Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 marca 2010 r.
21:39
Edytuj ten wpis

Nie ma sposobu na dzikie parkingi na Czechowie

0 14 A A

Jazda po chodniku i parkowanie na nim powinny być karane przez odpowiednie służby – mówią lubelscy urzędnicy. – Tyle że to nie jest droga publiczna, więc nie możemy na niej karać – odpowiada Straż Miejska. Mieszkańcy załamują ręce, kierowcy się cieszą.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Chodzi o alejki w środku osiedla Chopina. Jedna to przedłużenie ul. Poturzyńskiej, pomiędzy kilkoma blokami a Przedszkolem nr 75 i Gimnazjum nr 16. Dwie pozostałe to wąskie chodniki biegnące od ul. Poturzyńskiej w dół – w kierunku gimnazjum i wąwozu.

Wszystkie stały się dzikimi parkingami. Kierowcy stają, gdzie popadnie, często zajmując je całe. – Samochody stoją czasem tak, że nie da się przejść. Matki z małymi dziećmi i wózkami muszą iść trawnikiem albo po błocie obok – mówi Bożena Gozdalska-Macuba z rady dzielnicy Czechów Północny.

Mieszkańcy poprosili Straż Miejską, policję i urzędników lubelskiego magistratu o rozwiązanie problemu. – Tylko patrzeć, jak dojdzie do jakiejś tragedii – alarmuje Gozdalska-Macuba. O sprawie napisaliśmy w ub. tygodniu. Ratusz odpowiedział.

– Aleja o nawierzchni asfaltowej biegnąca wzdłuż ogrodzenia przedszkola jest chodnikiem przeznaczonym wyłącznie dla ruchu pieszego – tłumaczy Eugeniusz Janicki, dyrektor Wydziału Dróg i Mostów lubelskiego UM. – W planie zagospodarowania przestrzennego jest to zieleń miejska – Park im. Chopina.

– Nasilająca się samowola kierowców: jazda po chodniku i parkowanie, winna być karana przez stosowne służby – dodaje Janicki. – To chodnik, po którym nie wolno jeździć pojazdom i kierujący winni być za to ukarani w oparciu o przepisy ogólne.

Strażnicy rozkładają ręce. – Wskazany wyasfaltowany odcinek terenu pomiędzy ulicą Poturzyńską a Gimnazjum nr 16 nie jest drogą publiczną – wyjaśnia Robert Gogola, rzecznik lubelskiej SM. – A zatem Straż Miejska nie ma podstaw do karania na tym terenie.

• Wszystkie trzy problematyczne alejki to drogi wewnętrzne, na których ani policja, ani Straż Miejska nie mają prawa interweniować.

• Chyba że chodzi o zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców (np. z samochodu wycieka paliwo)

• auto zostało zaparkowane na terenie zielonym obok takiej drogi albo

• droga znajduje się w tzw. strefie zamieszkania (gdzie obowiązują przepisy jak przy drogach publicznych). Tu o strefie zamieszkania na razie nikt nie mówi. Wprowadzając ją, miasto musiałoby wyznaczyć miejsca, w których można parkować (ale tylko w tych miejscach). To zabrałoby kilkadziesiąt miejsc, z których teraz mogą korzystać przyjeżdżający do szkoły, przedszkola i okolicznych bloków.

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tomasz / 31 marca 2010 o 16:24
Ejże, przecież to nie kto inny jak mieszkańcy Czechowa zastawiają sobie alejki, chyba nie myślicie że mieszkańcy Czubów na złość im robią zostawiając tam swoje samochody?
Avatar
emka / 31 marca 2010 o 14:45
Ja obserwuję jak rodzice wożą swoje dzieci do szkoły - podwożą prawie pod same drzwi szkoły jakby pędrak nie mógł się przejść te parę metrów. Taki rodzic potrafi jeszcze strąbić pieszego bo mu bezczelnie wszedł na chodnik! Wystarczy się też przyjrzeć jakwygląda tam sytuacja w weekendy gdy przyjeśdżają "studenty" zaoczne - masakra! Rejestracje też mówią same za siebie ;-)
Avatar
TOMEK Z LUBLINA / 31 marca 2010 o 13:41
A PROPO TAKIEJ JAZDY PO CHODNIKACH..


Jak wracam sobie do domu z pracy zawsze ide po chodniku po osiedlu, ale czasem mój błogi spacer zakłuca jakis dziwak, który zapiernicza chodnikem swoja odpicowaną, bez wkładu finansowego furą, zwaną czesto w czasie sprzedaży jajeczkiem i jeszcze na mnie trąbi, żebym sie usunoł.... co z takimi gnojami robic>????????

Proponuje nie schodzic wyciągnąć komórke nakrecic filmik, jak zapiernicza po chodniku i chce pieszego przejechac... MUSI BYC WIDOCZNA REJESTRACJA


ALE CO DALEJ>????


MACIE POMYSŁY.??? CZY TO COS DA JAK UDAM SIE Z TAKIM FILMIKIEM NA POLICJE????
A PROPO TAKIEJ JAZDY PO CHODNIKACH..


Jak wracam sobie do domu z pracy zawsze ide po chodniku po osiedlu, ale czasem mój błogi spacer zakłuca jakis dziwak, który zapiernicza chodnikem swoja odpicowaną, bez wkładu finansowego furą, zwaną czesto w czasie sprzedaży jajeczkiem i jeszcze na mnie trąbi, żebym sie usunoł.... co z takimi gnojami robic>????????

Proponuje nie schodzic wyciągnąć komórke nakrecic filmik, jak zapiernicza po chodniku i chce pieszego przejechac... MUSI BYC WIDOCZNA REJESTRACJA
rozwiń
Avatar
kanty / 31 marca 2010 o 13:15
A gdzie te samochody mają zaparkować w piwnicy 150x 170. Albo Kowalski ma wyjść z grabkami ,zrekultywować kawałek nieużytku i tam go stawiać? Gorsze są te samochody,które stoją na alejkach pod oknami bloków,na trawnikach. Kiedy na pobliskich parkingach są wolne miejsca.
To jest plaga....nie daj Boże pożaru.... nie ma szans na akcję ratowniczą.Karetki pogotowia mają problem,śmieciarki ,bo taki jeden czy drugi dupek
musi podjechać pod samą klatkę.Kiedyś kobiety trzymały klasę,a teraz i one porażone emancypacją dorównują a niekiedy przewyższają w głupich zachowaniach facetów. Koniec świata jakby powiedział Pawlak.
A gdzie te samochody mają zaparkować w piwnicy 150x 170. Albo Kowalski ma wyjść z grabkami ,zrekultywować kawałek nieużytku i tam go stawiać? Gorsze są te samochody,które stoją na alejkach pod oknami bloków,na trawnikach. Kiedy na pobliskich parkingach są wolne miejsca.
To jest plaga....nie daj Boże pożaru.... nie ma szans na akcję ratowniczą.Karetki pogotowia mają problem,śmieciarki ,bo taki jeden czy drugi dupek
musi podjechać pod samą klatkę.Kiedyś kobiety trzymały klasę,a teraz i one porażone emancypacją dorównują a niekiedy ... rozwiń
Avatar
harski / 31 marca 2010 o 12:54
Miejsc parkingowych brak a samochodow przybywa to pytamy co maja robic kierowcy .Administracja niech buduje parkingi chociaz kosztem malych oplat ale warto poniewaz Lublin jest zakorkowant na starym i nowym miescie .Prezydecie -pozwulcie budowac parkingi .
Avatar
~tomek~ / 31 marca 2010 o 12:50
~gosc~ napisał:
,oze powinnismy pozwac spoldzielnie do sadu albo urzad miasta bo pieniadze chca brac , chca karac a parkingow na calym czachowie nie ma!!!!!!zakladajmy im sprawy napewno jakis paragraf sie znajdzie na tych zlodzieji ktorzy mieszkaja w domkach ktore postawili za nasze pieniadze!!!!!urzednicy to najwieksze zlo tego swiata mysla tylko o sobie ch...!!!!!!!!!!!!!



Urzednicy tez maja takie problemy jak ty i myslą jak ten problem rozwiązać. nie zawsze jest meijsce, a parkinku nie da sie zrobic w każdym miejscu..

kłaniam sie nisko za słownictwo....



Urzednicy tez maja takie problemy jak ty i myslą jak ten problem rozwiązać. nie zawsze jest meijsce, a parkinku nie da sie zrobic w każdym miejscu..

kłaniam sie nisko za słownictwo.... rozwiń
Avatar
RaPi / 31 marca 2010 o 12:06
A na konstantynowie jest parking pod szpitalem. Co prawda płatny ale jest. Straż Miejska może interweniować ale tego nie robi a kierowcy parkują na chodnikach, na trawnikach na przejściach dla pieszych...
Avatar
~gosc~ / 31 marca 2010 o 11:02
,oze powinnismy pozwac spoldzielnie do sadu albo urzad miasta bo pieniadze chca brac , chca karac a parkingow na calym czachowie nie ma!!!!!!zakladajmy im sprawy napewno jakis paragraf sie znajdzie na tych zlodzieji ktorzy mieszkaja w domkach ktore postawili za nasze pieniadze!!!!!urzednicy to najwieksze zlo tego swiata mysla tylko o sobie ch...!!!!!!!!!!!!!
Avatar
o_O / 31 marca 2010 o 10:52
12 napisał:
Jest sposob .poprzebijac opony gwarantuje nikt nie stanie u nas juz sie oduczyli!



Uwazaj zeby w koncu Ciebie ktos nie przebil
Avatar
12 / 31 marca 2010 o 10:27
Jest sposob .poprzebijac opony gwarantuje nikt nie stanie u nas juz sie oduczyli!
Avatar
Tomasz / 31 marca 2010 o 16:24
Ejże, przecież to nie kto inny jak mieszkańcy Czechowa zastawiają sobie alejki, chyba nie myślicie że mieszkańcy Czubów na złość im robią zostawiając tam swoje samochody?
Avatar
emka / 31 marca 2010 o 14:45
Ja obserwuję jak rodzice wożą swoje dzieci do szkoły - podwożą prawie pod same drzwi szkoły jakby pędrak nie mógł się przejść te parę metrów. Taki rodzic potrafi jeszcze strąbić pieszego bo mu bezczelnie wszedł na chodnik! Wystarczy się też przyjrzeć jakwygląda tam sytuacja w weekendy gdy przyjeśdżają "studenty" zaoczne - masakra! Rejestracje też mówią same za siebie ;-)
Avatar
TOMEK Z LUBLINA / 31 marca 2010 o 13:41
A PROPO TAKIEJ JAZDY PO CHODNIKACH..


Jak wracam sobie do domu z pracy zawsze ide po chodniku po osiedlu, ale czasem mój błogi spacer zakłuca jakis dziwak, który zapiernicza chodnikem swoja odpicowaną, bez wkładu finansowego furą, zwaną czesto w czasie sprzedaży jajeczkiem i jeszcze na mnie trąbi, żebym sie usunoł.... co z takimi gnojami robic>????????

Proponuje nie schodzic wyciągnąć komórke nakrecic filmik, jak zapiernicza po chodniku i chce pieszego przejechac... MUSI BYC WIDOCZNA REJESTRACJA


ALE CO DALEJ>????


MACIE POMYSŁY.??? CZY TO COS DA JAK UDAM SIE Z TAKIM FILMIKIEM NA POLICJE????
A PROPO TAKIEJ JAZDY PO CHODNIKACH..


Jak wracam sobie do domu z pracy zawsze ide po chodniku po osiedlu, ale czasem mój błogi spacer zakłuca jakis dziwak, który zapiernicza chodnikem swoja odpicowaną, bez wkładu finansowego furą, zwaną czesto w czasie sprzedaży jajeczkiem i jeszcze na mnie trąbi, żebym sie usunoł.... co z takimi gnojami robic>????????

Proponuje nie schodzic wyciągnąć komórke nakrecic filmik, jak zapiernicza po chodniku i chce pieszego przejechac... MUSI BYC WIDOCZNA REJESTRACJA
rozwiń
Avatar
kanty / 31 marca 2010 o 13:15
A gdzie te samochody mają zaparkować w piwnicy 150x 170. Albo Kowalski ma wyjść z grabkami ,zrekultywować kawałek nieużytku i tam go stawiać? Gorsze są te samochody,które stoją na alejkach pod oknami bloków,na trawnikach. Kiedy na pobliskich parkingach są wolne miejsca.
To jest plaga....nie daj Boże pożaru.... nie ma szans na akcję ratowniczą.Karetki pogotowia mają problem,śmieciarki ,bo taki jeden czy drugi dupek
musi podjechać pod samą klatkę.Kiedyś kobiety trzymały klasę,a teraz i one porażone emancypacją dorównują a niekiedy przewyższają w głupich zachowaniach facetów. Koniec świata jakby powiedział Pawlak.
A gdzie te samochody mają zaparkować w piwnicy 150x 170. Albo Kowalski ma wyjść z grabkami ,zrekultywować kawałek nieużytku i tam go stawiać? Gorsze są te samochody,które stoją na alejkach pod oknami bloków,na trawnikach. Kiedy na pobliskich parkingach są wolne miejsca.
To jest plaga....nie daj Boże pożaru.... nie ma szans na akcję ratowniczą.Karetki pogotowia mają problem,śmieciarki ,bo taki jeden czy drugi dupek
musi podjechać pod samą klatkę.Kiedyś kobiety trzymały klasę,a teraz i one porażone emancypacją dorównują a niekiedy ... rozwiń
Avatar
harski / 31 marca 2010 o 12:54
Miejsc parkingowych brak a samochodow przybywa to pytamy co maja robic kierowcy .Administracja niech buduje parkingi chociaz kosztem malych oplat ale warto poniewaz Lublin jest zakorkowant na starym i nowym miescie .Prezydecie -pozwulcie budowac parkingi .
Avatar
~tomek~ / 31 marca 2010 o 12:50
~gosc~ napisał:
,oze powinnismy pozwac spoldzielnie do sadu albo urzad miasta bo pieniadze chca brac , chca karac a parkingow na calym czachowie nie ma!!!!!!zakladajmy im sprawy napewno jakis paragraf sie znajdzie na tych zlodzieji ktorzy mieszkaja w domkach ktore postawili za nasze pieniadze!!!!!urzednicy to najwieksze zlo tego swiata mysla tylko o sobie ch...!!!!!!!!!!!!!



Urzednicy tez maja takie problemy jak ty i myslą jak ten problem rozwiązać. nie zawsze jest meijsce, a parkinku nie da sie zrobic w każdym miejscu..

kłaniam sie nisko za słownictwo....



Urzednicy tez maja takie problemy jak ty i myslą jak ten problem rozwiązać. nie zawsze jest meijsce, a parkinku nie da sie zrobic w każdym miejscu..

kłaniam sie nisko za słownictwo.... rozwiń
Avatar
RaPi / 31 marca 2010 o 12:06
A na konstantynowie jest parking pod szpitalem. Co prawda płatny ale jest. Straż Miejska może interweniować ale tego nie robi a kierowcy parkują na chodnikach, na trawnikach na przejściach dla pieszych...
Avatar
~gosc~ / 31 marca 2010 o 11:02
,oze powinnismy pozwac spoldzielnie do sadu albo urzad miasta bo pieniadze chca brac , chca karac a parkingow na calym czachowie nie ma!!!!!!zakladajmy im sprawy napewno jakis paragraf sie znajdzie na tych zlodzieji ktorzy mieszkaja w domkach ktore postawili za nasze pieniadze!!!!!urzednicy to najwieksze zlo tego swiata mysla tylko o sobie ch...!!!!!!!!!!!!!
Avatar
o_O / 31 marca 2010 o 10:52
12 napisał:
Jest sposob .poprzebijac opony gwarantuje nikt nie stanie u nas juz sie oduczyli!



Uwazaj zeby w koncu Ciebie ktos nie przebil
Avatar
12 / 31 marca 2010 o 10:27
Jest sposob .poprzebijac opony gwarantuje nikt nie stanie u nas juz sie oduczyli!
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 5 15

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 9 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 8 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 32 5

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 28 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 4 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 8 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 55 20

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!