Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 marca 2008 r.
19:26
Edytuj ten wpis

Nie ma nas na liście metropolii

0 5 A A

Do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji trafił projekt, który zakłada utworzenie siedmiu związków metropolitalnych. Lublina tam nie ma.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O projekcie utworzenia górnośląskiego, warszawskiego, pomorskiego, łódzkiego, krakowskiego, wrocławskiego i poznańskiego okręgu metropolitalnego donosi "Gazeta Wyborcza”. Dokument przygotował zespół prawników, który powołał Zygmunt Łukaszczyk, wojewoda śląski.

Lublin na liście się nie znalazł, chociaż jeszcze kilka miesięcy temu był uwzględniany. W stosunku do wstępnych założeń ogłoszonych przez MSWiA wypadły także: Białystok, Bydgoszcz, Rzeszów oraz Szczecin.

Co na to lubelscy posłowie? - Żadne ostateczne decyzje jeszcze nie zapadły - uspokaja Anna Mucha z PO. - Będziemy trzymać rękę na pulsie. Myślę, że starań dołożą posłowie wszystkich partii. Dla Lublina byłaby to duża szansa na rozwój - uważa.

Bardziej ostrożny jest poseł Jan Łopata z PSL. - Musimy poznać wszystkie plusy i minusy, jakie w ogóle niesie ze sobą utworzenie związku metropolitalnego. Teraz trudno mi sprawę komentować - mówi.

Ustawa przygotowana na Śląsku ma trafić do Sejmu przed wakacjami. Projekt musi przejść przez resort, komisje sejmowe i parlament.

Sprawie zamierza się przyjrzeć wojewoda Genowefa Tokarska. - Na pewno ten temat będzie poruszany na poniedziałkowym spotkaniu z parlamentarzystami z Lubelszczyzny. Podobnie będzie podczas spotkania z innymi wojewodami w MSWiA - powiedziała "Gazecie Wyborczej” Małgorzata Tatara, rzecznik prasowa wojewody.
(mfs)

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Praktyk / 12 kwietnia 2008 o 19:37
Warto polecić to forum tym co znowu podniesli bezrozumnie temat.
Avatar
58549494ERGER / 17 marca 2008 o 13:17
polityk napisał:
Tak wlasnie PO interesuje sie Polska wschodnia!!!

POWIEDZIAŁBYM RACZEJ WSZYSTKIE POPRZEDNIE ZARZĄDY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO I WŁADZE MIEJSKIE SĄ TAK DENNE,A NIE PLATFORMA KTÓRA ODPOWIADA ZA SPRAWY KRAJU I JEST U WŁADZY OD KILKU MIESIĘCY A W LUBLINIE U KORYTA JEST BETON Z PiS!!....ZAPÓŹNIENIE LUBELSZCZYZNY TO LATA OLEWACTWA I ZŁEJ WOLI I PAMIETAJ O TYM, ZANIM ZACZNIESZ PISAĆ FARMAZONY INTERNAUTO!!!
Avatar
Lotnik z PSL / 17 marca 2008 o 00:59
To proste... w metropoliach lotniska buduje się 40 km od centrów, a nie tak jak w Świdniku
Avatar
polityk / 16 marca 2008 o 23:17
Tak wlasnie PO interesuje sie Polska wschodnia!!!
Avatar
Urbanista / 16 marca 2008 o 20:55
Zespół to wiele, przynajmniej kilka organizmów miejskich, większych i mniejszych, dotąd samodzielnych, położonych na niedużym obszarze w pewnej bliskości do siebie tak przestrzennej jak i funkcjonalnej. Utworzenie pojęcia prawnego " Zespół metropolitarny" w formie ustawy umożliwi połączenie planistyczne, realizacyjne i eksploatacyjne pewnych podobnych funkcji infrastrukturalnych, samodzielnych prawnie organizmów miejskich (i wiejskich miedzy nimi), co umożliwi im wspólną realizację wspólnych potrzeb. Taka jest w przystępnym uproszczeniu idea. Wg mnie Lublin jest jednolitym tworem urbanistycznym, sąsiadującym jedynie z obszarami wiejskimi i nie ma potrzeby prawnego ograniczania go, a to miałoby miejsce. Lublin powinien dalej rozwijać sie samodzielnie, wchłaniając jedynie sąsiednie obszary wiejskie, w.g. potrzeb rozwojowych po wyczrepaniu terenów posiadanych. Nie mam związków z Lublinem, poza urodzeniem na terenie województwa i maturą w Biłgoraju w 1966 r. Tak to widzę i podpowiadam bezinteresownie.
Zespół to wiele, przynajmniej kilka organizmów miejskich, większych i mniejszych, dotąd samodzielnych, położonych na niedużym obszarze w pewnej bliskości do siebie tak przestrzennej jak i funkcjonalnej. Utworzenie pojęcia prawnego " Zespół metropolitarny" w formie ustawy umożliwi połączenie planistyczne, realizacyjne i eksploatacyjne pewnych podobnych funkcji infrastrukturalnych, samodzielnych prawnie organizmów miejskich (i wiejskich miedzy nimi), co umożliwi im wspólną realizację wspólnych potrzeb. Taka jest w przystępnym uproszc... rozwiń
Avatar
Praktyk / 12 kwietnia 2008 o 19:37
Warto polecić to forum tym co znowu podniesli bezrozumnie temat.
Avatar
58549494ERGER / 17 marca 2008 o 13:17
polityk napisał:
Tak wlasnie PO interesuje sie Polska wschodnia!!!

POWIEDZIAŁBYM RACZEJ WSZYSTKIE POPRZEDNIE ZARZĄDY WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO I WŁADZE MIEJSKIE SĄ TAK DENNE,A NIE PLATFORMA KTÓRA ODPOWIADA ZA SPRAWY KRAJU I JEST U WŁADZY OD KILKU MIESIĘCY A W LUBLINIE U KORYTA JEST BETON Z PiS!!....ZAPÓŹNIENIE LUBELSZCZYZNY TO LATA OLEWACTWA I ZŁEJ WOLI I PAMIETAJ O TYM, ZANIM ZACZNIESZ PISAĆ FARMAZONY INTERNAUTO!!!
Avatar
Lotnik z PSL / 17 marca 2008 o 00:59
To proste... w metropoliach lotniska buduje się 40 km od centrów, a nie tak jak w Świdniku
Avatar
polityk / 16 marca 2008 o 23:17
Tak wlasnie PO interesuje sie Polska wschodnia!!!
Avatar
Urbanista / 16 marca 2008 o 20:55
Zespół to wiele, przynajmniej kilka organizmów miejskich, większych i mniejszych, dotąd samodzielnych, położonych na niedużym obszarze w pewnej bliskości do siebie tak przestrzennej jak i funkcjonalnej. Utworzenie pojęcia prawnego " Zespół metropolitarny" w formie ustawy umożliwi połączenie planistyczne, realizacyjne i eksploatacyjne pewnych podobnych funkcji infrastrukturalnych, samodzielnych prawnie organizmów miejskich (i wiejskich miedzy nimi), co umożliwi im wspólną realizację wspólnych potrzeb. Taka jest w przystępnym uproszczeniu idea. Wg mnie Lublin jest jednolitym tworem urbanistycznym, sąsiadującym jedynie z obszarami wiejskimi i nie ma potrzeby prawnego ograniczania go, a to miałoby miejsce. Lublin powinien dalej rozwijać sie samodzielnie, wchłaniając jedynie sąsiednie obszary wiejskie, w.g. potrzeb rozwojowych po wyczrepaniu terenów posiadanych. Nie mam związków z Lublinem, poza urodzeniem na terenie województwa i maturą w Biłgoraju w 1966 r. Tak to widzę i podpowiadam bezinteresownie.
Zespół to wiele, przynajmniej kilka organizmów miejskich, większych i mniejszych, dotąd samodzielnych, położonych na niedużym obszarze w pewnej bliskości do siebie tak przestrzennej jak i funkcjonalnej. Utworzenie pojęcia prawnego " Zespół metropolitarny" w formie ustawy umożliwi połączenie planistyczne, realizacyjne i eksploatacyjne pewnych podobnych funkcji infrastrukturalnych, samodzielnych prawnie organizmów miejskich (i wiejskich miedzy nimi), co umożliwi im wspólną realizację wspólnych potrzeb. Taka jest w przystępnym uproszc... rozwiń

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin
25 maja 2018, 19:00

Warszawska Orkiestra Sentymentalna wystąpi w Radiu Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Warszawska Orkiestra Sentymentalna.

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle?

Wypadek na al. Unii Lubelskiej w Lublinie. Wjechała na czerwonym świetle? 4 0

Do wypadku doszło około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Zamojskiej i al. Unii Lubelskiej w Lublinie.

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja"
Alarm 24

Zakończyli juwenalia na komisariacie. "Myśleliśmy, że atakują nas kibole. A to policja" 12 5

Trzy osoby zakończyły juwenalia w komisariacie. Kolejna poddała się obdukcji lekarza sądowego. Studenci dęblińskie „Szkoły Orląt” oskarżają policję o bezpodstawną i zbyt brutalną interwencję. Policja twierdzi, ze młodzi byli pijani i agresywni.

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych

Nie kupuj, wynajmij. O zaletach korzystania z wypożyczalni samochodowych 0 0

Chcesz przetestować elektryczny pojazd, zanim w niego zainwestujesz kupę ciężko zarobionych pieniędzy? Potrzebujesz nowej floty transportowej dla swojej firmy spedycyjnej? Chcesz wybrać się na wakacyjną przejażdżkę, lecz nie posiadasz własnego auta? Zapraszamy do poczytania niniejszego tekstu, za pośrednictwem którego dowiesz się, jak cenna jest w dzisiejszych czasach atrakcyjna oferta godnej polecenia wypożyczalni samochodowej.

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK
26 maja 2018, 12:00

Wernisaż wystawy fotografii Tadeusza Rolke w CSK 2 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 12 w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się spotkanie z fotografem Tadeuszem Rolke połączone z wernisażem wystawy prac artysty.

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził
galeria
film

Antylopa biegała pod Michowem? Pijany kierowca z Tanzanii trochę przesadził 54 6

Prawie 2 promile alkoholu miał zatrzymany pijany kierowca. Pochodzący z Tanzanii 34-latek, próbował uciekać przed policjantami po tym, jak rozbił pożyczone BMW.

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech?

"Zdarzają się nawet długotrwałe przyjaźnie". Ile zarobi opiekunka osób starszych w Niemczech? 0 1

Rozmowa z Maciejem Łastowieckim, właścicielem firmy iOPIEKA, która oferuje legalne zatrudnienie dla opiekunów i opiekunek osób starszych głównie na terenie Niemiec.

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu

Chcą pobić rekord Guinnessa. W czytaniu 1 0

Chełmska Biblioteka Publiczna chce się zgłosić do bicia rekordu Guinnessa w ilości osób czytających jeden po drugim. Dotychczasowy rekord to 3071 czytelników.

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo]
film

Zadyma na meczu Lech Poznań - Legia Warszawa. Pseudokibice wtargnęli na boisko [wideo] 2 1

Do zadymy doszło w drugiej połowie meczu Lecha Poznań z Legią Warszawa w 37., ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy.

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 6

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 36 4

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Puławy: Nowe pracownie dla szkół