czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Nie oddamy naszej kochanej brygady

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 grudnia 2001, 21:08

Nie ma żadnych racjonalnych przesłanek, by przenieść jednostkę z Lublina do Chełma – twierdzą zgodnie władze miejskie, wojewódzkie i pracownicy 3 Brygady Zmechanizowanej Legionów im. R. Traugutta. Wydatki na adaptację i modernizację budynków w Chełmie przekroczą koszty budowy nowej strzelnicy.

O walce, by brygada pozostała w Lublinie, pisaliśmy we wczorajszym Dzienniku. Według planów MON od 1 stycznia jednostka miałaby stacjonować w Chełmie. Obecnie znajduje się tam część brygady, pozostała część jest w Lublinie. W obronę jednostki zaangażowały się władze Lublina, wojewódzkie i lubelscy parlamentarzyści.
– Mam nadzieję, że moje argumenty, przedstawione w piśmie do prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego i MON, trafią do przekonania – mówi Andrzej Pruszkowski, prezydent Lublina. – Wojsko jest w trudnej sytuacji. Ani pracownicy cywilni, ani oficerowie nie są zainteresowani przeniesieniem jednostki i nie ma ku temu przesłanek ekonomicznych.
Jednym z powodów, przemawiającym za pozostaniem jednostki w Lublinie, jest stan obiektów wojskowych w Chełmie. – Te budynki były budowane jeszcze w XIX wieku, a lubelskie mają około 30 lat – mówi posłanka Izabella Sierakowska (SLD), członek Sejmowej Komisji Obrony Narodowej. – Koszt adaptacji budynków w Chełmie jest szacowany na 120–150 mln zł. Za te pieniądze można spokojnie wybudować nowoczesną laserową strzelnicę. Tak więc argument w postaci niemożności szkolenia się na strzelnicy na Majdanku (ze względów bezpieczeństwa nie nadaje się ona do ćwiczeń – red.) jest dla mnie nie do przyjęcia.
Jeśli brygada zostanie przeniesiona, pracę może stracić ponad 200 osób. Pozostali pracownicy znacznie stracą na swoich zarobkach. Miesięczny koszt dojazdu z Lublina do Chełma wynosi ok. 400 zł. Ostateczna decyzja zapadnie w ciągu dwóch tygodni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!