnia Marlena 150 12

Nie żyje 27-letnia Marlena, ofiara piątkowej eksplozji w Świdniku. Kobieta zmarła dzisiaj w szpitalu. Z ustaleń śledczych wynika, że jej chłopak oblał ją benzyną i podpalił.

Dzień mamy. Złóż życzenia za pośrednictwem Dziennika Wschodniego

Dzień mamy. Złóż życzenia za pośrednictwem Dziennika Wschodniego 0 0

Zbliża się Dzień MATKI!  Zrób prezent swojej MAMIE i za naszym pośrednictwem złóż jej życzenia.

Feliniada-WSEIada 2018: Wiemy, kto wystąpi. Sławomir jedną z gwiazd, kto jeszcze?
galeria
film

Feliniada-WSEIada 2018: Wiemy, kto wystąpi. Sławomir jedną z gwiazd, kto jeszcze? 117 12

Po trzech latach przerwy majowe koncerty w ramach Lubelskich Dni Kultury Studenckiej wracają na teren miasteczka akademickiego na Felinie. W dniach 19-20 maja swoją imprezę zorganizują tu studenci Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji.

Szukają informatyka, ale nie mogą znaleźć. Brakuje ich w całym kraju

Szukają informatyka, ale nie mogą znaleźć. Brakuje ich w całym kraju 3 8

Trwa trzeci już nabór na informatyka Centrum Usług Wspólnych. Dwa poprzednie zakończyły się fiaskiem. To nie jedyny urząd, który boleśnie odczuwa brak fachowców od komputerów. W całym kraju brakuje już około 50 tysięcy programistów

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie (20-22.04)