Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 sierpnia 2016 r.
15:00

Nie płacisz abonamentu RTV? Może cię odwiedzić kontroler. W Lubelskiem zadłużenie na 5 mln zł

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
157 30 A A
Miesięczny abonament za samo radio to 7 złotych, radiowo-telewizyjny – 22,7 zł. Jednorazowa opłata roczna za radio wynosi 75,6 zł, za RTV – 245,5 zł
Miesięczny abonament za samo radio to 7 złotych, radiowo-telewizyjny – 22,7 zł. Jednorazowa opłata roczna za radio wynosi 75,6 zł, za RTV – 245,5 zł

Na prawie 5 milionów złotych opiewają tytuły wykonawcze za niezapłacony abonament RTV przez mieszkańców naszego województwa. Windykacją zajmują się Urzędy Skarbowe, a „dzikich” telemaniaków tropią kontrolerzy z poczty. Jednak nikt z nas nie ma obowiązku, by wpuścić ich do mieszkania

Tylko w tym roku Poczta Polska w woj. lubelskim wystawiła blisko 50 tysięcy tytułów wykonawczych w stosunku do osób, które nie płacą abonamentu RTV. Ściąganie należności za oglądanie telewizji publicznej oraz słuchanie państwowego radia zajmują się Urzędy Skarbowe.

– W 2015 roku Lubelskiem wystawionych było blisko 98,5 tys., a w 2016 roku, do końca czerwca, 43,8 tys. tytułów wykonawczych. Na koniec czerwca tego roku zadłużenie główne z tytułów wykonawczych wystawionych przez Pocztę Polską wynosiło w województwie prawie 5 mln zł – mówi Magdalena Wierzejska z Izby Skarbowej w Lublinie.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2016 o 16:23
Zakodować tą TVP i niech płacą za programy i gaże gwiazdek jak i kolejne odcinki durnych seriali i teleturniejów Ci co chcą, ja nie oglądam i nie mam zamiaru oglądać tego cuda "dobrej zmiany"
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2016 o 14:44
tytuł wykonawczy jest bezprawny!sciagaja należnosc bezpodstawnie, dziwne, że ludzie się temu podporzadkowują. wstyd!
Avatar
Odwar / 7 sierpnia 2016 o 11:02
TVP Kurskiego jest dla uczciwych a nie krętaczy i mataczy z Komandy POkrak.
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2016 o 21:07
Kurski nie ma czym obdzielać swoich kolesi. Nie ogladam tvp od czsu dobrej zmiany.TVP w obecnym wydaniu to żenada.
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2016 o 20:19
To co, prezydenta Europy mamy się nie słuchać???!!! Skandal!!!
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2016 o 18:21
poczta niech się zamie listami i paczkami które giną i są niszczone na potęgę... a nie bawi francuska firma w ściąganie pieniędzy od ludzi którzy nigdy nie podpisali z nikim umowy.
Avatar
gość / 6 sierpnia 2016 o 17:00
hrabiaski napisał:
jest prosty a zarazem skuteczny sposób na ściągnięcie opłat za publiczną telewizję!po prostu trzeba ją zakodować!proste i skuteczne! tylko wtedy panom prezesom,i innym Lisom nie będzie się płacić horendalnej kasy!po prostu nie będzie z czego!kto będzie oględał to badziewie,i jeszcze do tego dopłacał?!i to jest wiadome p.prezesom,dlatego straszą poborcami,karami,a ja im powiem krótko, niech mnie pocałują w dupę!
A wiesz, jak by wtedy "oglądalność" przez "suwerena", mierzona przez "godne zufania, nie fałszujące wyników, firmy" - spadła? NIGDY do tego nie dopuszczą... bo nawet w porównaniu z tym, co dostają, wpływy również by spadły o co najmniej 50-60%... no i skąd by politycy różnej maści, biedacy, wzięli forsę na wciskanie nam propagitki?
A wiesz, jak by wtedy "oglądalność" przez "suwerena", mierzona przez "godne zufania, nie fałszujące wyników, firmy" - spadła? NIGDY do tego nie dopuszczą... bo nawet w porównaniu z tym, co dostają, wpływy również by spadły o co najmniej 50-60%... no i skąd by politycy różnej maści, biedacy, wzięli forsę na wciskanie nam propagitki? rozwiń
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2016 o 11:33
A kto odwiedzi Tę firmę co zbiera za abonament RTV? Firma ma siedzibę w Bydgoszczy. Płacę reguralnie co m-c od 33 lat tj z chwilą zasiedlenia swojego mieszkania. W 1998r wyjeżdżając na kilka lat za granicę kraju zleciłem Bankowi gdzie mam konto, żeby na konto firmy przelewała co m-c kwotę 20 PLN mimo, że wówczas abonament wynosił 16 PLN/m-c. Po kilku lata wróciłem do kraju i zadzwoniłem do Bydgoszczy, że mam nadpłatę ca 85 PLN. Pani co rozmawiała ze mną potwierdziła to. Ale zwrotu nie może dokonać na moje konto. To proszę napisać pismo i wysłać do mnie, że w związku z nadpłatą proszę nie płacić przez 5 m-cy i stan Pana konta wyrówna się. Wówczas abonament co m-c wynosił ca 17 PLN. Pani odrzekła, że tego nie może zrobić. Jak klient ma nadpłatę to w tej firmie ściagającej abonament za RTV jest kak w ruskom banku:" nie POuczysz i nie prepadniot" ale dłużników straszy się i zgarnia POprzez komornika nawet 1 grosz. Mamy w Polsce demokrację, demokracja jest. Jak śpiewano we Lwowie . Tym polskim.
A kto odwiedzi Tę firmę co zbiera za abonament RTV? Firma ma siedzibę w Bydgoszczy. Płacę reguralnie co m-c od 33 lat tj z chwilą zasiedlenia swojego mieszkania. W 1998r wyjeżdżając na kilka lat za granicę kraju zleciłem Bankowi gdzie mam konto, żeby na konto firmy przelewała co m-c kwotę 20 PLN mimo, że wówczas abonament wynosił 16 PLN/m-c. Po kilku lata wróciłem do kraju i zadzwoniłem do Bydgoszczy, że mam nadpłatę ca 85 PLN. Pani co rozmawiała ze mną potwierdziła to. Ale zwrotu nie może dokonać na moje konto. To proszę napisać pismo i wys... rozwiń
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2016 o 10:23
Nie będę płacić żadnej spółce akcyjnej mogą mnie pocałować w wory
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2016 o 07:58
Był taki jeden polityk nieudacznik co namawiał do niepłacenia abonamentu.
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2016 o 16:23
Zakodować tą TVP i niech płacą za programy i gaże gwiazdek jak i kolejne odcinki durnych seriali i teleturniejów Ci co chcą, ja nie oglądam i nie mam zamiaru oglądać tego cuda "dobrej zmiany"
Avatar
Gość / 7 sierpnia 2016 o 14:44
tytuł wykonawczy jest bezprawny!sciagaja należnosc bezpodstawnie, dziwne, że ludzie się temu podporzadkowują. wstyd!
Avatar
Odwar / 7 sierpnia 2016 o 11:02
TVP Kurskiego jest dla uczciwych a nie krętaczy i mataczy z Komandy POkrak.
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2016 o 21:07
Kurski nie ma czym obdzielać swoich kolesi. Nie ogladam tvp od czsu dobrej zmiany.TVP w obecnym wydaniu to żenada.
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2016 o 20:19
To co, prezydenta Europy mamy się nie słuchać???!!! Skandal!!!
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2016 o 18:21
poczta niech się zamie listami i paczkami które giną i są niszczone na potęgę... a nie bawi francuska firma w ściąganie pieniędzy od ludzi którzy nigdy nie podpisali z nikim umowy.
Avatar
gość / 6 sierpnia 2016 o 17:00
hrabiaski napisał:
jest prosty a zarazem skuteczny sposób na ściągnięcie opłat za publiczną telewizję!po prostu trzeba ją zakodować!proste i skuteczne! tylko wtedy panom prezesom,i innym Lisom nie będzie się płacić horendalnej kasy!po prostu nie będzie z czego!kto będzie oględał to badziewie,i jeszcze do tego dopłacał?!i to jest wiadome p.prezesom,dlatego straszą poborcami,karami,a ja im powiem krótko, niech mnie pocałują w dupę!
A wiesz, jak by wtedy "oglądalność" przez "suwerena", mierzona przez "godne zufania, nie fałszujące wyników, firmy" - spadła? NIGDY do tego nie dopuszczą... bo nawet w porównaniu z tym, co dostają, wpływy również by spadły o co najmniej 50-60%... no i skąd by politycy różnej maści, biedacy, wzięli forsę na wciskanie nam propagitki?
A wiesz, jak by wtedy "oglądalność" przez "suwerena", mierzona przez "godne zufania, nie fałszujące wyników, firmy" - spadła? NIGDY do tego nie dopuszczą... bo nawet w porównaniu z tym, co dostają, wpływy również by spadły o co najmniej 50-60%... no i skąd by politycy różnej maści, biedacy, wzięli forsę na wciskanie nam propagitki? rozwiń
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2016 o 11:33
A kto odwiedzi Tę firmę co zbiera za abonament RTV? Firma ma siedzibę w Bydgoszczy. Płacę reguralnie co m-c od 33 lat tj z chwilą zasiedlenia swojego mieszkania. W 1998r wyjeżdżając na kilka lat za granicę kraju zleciłem Bankowi gdzie mam konto, żeby na konto firmy przelewała co m-c kwotę 20 PLN mimo, że wówczas abonament wynosił 16 PLN/m-c. Po kilku lata wróciłem do kraju i zadzwoniłem do Bydgoszczy, że mam nadpłatę ca 85 PLN. Pani co rozmawiała ze mną potwierdziła to. Ale zwrotu nie może dokonać na moje konto. To proszę napisać pismo i wysłać do mnie, że w związku z nadpłatą proszę nie płacić przez 5 m-cy i stan Pana konta wyrówna się. Wówczas abonament co m-c wynosił ca 17 PLN. Pani odrzekła, że tego nie może zrobić. Jak klient ma nadpłatę to w tej firmie ściagającej abonament za RTV jest kak w ruskom banku:" nie POuczysz i nie prepadniot" ale dłużników straszy się i zgarnia POprzez komornika nawet 1 grosz. Mamy w Polsce demokrację, demokracja jest. Jak śpiewano we Lwowie . Tym polskim.
A kto odwiedzi Tę firmę co zbiera za abonament RTV? Firma ma siedzibę w Bydgoszczy. Płacę reguralnie co m-c od 33 lat tj z chwilą zasiedlenia swojego mieszkania. W 1998r wyjeżdżając na kilka lat za granicę kraju zleciłem Bankowi gdzie mam konto, żeby na konto firmy przelewała co m-c kwotę 20 PLN mimo, że wówczas abonament wynosił 16 PLN/m-c. Po kilku lata wróciłem do kraju i zadzwoniłem do Bydgoszczy, że mam nadpłatę ca 85 PLN. Pani co rozmawiała ze mną potwierdziła to. Ale zwrotu nie może dokonać na moje konto. To proszę napisać pismo i wys... rozwiń
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2016 o 10:23
Nie będę płacić żadnej spółce akcyjnej mogą mnie pocałować w wory
Avatar
Gość / 6 sierpnia 2016 o 07:58
Był taki jeden polityk nieudacznik co namawiał do niepłacenia abonamentu.