sobota, 20 stycznia 2018 r.

Lublin

"Nie kokietuj, tylko wetuj!". Kolejna manifestacja przed sądem w Lublinie

Dodano: 24 lipca 2017, 20:54

Poniedziałek to kolejny dzień kiedy protestujący lublinianie spotkali się przed sądem przy Krakowskim Przedmieściu. - To małe zwycięstwo - mówią o zawetowaniu dwóch ustaw przez prezydenta. Domagają się jednak potrójnego weta. Na wtorek planowana jest kolejna pikieta o godz. 21

Protestujący tradycyjnie przynieśli świece. Niektórzy machali flagami. - Walka o trójpodział władzy w Polsce trwa. Nie jest przerwana. Dopóki oszalała władza będzie chciała zrobić partyjne gospodarstwo, taka władza będzie spotykać się z oporem społeczeństwa. To połowiczne zwycięstwo, ale jest - usłyszeli manifestanci.

Wyczytano listę lubelskich polityków PiS. Po każdym z nazwisk tłum skandował: "hańba!". Młody chłopak odczytał także fragmenty konstytucji. - Chciałbym zaapelować do młodzieży, żeby zainteresowała się tym co dzieje się w Polsce. Nie jest ważne czy PiS daje nam 500+ czy inne dodatki. Najważniejsza jest wolność... - mówił do tłumu.

Były okrzyki, m.in. "wolne sądy, w wolnej Polsce" oraz "Nie kokietuj, tylko wetuj!".

- To dzięki ruchowi ludzi młodych udało się wstrzymać destrukcję naszego ustroju. Przed nami jest droga bardzo długa i uciążliwa. Co do tego nie ma wątpliwości. Chcemy się budzić w wolnym kraju w którym nikt nie buduje własnej armii, żeby bronić władzę - mówił dr Wojciech Zakrzewski z UMCS.

Organizatorzy manifestacji zapowiadają, że będą one kontynuowane. – Nie będziemy ich przerywać i będziemy domagać się potrójnego weta. Zapowiedź zawetowania dwóch ustaw to nasz mały sukces i duża ulga, ale na razie są to tylko słowa. Dopóki nie zostanie to opublikowane w urzędowych pismach, podchodzimy do tego z nieufnością – mówi Bartosz Sierpniowski, członek zarządu głównego Komitetu Obrony Demokracji i wiceprzewodniczący jego lubelskich struktur.

Przypomnijmy. Prezydent Andrzej Duda ogłosił dziś, że zawetuje dwie ustawy: o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Prezydent tłumaczył, że konsultował się z prawnikami, sędziami, filozofami i politykami. Wśród nich była m.in. Zofia Romaszewska.

Prezydent przyznał, że spodziewa się, ze będzie krytykowany za swoją decyzję. Zaapelował też do rządzących i opozycji o rozwagę. – Decyzja jest szybka, bez zwlekania, bo widać, jak ogromne są niepokoje i obawy. Odbywają się demonstracje przed domem Jarosława Kaczyńskiego, ale i przed domem Grzegorza Schetyny. Nie chcę, żeby takie sytuacje się powtarzały.

Na wtorek planowana jest kolejna pikieta na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. 

WIDEO

Poniedziałkowa manifestacja w Kraśniku

Tak było w niedzielę

Czytaj więcej o: Lublin sąd protest
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(130) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (25 lipca 2017 o 20:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
protestujące zombi - turlajcie się z tymi gromnicami na cmentarz
Rozwiń
Gość
Gość (25 lipca 2017 o 18:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pożytecznych idiotów ciągną się szeregi - długo, prosto, daleko - niczym morza brzegi.
Rozwiń
Gość
Gość (25 lipca 2017 o 18:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie ważne, że dostajecie 500+, nie ważne że ukradziono 500 mld zł za rządów Po-PSL, nie ważne że Amber Gold, nie ważne że Sowa, nie ważne że gospodarka rośnie a bezrobocie spada - ważna wolność...Wolność dla złodziejstwa?
Rozwiń
Gość
Gość (25 lipca 2017 o 17:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
#KASTA - WETUJ BO CHCEMY WRÓCIĆ DO KORYTA
Rozwiń
Gość
Gość (25 lipca 2017 o 17:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co ta komuna jeszcze pragnie przecież wszystko już ukradła!? Koryto!!!!!! Koryto !!!!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (130)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!