czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

"Nie” dla zarządzania w Akademii Humanistyczno Ekonomicznej

  Edytuj ten wpis
Autor: (jsz)

Akademia Humanistyczno Ekonomiczna nie może kształcić na kierunku zarządzanie. Szkoła straciła uprawnienia do prowadzenia takich studiów. Po zakończeniu obecnego semestru, studenci będą musieli poszukać miejsc na innych uczelniach.

Przyszli spece od zarządzania podzielili los niedoszłych informatyków. Kierunek był dwukrotnie oceniany przez Państwową Komisję Akredytacyjną. Za każdym razem negatywnie. Dzisiejsza decyzja Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego była tylko formalnością.

Akademia straciła uprawnienia do prowadzenia studiów pierwszego i drugiego stopnia, na kierunku zarządzanie. Decyzja ministerstwa wchodzi w życie z dniem zakończenia semestru zimowego. Nie później, niż 28 lutego przyszłego roku.

– Do tego czasu wszystkie zajęcia, zaliczenia, egzaminy i obrony prac magisterskich odbywają się zgodnie z wcześniejszym planem i harmonogramem roku akademickiego – mówi Aleksandra Mysiakowska, rzecznik AHE.

– Studenci nie stracą możliwości kontynuowania nauki, a Uczelnia dołoży wszelkich starań, aby mogli studiować w warunkach na miarę swoich oczekiwań.

Sprawa dotyczy zarówno studiujących w łódzkiej centrali AHE, jak i w ponad 60 ośrodkach zamiejscowych. Również w lubelskim, gdzie uczy się kilkadziesiąt osób.

Akademia proponuje im studia na innych kierunkach, zaakceptowanych przez MNiSW. Będzie też możliwość kontynuowania nauki w uczelniach partnerskich. Jedną z nich jest Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, która ma tego samego właściciela co AHE.

Łódzka Akademia zapewnia, że pomoże studentom w płynnym przejściu na inne uczelnie. Jest jednak jeden warunek. Wszyscy muszą zapłacić za naukę do końca obecnego semestru.

O kłopotach studentów AHE pisaliśmy wielokrotnie. Z początkiem września MNiSW zlikwidowało informatykę. Studenci byli zmuszeni do przerwania nauki. Większość z nich znalazła miejsca na innych uczelniach.

Ministerstwo postawiło AHE w stan likwidacji. Jeden z głównych zarzutów dotyczy lokalnych Ośrodków Dydaktycznych. W całym kraju jest ich kilkadziesiąt. Punkty te mogły jedynie prowadzić nabór studentów. Zajęcia odbywały się tam nielegalnie.

Przedstawiciele AHE zapowiadają, że w kolejnym roku akademickim część zajęć odbywać się będzie w łódzkiej centrali szkoły.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!