Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 stycznia 2010 r.
19:40
Edytuj ten wpis

Nie odcinajcie nas od Lublina!

0 9 A A

Gdy al. Solidarności zostanie przedłużona do obwodnicy, to nasze domy zostaną w praktyce odcięte od świata – skarżą się mieszkańcy ul. Jaśminowej. Chcą zmiany projektu przedłużenia al. Solidarności. Ratusz odmawia.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Według planów, ul. Jaśminowa ma być zamknięta z obu stron – nie będzie obecnego zjazdu z al. Warszawskiej, a z drugiej strony ulica zostanie zamknięta na wysokości numeru 16.

– Na pierwotnych mapach jest przewidziany prawoskręt z ul. Jaśminowej w projektowane przedłużenie al. Solidarności, dzięki czemu mielibyśmy łatwy wyjazd w stronę miasta – mówi Maciej Łuczak z ul. Jaśminowej. – Teraz okazuje się, że zjazdu jednak ma nie być.

Protestujący wysłali do Ratusza oficjalne pismo, w którym sprzeciwiają się projektowi. Pod protestem podpisali się też mieszkańcy kilku okolicznych ulic: Podchorążych, Jasińskiego i Dzieci Zamojszczyzny.

– Chcą nas tu zamknąć w betonowym getcie – oburza się Andrzej Paśnikowski z ul. Podchorążych. – Praktycznie odciąć od świata.

Mieszkańcy chcą, by Ratusz wrócił do wcześniejszych koncepcji. – Na planach, które widzieliśmy w poprzednich latach, było rondo na skrzyżowaniu przedłużonych al. Solidarności i Głębokiej – mówi Łuczak. – Wystarczyłoby przedłużyć Klonową do ronda, by rozwiązać nasze problemy – dodaje Paśnikowski. – Teraz okazuje się, że nie będzie ani ronda, ani dojazdu do niego od nas.

A co będzie? – Urzędnicy chcą nam zostawić jedynie wyjazd z ul. Podchorążych w kierunku ul. Dzieci Zamojszczyzny – mówi Andrzej Sagan z ul. Jaśminowej. – Problem w tym, że ten podjazd ma 16 procent nachylenia! Praktycznie nie można nim jeździć.

Urzędnicy twierdzą, że projektu nie da się zmienić. – Przedłużenie al. Solidarności ma już komplet decyzji niezbędnych do rozpoczęcia budowy. Sprawa jest zamknięta – ucina Marek Młynarczyk, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji w Urzędzie Miasta.

Ratusz zapewnia, że nawet gdyby projekty nie były jeszcze gotowe, to i tak niemożliwe byłoby stworzenie skrętu z al. Solidarności w Jaśminową. – To nie jest tak, że w dowolnym miejscu drogi można robić wyjazd – wyjaśnia Stanisław Fic, zastępca prezydenta Lublina.

– 20 lat temu kupowałem tu działkę, znając całą koncepcję budowy nowych dróg w tym rejonie – mówi Paśnikowski. – Powstaje projekt, który ma ręce i nogi. Pokazuje się go ludziom. A potem tnie po kosztach, nie patrząc, jaką krzywdę się komuś wyrządza.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Agata / 29 września 2014 o 08:25

Kiedyś miałam wypadek na ul. podchorążych, NIGDY WIĘCEJ NIE ODWAŻĘ SIĘ TAM JECHAĆ ZIMĄ, nie mieszkam tam na szczęście, ale mam działkę, która jest teraz warta okrągłe ZERO, zostałam pozbawiona wszystkiego bo przecież nikt o zdrowych zmysłach tej ziemi teraz nie kupi. Przecież ten jedyny zjazd jest po prostu nebezpieczny, czy urzędnicy tego nie widzą? ta sytuacja skończy się tragedią kiedyś, jak karetka zamiast dojechać do pacjenta przekoziołkuje albo uderzy komuś w płot. Ja wtedy o mało nie wjechałam w bawiące się dzieci, cudem nic się nie stalo ale mogło dojśc do tragedii. Miasto takie cwane już nie będzie jak komuś umrze dziecko i rodzice wytoczą proces w Strasburgu. Tylko czy takie rzeczy muszą mieć miejsce?

Kiedyś miałam wypadek na ul. podchorążych, NIGDY WIĘCEJ NIE ODWAŻĘ SIĘ TAM JECHAĆ ZIMĄ, nie mieszkam tam na szczęście, ale mam działkę, która jest teraz warta okrągłe ZERO, zostałam pozbawiona wszystkiego bo przecież nikt o zdrowych zmysłach tej ziemi teraz nie kupi. Przecież ten jedyny zjazd jest po prostu nebezpieczny, czy urzędnicy tego nie widzą? ta sytuacja skończy się tragedią kiedyś, jak karetka zamiast dojechać do pacjenta przekoziołkuje albo uderzy komuś w płot. Ja wtedy o mało nie wjechałam w bawiące się dzieci, cudem nic się ni... rozwiń

Avatar
Sławiniak / 18 maja 2013 o 17:45
Temat po 3 latach dalej jest aktualny. Widać że nikt z urzędników nie chciał zadbać o dojazd mieszkańców pomimo upływającego czasu.
Avatar
~Karol~ / 14 stycznia 2010 o 09:17
Ja proponuje zeby ten urzednik wjechal i wyjechal na ul. Pochorazych swoim samochodem.
Wlasnie tędy, ktoredy proponuje dojazd.
Dodam tylko ze np. samochem z przyczepka nie da sie wjechac pod te gore bo dyszel sie wylamie.
Sam wyjazc na gorze jest zalamany.
I niech zapytaja jeszcze MPO i Komeko czy beda jezdzic tym dojazdem !!!!!!!!
Dodam tylko ze tam nie mieszkam ale iles tam razy tamtedy jezdzilem.
Avatar
betrhjyjh / 13 stycznia 2010 o 09:28
Jeszce czego , może każdemu kostkę przed domem i
Avatar
Janecek / 13 stycznia 2010 o 09:26
Przecież sami mieszkańcy nie planowali że kiedyś powróci prawdziwa zima skoro budowali się w naturalnym rozlewisku Czechówki.Pamiętam czasy kiedy tam zawsze na wiosnę stała woda,można było tam zalew z plażą niskimi kosztami utworzyć.
Avatar
qwerty / 13 stycznia 2010 o 09:05
Trzeba być strasznym deb***em żeby pisać takie rzeczy ToBi, jak nie znasz okolicy buraku to nie pisz. Żadna z tych uliczek nie jest włączona do Warszawskiej, tylko Jaśminowa - w tym problem. To przez 5 miesięcy ludzie mają siedzieć w domu ? A co z karetkami, strażą itp. Góra ta jest bardzo stroma, nawet samochodom osobowym ciężko pod nią wjechać.
Avatar
J-k / 13 stycznia 2010 o 09:04
ToBi napisał:
No ale o co ten krzyk? Przecież wyraźnie widać na zdjęciu, że do Warszawskiej wpada 5 uliczek. Tymi uliczkami mogą ludzie wyjeżdżać. Czy to jakiś problem? Nie rozumiem też tego co Pan mówi o tym wzniesieniu. Może w zimie to się i nie da tamtędy podjechać ale w lecie? Jeżeli jest tam droga tzn. że da się tamtędy jeździć.

A, że w naszej strefie klimatycznej zimy praktycznie nie ma, to i problemu nie ma, prawda? Kolejny raz okazuje się, że plany są ważniejsze od mieszkańców. Jeżeli ktoś ma głowę, to wcale nie oznacza, że myśli.

A, że w naszej strefie klimatycznej zimy praktycznie nie ma, to i problemu nie ma, prawda? Kolejny raz okazuje się, że plany są ważniejsze od mieszkańców. Jeżeli ktoś ma głowę, to wcale nie oznacza, że myśli. rozwiń
Avatar
KLERW2 / 13 stycznia 2010 o 08:49
JAK FIC I SPÓŁKA COŚ ROBI TO NA PEWNO BĘDZIE Z TEGO WIELKIE G. ,PO DRUGIE PEWNIE GDYBY TAM MIAŁ SWE WILLE ALBO JEGO KOLEŚ TO PEWNIE I DROGA BY SIĘ ZNALAZŁA I RONDO BY DAŁO SIĘ WYBUDOWAĆ A TAK TO NIECH MIESZKAŃCY SP...I SE SAMI RADZĄ!!W OGÓLE JAK CZYTAM HISTORIĘ BUDOWY TEJ TFUUU OBWODNICY TO POWIEM TAK DZIECI W PODSTAWÓWCE BY JĄ DAWNO WYTYCZYŁY I ZBUDOWAŁY,NIE MAJĄC TYTUŁÓW,WYKSZTAŁCENIA, STOŁKÓW!!ŻARTUJĘ OCZYWIŚCIE, ALE SŁUCHAJĄC BEŁKOTU NASZYCH DECYDENTÓW I WYPOWIEDZI DZIECI Z PRZEDSZKOLA TO DZIECI WYPADAJĄ LEPIEJ !!
Avatar
ToBi / 13 stycznia 2010 o 08:34
No ale o co ten krzyk? Przecież wyraźnie widać na zdjęciu, że do Warszawskiej wpada 5 uliczek. Tymi uliczkami mogą ludzie wyjeżdżać. Czy to jakiś problem? Nie rozumiem też tego co Pan mówi o tym wzniesieniu. Może w zimie to się i nie da tamtędy podjechać ale w lecie? Jeżeli jest tam droga tzn. że da się tamtędy jeździć.
Avatar
Agata / 29 września 2014 o 08:25

Kiedyś miałam wypadek na ul. podchorążych, NIGDY WIĘCEJ NIE ODWAŻĘ SIĘ TAM JECHAĆ ZIMĄ, nie mieszkam tam na szczęście, ale mam działkę, która jest teraz warta okrągłe ZERO, zostałam pozbawiona wszystkiego bo przecież nikt o zdrowych zmysłach tej ziemi teraz nie kupi. Przecież ten jedyny zjazd jest po prostu nebezpieczny, czy urzędnicy tego nie widzą? ta sytuacja skończy się tragedią kiedyś, jak karetka zamiast dojechać do pacjenta przekoziołkuje albo uderzy komuś w płot. Ja wtedy o mało nie wjechałam w bawiące się dzieci, cudem nic się nie stalo ale mogło dojśc do tragedii. Miasto takie cwane już nie będzie jak komuś umrze dziecko i rodzice wytoczą proces w Strasburgu. Tylko czy takie rzeczy muszą mieć miejsce?

Kiedyś miałam wypadek na ul. podchorążych, NIGDY WIĘCEJ NIE ODWAŻĘ SIĘ TAM JECHAĆ ZIMĄ, nie mieszkam tam na szczęście, ale mam działkę, która jest teraz warta okrągłe ZERO, zostałam pozbawiona wszystkiego bo przecież nikt o zdrowych zmysłach tej ziemi teraz nie kupi. Przecież ten jedyny zjazd jest po prostu nebezpieczny, czy urzędnicy tego nie widzą? ta sytuacja skończy się tragedią kiedyś, jak karetka zamiast dojechać do pacjenta przekoziołkuje albo uderzy komuś w płot. Ja wtedy o mało nie wjechałam w bawiące się dzieci, cudem nic się ni... rozwiń

Avatar
Sławiniak / 18 maja 2013 o 17:45
Temat po 3 latach dalej jest aktualny. Widać że nikt z urzędników nie chciał zadbać o dojazd mieszkańców pomimo upływającego czasu.
Avatar
~Karol~ / 14 stycznia 2010 o 09:17
Ja proponuje zeby ten urzednik wjechal i wyjechal na ul. Pochorazych swoim samochodem.
Wlasnie tędy, ktoredy proponuje dojazd.
Dodam tylko ze np. samochem z przyczepka nie da sie wjechac pod te gore bo dyszel sie wylamie.
Sam wyjazc na gorze jest zalamany.
I niech zapytaja jeszcze MPO i Komeko czy beda jezdzic tym dojazdem !!!!!!!!
Dodam tylko ze tam nie mieszkam ale iles tam razy tamtedy jezdzilem.
Avatar
betrhjyjh / 13 stycznia 2010 o 09:28
Jeszce czego , może każdemu kostkę przed domem i
Avatar
Janecek / 13 stycznia 2010 o 09:26
Przecież sami mieszkańcy nie planowali że kiedyś powróci prawdziwa zima skoro budowali się w naturalnym rozlewisku Czechówki.Pamiętam czasy kiedy tam zawsze na wiosnę stała woda,można było tam zalew z plażą niskimi kosztami utworzyć.
Avatar
qwerty / 13 stycznia 2010 o 09:05
Trzeba być strasznym deb***em żeby pisać takie rzeczy ToBi, jak nie znasz okolicy buraku to nie pisz. Żadna z tych uliczek nie jest włączona do Warszawskiej, tylko Jaśminowa - w tym problem. To przez 5 miesięcy ludzie mają siedzieć w domu ? A co z karetkami, strażą itp. Góra ta jest bardzo stroma, nawet samochodom osobowym ciężko pod nią wjechać.
Avatar
J-k / 13 stycznia 2010 o 09:04
ToBi napisał:
No ale o co ten krzyk? Przecież wyraźnie widać na zdjęciu, że do Warszawskiej wpada 5 uliczek. Tymi uliczkami mogą ludzie wyjeżdżać. Czy to jakiś problem? Nie rozumiem też tego co Pan mówi o tym wzniesieniu. Może w zimie to się i nie da tamtędy podjechać ale w lecie? Jeżeli jest tam droga tzn. że da się tamtędy jeździć.

A, że w naszej strefie klimatycznej zimy praktycznie nie ma, to i problemu nie ma, prawda? Kolejny raz okazuje się, że plany są ważniejsze od mieszkańców. Jeżeli ktoś ma głowę, to wcale nie oznacza, że myśli.

A, że w naszej strefie klimatycznej zimy praktycznie nie ma, to i problemu nie ma, prawda? Kolejny raz okazuje się, że plany są ważniejsze od mieszkańców. Jeżeli ktoś ma głowę, to wcale nie oznacza, że myśli. rozwiń
Avatar
KLERW2 / 13 stycznia 2010 o 08:49
JAK FIC I SPÓŁKA COŚ ROBI TO NA PEWNO BĘDZIE Z TEGO WIELKIE G. ,PO DRUGIE PEWNIE GDYBY TAM MIAŁ SWE WILLE ALBO JEGO KOLEŚ TO PEWNIE I DROGA BY SIĘ ZNALAZŁA I RONDO BY DAŁO SIĘ WYBUDOWAĆ A TAK TO NIECH MIESZKAŃCY SP...I SE SAMI RADZĄ!!W OGÓLE JAK CZYTAM HISTORIĘ BUDOWY TEJ TFUUU OBWODNICY TO POWIEM TAK DZIECI W PODSTAWÓWCE BY JĄ DAWNO WYTYCZYŁY I ZBUDOWAŁY,NIE MAJĄC TYTUŁÓW,WYKSZTAŁCENIA, STOŁKÓW!!ŻARTUJĘ OCZYWIŚCIE, ALE SŁUCHAJĄC BEŁKOTU NASZYCH DECYDENTÓW I WYPOWIEDZI DZIECI Z PRZEDSZKOLA TO DZIECI WYPADAJĄ LEPIEJ !!
Avatar
ToBi / 13 stycznia 2010 o 08:34
No ale o co ten krzyk? Przecież wyraźnie widać na zdjęciu, że do Warszawskiej wpada 5 uliczek. Tymi uliczkami mogą ludzie wyjeżdżać. Czy to jakiś problem? Nie rozumiem też tego co Pan mówi o tym wzniesieniu. Może w zimie to się i nie da tamtędy podjechać ale w lecie? Jeżeli jest tam droga tzn. że da się tamtędy jeździć.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 1 0

W przedostatniej kolejce rozgrywek drużyna z Puław podzieliła się punktami z Radomiakiem. Niestety, zdobyty w Radomiu punkt ma gorzki smak bo puławianie w przyszłym sezonie grać będą o szczebel niżej.

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 2 1

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 18 2

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 123 28

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (relacja na żywo) 13 8

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Chełmianka - Motor. Dla obu ekip, to spotkanie o wszystko. Pierwszy gwizdek o godz. 17

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 35 44

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 2

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 13 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 14 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 40 10

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 2

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 44 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!