sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Lublin

Nie lubi siedzieć

Dodano: 14 stycznia 2002, 22:12
Autor: (osta)

Znów będzie o Dariuszu Wójciku. Były poseł pobił rekord nieobecności nie tylko w Sejmie. Jest także czołowym wagarującym radnym w Sejmiku Wojewódzkim. W zeszłym roku na jedenaście spotkań pojawił się tylko na jednym.
Radny nie uczestniczył w żadnym z posiedzeń Komisji Bezpieczeństwa Publicznego i Obronności, której jest członkiem. – Zajmowałem się innymi rzeczami – tłumaczy D. Wójcik. – Podjąłem długofalowe działania na rzecz przypływu inwestycji na Lubelszczyznę. Ale teraz już naprawdę będę uczestniczył w pracach sejmiku.
Niewiele mniej nieobecności ma radny Stanisław Majdański (AWS), a radny Krzysztof Kamiński (PO), także były poseł, nie stawił się na żadnym posiedzeniu komisji. Radny Majdański opuścił w ub. roku 4 z 11 sesji sejmiku i żadnej z nieobecności nie usprawiedliwił. Nie uczestniczył także w ogóle w pracach Komisji Rozwoju Wsi, Rolnictwa i Ochrony Środowiska.
Z kolei radny Krzysztof Kamiński nie był na żadnej komisji. – Byłem parlamentarzystą, a tego z uczestnictwem w komisjach sejmiku nie da się pogodzić. Od początku składałem oświadczenie, że nie da się pogodzić dwóch mandatów – podkreśla.
Radni wojewódzcy otrzymują diety w wysokości 1500–2100 zł w zależności od funkcji, jaką pełnią w komisjach sejmiku. Za nieobecność na sesji potrącone zostaje 400 zł, a w komisji – 200 zł.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24