sobota, 17 marca 2018 r.

Lublin

Nie daj się nabić w butelkę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 września 2006, 18:25

Za 20 groszy zyskasz 50 złotych. Taką korzystną ofertę otrzymał SMS-em nasz Czytelnik. Miał tylko odesłać SMS-a pod wskazany numer. Nie zrobił tego, bo propozycja wydała mu się podejrzana. Dzięki temu nie stał się ofiarą oszusta.

Propozycji, którą otrzymał nasz Czytelnik, rzeczywiście trudno się oprzeć. Nadawca obiecuje, że odbiorca wiadomości może doładować swoje konto o 50 zł. W dodatku prawie za darmo. Wystarczy, że wyśle pod wskazany numer SMS-a za 20 gr. – Wydało mi się to podejrzane – mówi pan Andrzej, odbiorca wiadomości. – Niby propozycja atrakcyjna, ale trochę za bardzo, aby była prawdziwa. Z drugiej strony robią teraz takie promocje, że nie wiadomo. A w SMS-ie było napisane, że to promocja Orange. Jeśli to prawda nie chciałbym stracić takiej okazji. Ale nie chciałbym też stracić pieniędzy.

Wątpliwości związane z atrakcyjną „promocją” rozwiewa Stella Widomska, szef Biura Prasowego Grupy TP w Lublinie. – To nie jest wiadomość od Orange – mówi Widomska. – Wszystko wskazuje na to, że to próba wyłudzenia pieniędzy przez jakiegoś oszusta. Działa to w ten sposób, że adresat wiadomości wierzy, że doładuje sobie konto. Tymczasem, wysyłając SMS-a, doładowuje konto, ale oszustowi.
Jak więc oszczędzić sobie nieprzyjemności? Po pierwsze, jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, należy ignorować podobne promocje. Aby się upewnić, czy oferta nie jest oszustwem, można także zatelefonować pod numer infolinii operatora. Istotną wskazówką jest także nadawca wiadomości. Jeśli to informacja od operatora, to właśnie on będzie figurował jako nadawca. Powoływanie się na operatora w treści SMS-a, nie jest dowodem, bo oszust może celowo ją tam umieścić. Co jednak robić, jeśli daliśmy się nabrać?
– Również z takiej sytuacji jest wyjście – uspokaja Widomska. – Jeśli mimo wszystko odeślemy SMS-a, w chwilę później dostaniemy wiadomość od Orange. Będzie w niej informacja, jakiemu numerowi tak naprawdę doładowujemy konto i pytanie czy chcemy kontynuować czy anulować tę operację. Jeśli anulujemy ją w ciągu 10 minut, nie stracimy pieniędzy. •
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!