Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 czerwca 2016 r.
12:46

"Nie mamy co do garnka włożyć”. Pracownicy socjalni już tego nie słyszą

Autor: Zdjęcie autora drs bar eb pap
0 36 A A

Jeszcze tylko do 1 lipca włącznie mają czas na złożenie wniosku o 500 zł na dziecko ci, którzy chcą dostać pieniądze z wyrównaniem od kwietnia. Punkty przyjmowania dokumentów nie przeżywają oblężenia i nikt już takiego szturmu się nie spodziewa.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Największy rzut mamy już za sobą, bo wiele osób chciało dostać pieniądze jeszcze przed wakacjami – mówi Magdalena Suduł, rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. Zaledwie po kilka, kilkanaście wniosków dziennie trafia do czynnych w Lublinie punktów przyjmowania dokumentów. Takich punktów jest niemal czterdzieści, ale od 2 lipca pozostanie tylko jeden, przy Zemborzyckiej 88/92.

Coraz rzadziej słychać: „Nie mamy co do garnka włożyć”

Do tej pory mieszkańcy Lublina złożyli około 20 tys. wniosków o wsparcie z rządowego programu „Rodzina 500 plus”. – Wydaliśmy już 15,5 tys. decyzji – podaje Suduł. Do tej pory miasto wypłaciło ponad 17,4 miliona złotych tytułem świadczeń, a na przyszły tydzień zaplanowana jest wypłata ponad 13 milionów, które zostaną przesłane na konta świadczeniobiorców oraz do bankowych okienek, gdzie po pieniądze zgłoszą się ci, którzy nie mają rachunków bankowych.

W Chełmie program Rodzina 500+ obsługuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. – Według naszych szacunków z terenu miasta powinniśmy przyjąć około 4 tys. wniosków – mówi Waldemar Kozioł, po. dyrektora chełmskiego MOPR. – Tymczasem do tej pory chełmskie rodziny zdążyły złożyć ich mniej niż połowę. Z dnia na dzień przyjmujemy coraz mniej wniosków, na przykład w ostatnią środę zaledwie 12. Jestem przekonany, że im bliżej 1 lipca, tym tych wniosków będzie więcej.

MOPR zdążył już wypłacić beneficjentom programu ok. 1,8 mln zł na blisko 2,8 tys. dzieci. Kozioł zauważył, że od kiedy ruszyły wypłaty, praktycznie ustały interwencje typu „nie mamy co do garnka włożyć”. Pracownicy socjalni, którzy odwiedzają rodziny zauważają też zwiększony standard życia, który nie sprowadza się na przykład do zakupu nowego telewizora, ale lepszego zaopatrzenia lodówki, bądź szafy z ubraniami dla dzieci.

Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej do 8 czerwca wpłynęły 3824 wnioski o świadczenie w ramach programu Rodzina 500+. Wydano 2755 decyzji. Świadczenie wypłacono już 2633 rodzinom, w sumie na kwotę 4 205 917,20 zł. Z szacunków wynika, że w mieście uprawnionych do „500 plus” jest ok.4 tys. rodzin.

500 plus na cztery kółka

Elżbieta Rafalska, minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej wskazała, że widać już pierwsze korzyści z uruchomienia programu – obroty w sklepach wzrosły o ok. 1 proc., rośnie też m.in. liczba zakładanych kont bankowych.

Od rozpoczęcia wypłat minęło jeszcze zbyt mało czasu, aby sprawdzić, czy program Rodzina 500+ przekłada się na zakup różnych dóbr, w tym samochodów.

– Pod względem sprzedaży miesiące kwiecień i maj uważam za dobre – mówi Stanisław Leśniak, właściciel komisu samochodowego „4 Koła”. – Nie wykluczam, że mogły się do tego przyczynić przychody z programu. W ostatnich miesiącach zauważyłem też, że komis odwiedza coraz więcej osób jedynie oglądających samochody. Podejrzewam, że niektórzy z nich prędzej czy później staną się moimi klientami. Aby zebrać pieniądze na samochód potrzeba trochę czasu.

– Wyraźnie odczuwamy zwiększone zainteresowanie tanimi samochodami, w cenie od 5 do 10 tysięcy złotych – mówi z kolei Zbigniew Jarski z autokomisu Skorpion w Lublinie. – Marka nie jest istotna przy wyborze, ale liczy się stan techniczny. Ludzie szukają samochodów sensownych, gotowych do jazdy – dodaje Jarski.

Komentarze 36

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
bambo75 / 12 czerwca 2016 o 21:45
Bzdura! 500+ jest tylko chwilowym (kilkumiesięcznym) pozornym polepszeniem sytuacji rodzin biednych. Po kilku miesiącach "dziady" się tak rozbuchają, że zaczną mówić, iż dodatkowe 500+ to za mało, aby zaspokoić ich "podstawowe potrzeby" (papieroski, piwka, itp.). Uczciwie pracujący i płacący podatki ma zawsze pod górę...
Avatar
Gość / 12 czerwca 2016 o 14:42
wymagania jak w ministerstwie a wynagrodzenie mamy żebracze....taka jest prawda...obsluga"klienta" ma byc na najwyzszym poziomie....a jak traktowani jestesmy my jako pracownicy...murzyn ma zrobic swoje i tyle...i dostanie za to grosze...a "klienci'to nasi panowie...
Avatar
Gość / 12 czerwca 2016 o 13:12
NIGDZIE W ŚWIECIE, ROZDAWANIE PIENIĘDZY, TZW. PUBLICZNYCH, PRZEZ NIEUCZCIWYCH POLITYKÓW, NIE PRZYNIOSŁO ZAMIERZONYCH REZULTATÓW,!! PROWADZIŁO TYLKO DO PATOLOGI, WZROSTU ZAWIŚCI I JESZCZE GORSZEGO POŁOŻENIA BENEFICJENTÓW!!NIESTETY LOGIKA PiS TO XIX WIEK, WIĘC NIE MA CO OCZEKIWAĆ ROZSĄDKU W DZIAŁANIU KACZYŃSKIEGO!!SKUTKIEM BĘDZIE DRUKOWANIE PIENIĘDZY I ZAPRZEPASZCZENIE TEGO CO TWÓRCZA I PRACOWITA CZĘŚĆ POLAKÓW, ZROBIŁA OD 1989 ROKU!!STRASZNE TO I SMUTNE!!
Avatar
;) / 12 czerwca 2016 o 10:42
pracownik napisał:
za to pracownicy pomocy spolecznej mowia ze nie maja co do garnka wlozyc...mamy minimalne place, a klientom wyplacamy swiadczenia na kilka tysiecy dla rodziny...za sam fakt istnienia...pracownicy ops piszcie ile zarabiamy....bo klienci wszyscy bez wyjatku z 500+biora po kilkla razy wiecej za nic nie robienie...
dokladnie tak jest jak piszesz. mopr w lublinie pracownik socjlany z 6 letnim stazem pracy. zarobki netto 1583 i jakies grosze. kazdy potencjalny klient przychodzacy do mnie po pomoc jest w lepszej sytuacji materialnej niz moja rodzina. 
dokladnie tak jest jak piszesz. mopr w lublinie pracownik socjlany z 6 letnim stazem pracy. zarobki netto 1583 i jakies grosze. kazdy potencjalny klient przychodzacy do mnie po pomoc jest w lepszej sytuacji materialnej niz moja rodzina.  rozwiń
Avatar
Wiem / 12 czerwca 2016 o 09:17
Owszem płace pracowników socjalnych są śmieszne i dla tych mało zorientowanych, może i większość z nich też korzysta z 500 plus, ale nie mają narąbane po 3-8 dzieci...i ciężko pracują, bo z patologią i tym co się dzieje w MOPR łatwo nie jest. A patologia ma większe dochody niż pracownik socjalny...Na dodatek obsługa Klientów wygląda już niemalże jak w 5cio gwiazdkowym hotelu, tylko ich zdanie się liczy, prawie podciera im się tyłki i który bardziej chapiasty to dostanie wszystko nawet jak mu się nie należy. Absurd.....Wniosek z tego taki, że nie opłaca się uczciwie pracować, pomagać innym, bo nawet emerytury się nie dostanie przyzwoitej za tyle lat pracy i narażania często własnego zdrowia i życia w zawodzie, który nawet nie jest zawodem w szczególnych warunkach a powinien być . Dlaczego wszyscy strajkują a pracownicy socjalni nie????!!!!!!!!!!!!
Owszem płace pracowników socjalnych są śmieszne i dla tych mało zorientowanych, może i większość z nich też korzysta z 500 plus, ale nie mają narąbane po 3-8 dzieci...i ciężko pracują, bo z patologią i tym co się dzieje w MOPR łatwo nie jest. A patologia ma większe dochody niż pracownik socjalny...Na dodatek obsługa Klientów wygląda już niemalże jak w 5cio gwiazdkowym hotelu, tylko ich zdanie się liczy, prawie podciera im się tyłki i który bardziej chapiasty to dostanie wszystko nawet jak mu się nie należy. Absurd.....Wniosek z tego taki, że... rozwiń
Avatar
gosc / 11 czerwca 2016 o 22:46
Przykro mi ze jestes analfabeta I masz problemy z literkami.
Avatar
Gość / 11 czerwca 2016 o 22:35
Akurat mam jedno dziecko - roczek I czekam na decyzje o wychowawczym a nie wasze zasrane 500+. Nalezy mi sie tak jak psu buda po kilkunastu latach pracy. A ty chyba nie masz sobie gdzie wsadzic ze jestes taki zestresowany wtedy zostaje przyjaciel raczka
Avatar
garnish / 11 czerwca 2016 o 22:32
Zarobki się nie zmienią. Po dodaniu wzrosną ceny. Wartość nabywcza płac jest ściśle ustalona. Mój ŚP kolega początkowo mnie wyśmiał. Powiedział, że jak ktoś potrafi, to zarobi ile zechce. Udowodniłem mu, że jest w błędzie. Po kilku dniach oddał mi wielki szacun i postawił falszkę. Taki był KOCZIS.
Avatar
unfinish / 11 czerwca 2016 o 22:25
Wydaje mi się, że liczba pracowników socjalnych nie jest za duża. W roku akademickim 1977/78 podczas wykładu z teorii nauczania wykładowczyni postawiła problem, na rozwiązanie którego dała trzy minuty i oznajmiła, że osoba, która jako pierwsza poda rozwiązanie jest geniuszem. Aula była w komplecie, studenci z różnych kierunków na wydziale PIP UMCS. Podałem rozwiązanie w ciągu minuty. Dla ludzi z mojego roku nie było to z a s k o c z e n i e m, bo pamiętali co zrobiłem z porównaniem metod badania twardości metali (na pierwszym roku w ramach kolokwium udowodniłem analitycznie porównywalność dwóch metod twardości- nauczyciel był tym faktem zdumiony i dzięki temu zostałem zwolniony z egzaminu na trzecim roku studiów - nikt na świecie nie podał takiego dowodu - znany był dowód oparty o porównanie kątów). Pozostałym studentom z innych kierunków opadły szczęki. Rzeka, dwa naczynia 9l i 4l. Odmierzyć 6l. Z pełnego 9l dwa odlewy po 4l i zostaje w nim1litr, który wlewamy do opróżnionego 4l. W naczyniu 4l jest 1l. Z pełnego 9l wylewamy 3l do pustego 4l i mamy 6l w niepełnym 9l. Niech więc nikogo nie dziwi fakt, że jestem jednym z największych ludzi w całej historii ludzkości. Zrozumiano!!!! Wyprzedziłem wszystkich geniuszy świata, nie stopniem trudności rozwiązań, lecz kalibrem sensacyjnośći i prostotą rozwiazań - nikt oprócz mnie tego nie dokonał. Wiles na pewno nie udowodnił WTF. Za brednie stanowiące rzekomy dowód WTF Wiles otrzymał z rąk Króla Norwegii Medal Abela czyli Nagrodę Nobla - na wniosek przestępcy. Pod koniec XX wieku spotkałem wykładowczynię w autobusie. Jechała na wydział PIP UMCS. Powiedziałem jej, że to zadanie znalazłem niedawno w polskiej książce z roku 1969. Odpowiedziała, że nie jest to możliwe, gdyż wówczas podczas wykładu podała problem ze źródła obcego. Dodała, że absolutnie tego nie udowodnię, bo musiałem się pomylić. Oto dowód. Józef Kozielecki: Rozwiązywanie problemów, PAŃSTWOWE ZAKŁADY WYDAWNICTW SZKOLNYCH, Warszawa 1969, s. 55-57. Google: lwgula
Wydaje mi się, że liczba pracowników socjalnych nie jest za duża. W roku akademickim 1977/78 podczas wykładu z teorii nauczania wykładowczyni postawiła problem, na rozwiązanie którego dała trzy minuty i oznajmiła, że osoba, która jako pierwsza poda rozwiązanie jest geniuszem. Aula była w komplecie, studenci z różnych kierunków na wydziale PIP UMCS. Podałem rozwiązanie w ciągu minuty. Dla ludzi z mojego roku nie było to z a s k o c z e n i e m, bo pamiętali co zrobiłem z porównaniem metod badania twardości metali (na pierwszym roku w ra... rozwiń
Avatar
penis / 11 czerwca 2016 o 22:11
użytkownik niezarejestrowany napisał:
szlag mnie trafia na ten socjal w polsce. 500+ jest złym pomysłem proglam na mieszkania jeszcze gorszy, ale również nie mogę zdzierżyć armi pracowników socjalnych. może i ciężko pracują i mało zarabiają, ale trzeba sobie zdać sprawę, że mamy w kraju ok. ,100 tys ludzi których zadaniem jest rozdawanie pieniędzy. to chore i nienormalne. klijentów będzie przybywać- bo dają. za tym trzeba będzie zatrudniać nowych pracowników. kto zajmie się produkcją ? kto to utrzyma ? kosmici- unia ? ludzie opamiętajcie się ! obywatel ma bogacić się poprzez pracę, a państwo ma mu zapewnić do tego warunki. nie zabierać- z tego lwią część zabrać aby siebie utrzymać, a resztę rozdać.
co, mam uczciwwie pracować dla tego pieprzniętego kraju, czy ciebie porąbalo, teraz u nas żyje tylko złodziej i patologia, także albo zacznę kraść albo się ***ić i rozmnażać, a głupi pracownicy niech za 1200-1500 zł zapieprzają na mnie i moje stado dzieci
co, mam uczciwwie pracować dla tego pieprzniętego kraju, czy ciebie porąbalo, teraz u nas żyje tylko złodziej i patologia, także albo zacznę kraść albo się ***ić i rozmnażać, a głupi pracownicy niech za 1200-1500 zł zapieprzają na mnie i moje stado dzieci rozwiń
Avatar
bambo75 / 12 czerwca 2016 o 21:45
Bzdura! 500+ jest tylko chwilowym (kilkumiesięcznym) pozornym polepszeniem sytuacji rodzin biednych. Po kilku miesiącach "dziady" się tak rozbuchają, że zaczną mówić, iż dodatkowe 500+ to za mało, aby zaspokoić ich "podstawowe potrzeby" (papieroski, piwka, itp.). Uczciwie pracujący i płacący podatki ma zawsze pod górę...
Avatar
Gość / 12 czerwca 2016 o 14:42
wymagania jak w ministerstwie a wynagrodzenie mamy żebracze....taka jest prawda...obsluga"klienta" ma byc na najwyzszym poziomie....a jak traktowani jestesmy my jako pracownicy...murzyn ma zrobic swoje i tyle...i dostanie za to grosze...a "klienci'to nasi panowie...
Avatar
Gość / 12 czerwca 2016 o 13:12
NIGDZIE W ŚWIECIE, ROZDAWANIE PIENIĘDZY, TZW. PUBLICZNYCH, PRZEZ NIEUCZCIWYCH POLITYKÓW, NIE PRZYNIOSŁO ZAMIERZONYCH REZULTATÓW,!! PROWADZIŁO TYLKO DO PATOLOGI, WZROSTU ZAWIŚCI I JESZCZE GORSZEGO POŁOŻENIA BENEFICJENTÓW!!NIESTETY LOGIKA PiS TO XIX WIEK, WIĘC NIE MA CO OCZEKIWAĆ ROZSĄDKU W DZIAŁANIU KACZYŃSKIEGO!!SKUTKIEM BĘDZIE DRUKOWANIE PIENIĘDZY I ZAPRZEPASZCZENIE TEGO CO TWÓRCZA I PRACOWITA CZĘŚĆ POLAKÓW, ZROBIŁA OD 1989 ROKU!!STRASZNE TO I SMUTNE!!
Avatar
;) / 12 czerwca 2016 o 10:42
pracownik napisał:
za to pracownicy pomocy spolecznej mowia ze nie maja co do garnka wlozyc...mamy minimalne place, a klientom wyplacamy swiadczenia na kilka tysiecy dla rodziny...za sam fakt istnienia...pracownicy ops piszcie ile zarabiamy....bo klienci wszyscy bez wyjatku z 500+biora po kilkla razy wiecej za nic nie robienie...
dokladnie tak jest jak piszesz. mopr w lublinie pracownik socjlany z 6 letnim stazem pracy. zarobki netto 1583 i jakies grosze. kazdy potencjalny klient przychodzacy do mnie po pomoc jest w lepszej sytuacji materialnej niz moja rodzina. 
dokladnie tak jest jak piszesz. mopr w lublinie pracownik socjlany z 6 letnim stazem pracy. zarobki netto 1583 i jakies grosze. kazdy potencjalny klient przychodzacy do mnie po pomoc jest w lepszej sytuacji materialnej niz moja rodzina.  rozwiń
Avatar
Wiem / 12 czerwca 2016 o 09:17
Owszem płace pracowników socjalnych są śmieszne i dla tych mało zorientowanych, może i większość z nich też korzysta z 500 plus, ale nie mają narąbane po 3-8 dzieci...i ciężko pracują, bo z patologią i tym co się dzieje w MOPR łatwo nie jest. A patologia ma większe dochody niż pracownik socjalny...Na dodatek obsługa Klientów wygląda już niemalże jak w 5cio gwiazdkowym hotelu, tylko ich zdanie się liczy, prawie podciera im się tyłki i który bardziej chapiasty to dostanie wszystko nawet jak mu się nie należy. Absurd.....Wniosek z tego taki, że nie opłaca się uczciwie pracować, pomagać innym, bo nawet emerytury się nie dostanie przyzwoitej za tyle lat pracy i narażania często własnego zdrowia i życia w zawodzie, który nawet nie jest zawodem w szczególnych warunkach a powinien być . Dlaczego wszyscy strajkują a pracownicy socjalni nie????!!!!!!!!!!!!
Owszem płace pracowników socjalnych są śmieszne i dla tych mało zorientowanych, może i większość z nich też korzysta z 500 plus, ale nie mają narąbane po 3-8 dzieci...i ciężko pracują, bo z patologią i tym co się dzieje w MOPR łatwo nie jest. A patologia ma większe dochody niż pracownik socjalny...Na dodatek obsługa Klientów wygląda już niemalże jak w 5cio gwiazdkowym hotelu, tylko ich zdanie się liczy, prawie podciera im się tyłki i który bardziej chapiasty to dostanie wszystko nawet jak mu się nie należy. Absurd.....Wniosek z tego taki, że... rozwiń
Avatar
gosc / 11 czerwca 2016 o 22:46
Przykro mi ze jestes analfabeta I masz problemy z literkami.
Avatar
Gość / 11 czerwca 2016 o 22:35
Akurat mam jedno dziecko - roczek I czekam na decyzje o wychowawczym a nie wasze zasrane 500+. Nalezy mi sie tak jak psu buda po kilkunastu latach pracy. A ty chyba nie masz sobie gdzie wsadzic ze jestes taki zestresowany wtedy zostaje przyjaciel raczka
Avatar
garnish / 11 czerwca 2016 o 22:32
Zarobki się nie zmienią. Po dodaniu wzrosną ceny. Wartość nabywcza płac jest ściśle ustalona. Mój ŚP kolega początkowo mnie wyśmiał. Powiedział, że jak ktoś potrafi, to zarobi ile zechce. Udowodniłem mu, że jest w błędzie. Po kilku dniach oddał mi wielki szacun i postawił falszkę. Taki był KOCZIS.
Avatar
unfinish / 11 czerwca 2016 o 22:25
Wydaje mi się, że liczba pracowników socjalnych nie jest za duża. W roku akademickim 1977/78 podczas wykładu z teorii nauczania wykładowczyni postawiła problem, na rozwiązanie którego dała trzy minuty i oznajmiła, że osoba, która jako pierwsza poda rozwiązanie jest geniuszem. Aula była w komplecie, studenci z różnych kierunków na wydziale PIP UMCS. Podałem rozwiązanie w ciągu minuty. Dla ludzi z mojego roku nie było to z a s k o c z e n i e m, bo pamiętali co zrobiłem z porównaniem metod badania twardości metali (na pierwszym roku w ramach kolokwium udowodniłem analitycznie porównywalność dwóch metod twardości- nauczyciel był tym faktem zdumiony i dzięki temu zostałem zwolniony z egzaminu na trzecim roku studiów - nikt na świecie nie podał takiego dowodu - znany był dowód oparty o porównanie kątów). Pozostałym studentom z innych kierunków opadły szczęki. Rzeka, dwa naczynia 9l i 4l. Odmierzyć 6l. Z pełnego 9l dwa odlewy po 4l i zostaje w nim1litr, który wlewamy do opróżnionego 4l. W naczyniu 4l jest 1l. Z pełnego 9l wylewamy 3l do pustego 4l i mamy 6l w niepełnym 9l. Niech więc nikogo nie dziwi fakt, że jestem jednym z największych ludzi w całej historii ludzkości. Zrozumiano!!!! Wyprzedziłem wszystkich geniuszy świata, nie stopniem trudności rozwiązań, lecz kalibrem sensacyjnośći i prostotą rozwiazań - nikt oprócz mnie tego nie dokonał. Wiles na pewno nie udowodnił WTF. Za brednie stanowiące rzekomy dowód WTF Wiles otrzymał z rąk Króla Norwegii Medal Abela czyli Nagrodę Nobla - na wniosek przestępcy. Pod koniec XX wieku spotkałem wykładowczynię w autobusie. Jechała na wydział PIP UMCS. Powiedziałem jej, że to zadanie znalazłem niedawno w polskiej książce z roku 1969. Odpowiedziała, że nie jest to możliwe, gdyż wówczas podczas wykładu podała problem ze źródła obcego. Dodała, że absolutnie tego nie udowodnię, bo musiałem się pomylić. Oto dowód. Józef Kozielecki: Rozwiązywanie problemów, PAŃSTWOWE ZAKŁADY WYDAWNICTW SZKOLNYCH, Warszawa 1969, s. 55-57. Google: lwgula
Wydaje mi się, że liczba pracowników socjalnych nie jest za duża. W roku akademickim 1977/78 podczas wykładu z teorii nauczania wykładowczyni postawiła problem, na rozwiązanie którego dała trzy minuty i oznajmiła, że osoba, która jako pierwsza poda rozwiązanie jest geniuszem. Aula była w komplecie, studenci z różnych kierunków na wydziale PIP UMCS. Podałem rozwiązanie w ciągu minuty. Dla ludzi z mojego roku nie było to z a s k o c z e n i e m, bo pamiętali co zrobiłem z porównaniem metod badania twardości metali (na pierwszym roku w ra... rozwiń
Avatar
penis / 11 czerwca 2016 o 22:11
użytkownik niezarejestrowany napisał:
szlag mnie trafia na ten socjal w polsce. 500+ jest złym pomysłem proglam na mieszkania jeszcze gorszy, ale również nie mogę zdzierżyć armi pracowników socjalnych. może i ciężko pracują i mało zarabiają, ale trzeba sobie zdać sprawę, że mamy w kraju ok. ,100 tys ludzi których zadaniem jest rozdawanie pieniędzy. to chore i nienormalne. klijentów będzie przybywać- bo dają. za tym trzeba będzie zatrudniać nowych pracowników. kto zajmie się produkcją ? kto to utrzyma ? kosmici- unia ? ludzie opamiętajcie się ! obywatel ma bogacić się poprzez pracę, a państwo ma mu zapewnić do tego warunki. nie zabierać- z tego lwią część zabrać aby siebie utrzymać, a resztę rozdać.
co, mam uczciwwie pracować dla tego pieprzniętego kraju, czy ciebie porąbalo, teraz u nas żyje tylko złodziej i patologia, także albo zacznę kraść albo się ***ić i rozmnażać, a głupi pracownicy niech za 1200-1500 zł zapieprzają na mnie i moje stado dzieci
co, mam uczciwwie pracować dla tego pieprzniętego kraju, czy ciebie porąbalo, teraz u nas żyje tylko złodziej i patologia, także albo zacznę kraść albo się ***ić i rozmnażać, a głupi pracownicy niech za 1200-1500 zł zapieprzają na mnie i moje stado dzieci rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 36

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej 0 0

W Szkole Podstawowej nr 8 nie udał się nabór do sportowych klas o profilu pływackim. Powód? Już trzeci rok basen przy tej placówce ze względu na fatalny stan techniczny jest nieczynny

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków 6 3

Policjanci szukają świadków wypadku do którego doszło 9 maja w Radawcu Małym. 16-letni rowerzysta zderzył się z fordem. Trafił do szpitala. Nie udało się go uratować

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia]
Lubelskie Ekstra
galeria

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia] 30 0

To jedyne takie miejsce w Polsce. Niektórzy wręcz mówią, że w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie stoi największa flota samolotów wojskowych nad Wisłą. Wprawdzie maszyny są już uziemione, ale wciąż emanują romantyczną magią lotnictwa wojskowego. Warto poznać to miejsce.

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka
25 czerwca 2018, 0:00

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzieci w wieku szkolnym (od 8 do 16 lat) będą mogły wziąć udział w kreatywnych warsztatach filmowych w Chatce Żaka, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca w godz. 8-15.

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami
galeria
film

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami 8 1

Koncert "najpięknieszych polskich piosenek" z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w sobotę wieczorem wybrzmiał na dziedzińcu puławskiego Pałacu Marynki. Zaśpiewali Stanisław Soyka, Wiktoria Węgrzyn i Andrzej Lichosyt.

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 1 0

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny?

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo]
galeria
film

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo] 11 3

Dzisiaj mecz Polska - Kolumbia. Zapytaliśmy Juana, rodowitego Kolumbijczyka, który przyjechał do Lublina, m.in. o to jaki wynik obstawia.

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania?

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania? 7 1

„Archiwum to powinno zawierać wszystkie roboty nasze, jak wyroki wykonane, rozkazy, listy członków” – zeznał bezpiece Stanisław Kowalski ps. „Żmijka”.

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 13 4

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 1

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał