Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lipca 2017 r.
20:54

"Nie kokietuj, tylko wetuj!". Kolejna manifestacja przed sądem w Lublinie

30 130 A A

Poniedziałek to kolejny dzień kiedy protestujący lublinianie spotkali się przed sądem przy Krakowskim Przedmieściu. - To małe zwycięstwo - mówią o zawetowaniu dwóch ustaw przez prezydenta. Domagają się jednak potrójnego weta. Na wtorek planowana jest kolejna pikieta o godz. 21

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Protestujący tradycyjnie przynieśli świece. Niektórzy machali flagami. - Walka o trójpodział władzy w Polsce trwa. Nie jest przerwana. Dopóki oszalała władza będzie chciała zrobić partyjne gospodarstwo, taka władza będzie spotykać się z oporem społeczeństwa. To połowiczne zwycięstwo, ale jest - usłyszeli manifestanci.

Wyczytano listę lubelskich polityków PiS. Po każdym z nazwisk tłum skandował: "hańba!". Młody chłopak odczytał także fragmenty konstytucji. - Chciałbym zaapelować do młodzieży, żeby zainteresowała się tym co dzieje się w Polsce. Nie jest ważne czy PiS daje nam 500+ czy inne dodatki. Najważniejsza jest wolność... - mówił do tłumu.

Były okrzyki, m.in. "wolne sądy, w wolnej Polsce" oraz "Nie kokietuj, tylko wetuj!".

- To dzięki ruchowi ludzi młodych udało się wstrzymać destrukcję naszego ustroju. Przed nami jest droga bardzo długa i uciążliwa. Co do tego nie ma wątpliwości. Chcemy się budzić w wolnym kraju w którym nikt nie buduje własnej armii, żeby bronić władzę - mówił dr Wojciech Zakrzewski z UMCS.

Organizatorzy manifestacji zapowiadają, że będą one kontynuowane. – Nie będziemy ich przerywać i będziemy domagać się potrójnego weta. Zapowiedź zawetowania dwóch ustaw to nasz mały sukces i duża ulga, ale na razie są to tylko słowa. Dopóki nie zostanie to opublikowane w urzędowych pismach, podchodzimy do tego z nieufnością – mówi Bartosz Sierpniowski, członek zarządu głównego Komitetu Obrony Demokracji i wiceprzewodniczący jego lubelskich struktur.

Przypomnijmy. Prezydent Andrzej Duda ogłosił dziś, że zawetuje dwie ustawy: o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Prezydent tłumaczył, że konsultował się z prawnikami, sędziami, filozofami i politykami. Wśród nich była m.in. Zofia Romaszewska.

Prezydent przyznał, że spodziewa się, ze będzie krytykowany za swoją decyzję. Zaapelował też do rządzących i opozycji o rozwagę. – Decyzja jest szybka, bez zwlekania, bo widać, jak ogromne są niepokoje i obawy. Odbywają się demonstracje przed domem Jarosława Kaczyńskiego, ale i przed domem Grzegorza Schetyny. Nie chcę, żeby takie sytuacje się powtarzały.

Na wtorek planowana jest kolejna pikieta na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. 

Poniedziałkowa manifestacja w Kraśniku

Czytaj więcej o:

Komentarze 130

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 lipca 2017 o 23:41
+1
Brawo Lublinianie! Wolne Sądy to Wolni Ludzie!
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 20:13
protestujące zombi - turlajcie się z tymi gromnicami na cmentarz
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 18:13
Pożytecznych idiotów ciągną się szeregi - długo, prosto, daleko - niczym morza brzegi.
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 18:05
Nie ważne, że dostajecie 500+, nie ważne że ukradziono 500 mld zł za rządów Po-PSL, nie ważne że Amber Gold, nie ważne że Sowa, nie ważne że gospodarka rośnie a bezrobocie spada - ważna wolność...Wolność dla złodziejstwa?
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 17:13
#KASTA - WETUJ BO CHCEMY WRÓCIĆ DO KORYTA
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 17:13
Co ta komuna jeszcze pragnie przecież wszystko już ukradła!? Koryto!!!!!! Koryto !!!!!!
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 17:12
O "fryzjer Muchy " wśród kodziarzy. Mucha się obstrzygla to nie ma co robić i poszedł demonstrować. Może kogoś namówi żeby poszedł do fryzjera.
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 17:12
W czasie kampanii wyborczej przyszły prezydent jeździł po Polsce i słuchał ludzi. W sprawie reformy sądów z pewnością nie posłuchał zwykłych ludzi, a kolegów robiących kariery na uczelni. Nie tak się umawialiśmy, Panie Prezydencie - PROSZĘ NAPRAWIĆ TEN BŁĄD !
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 17:11
Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 16:07
ZDF nie chce przepraszać za"polskie obozy zagłady". Stacja podważa polit. historyczną Polski oraz niezależność sądów. W OBRONIE CZEGO ZRYCI MARNUJA ZNICZE?
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 20:13
protestujące zombi - turlajcie się z tymi gromnicami na cmentarz
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 18:13
Pożytecznych idiotów ciągną się szeregi - długo, prosto, daleko - niczym morza brzegi.
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 18:05
Nie ważne, że dostajecie 500+, nie ważne że ukradziono 500 mld zł za rządów Po-PSL, nie ważne że Amber Gold, nie ważne że Sowa, nie ważne że gospodarka rośnie a bezrobocie spada - ważna wolność...Wolność dla złodziejstwa?
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 17:13
#KASTA - WETUJ BO CHCEMY WRÓCIĆ DO KORYTA
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 17:13
Co ta komuna jeszcze pragnie przecież wszystko już ukradła!? Koryto!!!!!! Koryto !!!!!!
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 17:12
O "fryzjer Muchy " wśród kodziarzy. Mucha się obstrzygla to nie ma co robić i poszedł demonstrować. Może kogoś namówi żeby poszedł do fryzjera.
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 17:12
W czasie kampanii wyborczej przyszły prezydent jeździł po Polsce i słuchał ludzi. W sprawie reformy sądów z pewnością nie posłuchał zwykłych ludzi, a kolegów robiących kariery na uczelni. Nie tak się umawialiśmy, Panie Prezydencie - PROSZĘ NAPRAWIĆ TEN BŁĄD !
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 17:11
Uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Avatar
Gość / 25 lipca 2017 o 16:07
ZDF nie chce przepraszać za"polskie obozy zagłady". Stacja podważa polit. historyczną Polski oraz niezależność sądów. W OBRONIE CZEGO ZRYCI MARNUJA ZNICZE?
Avatar
antykod / 25 lipca 2017 o 15:30
undefined napisał:
już wiemy, jaki macie słaby punkt, jest nim wasz prezydent. to teraz będziemy w ten punkt walić jak w bęben.
 ja nie straciłem zaufania do p.prezydenta. mulisz się z tym słabym punktem. czasem należy zrobić dwa kroki do tyłu, aby prze***yć przeszkodę.
Zobacz wszystkie komentarze 130

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 0 0

Mieszkańcy Puław pod koniec tygodnia mieli okazję do obejrzenia eksponatów prosto z Muzeum Techniki Biurowej. Wystawa, a także sentymentalny pokój urzędnika z PRL-u była otwarta w Urzędzie Miasta. Nie brakowało także konkursów z nagrodami i turniejów dla młodzieży.

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia)
galeria

Festyn z okazji Dnia Matki. Tak bawili się mieszkańcy LSM (zdjęcia) 1 1

W sobotę mieszkańcy Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej bawili się na festynie rodzinnym z okazji Dnia Matki. W programie były: występ zespołu tanecznego DK LSM oraz zespołów tanecznych "Wega" i "Kallista"; koncerty grupy wokalnej DK LSM, "Senioritek", "Pasjonatty" czy Kapeli Podwórkowej "Klawa Ferajna".

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich
HISTORIA

Dzieje Puław: Pogoń litewska. Analiza herbu Czartoryskich 7 1

Herb to ustalona według reguł heraldycznych oznaka osoby, rodziny, miasta, prowincji czy państwa. Natomiast herby rycerskie, znane od XIX wieku, były dziedzicznymi oznakami przynależności do stanu szlacheckiego. Wywodziły się od znaków umieszczanych na barwionych chorągwiach, a od XII wieku także na różnych częściach uzbrojenia w celu odróżnienia oddziałów i poszczególnych rycerzy średniowiecznych.

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie
27 maja 2018, 14:30

Wernisaż wystawy "Sacrum Profanum" w Nałęczowie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Nałęczowski Ośrodek Kultury (ul. Lipowa 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Aleksandry Anny Janeczek i Leszka Janeczka - Sacrum Profanum. Otwarcie ekspozycji odbędzie się 27 maja o godz. 14.30.

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy

Niedziela, 27 maja. Sprawdź, czy tego dnia zrobisz zakupy 12 5

27 maja jest niedzielą handlową - tego dnia bez ograniczeń możemy zrobić zakupy. Poniżej publikujemy harmonogram na kolejne tygodnie.

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach
29 maja 2018, 18:00

Wystawa Urszuli Tomasiak w Bibliotece Miejskiej w Puławach 3 0

Co Gdzie Kiedy. 29 maja o godz. 18 w Galerii Inter Libros, w Bibliotece Miejskiej w Puławach, odbędzie się wernisaż wystawy prac Urszuli Tomasiak.

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami
galeria

Kultywują tradycję Wojska II RP. Nie lubią, jak się ich nazywa rekonstruktorami 2 0

Nie lubią, gdy nazywa się ich rekonstruktorami historii. Są osobami ją ożywiającymi. Członkowie Kawalerii Ochotniczej kultywują tradycję Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 2

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 8 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 3

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 17

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich