Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 grudnia 2008 r.
19:51
Edytuj ten wpis

Nie powiadomili rodziny o śmierci więźnia

Autor: Zdjęcie autora (er)
0 4 A A

Krzysztof G. trafił do szpitala wprost z lubelskiego aresztu. Tam zmarł. Ale nikt nie zawiadomił rodziny o jego śmierci. Tę bulwersującą sprawą zajął się rzecznik praw obywatelskich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Właśnie wystąpił do ministra sprawiedliwości o zmiany w przepisach, które zapobiegłyby takim sytuacjom w przyszłości.

Na początku roku więzień został zabrany z Aresztu Śledczego w Lublinie do szpitala. Miał uraz głowy. Zaraz potem sąd udzielił mu przerwy w odbywaniu kary ze względu na stan zdrowia. Więzień zmarł na szpitalnym oddziale. Lekarze zawiadomili prokuraturę, która badała postępowanie strażników więziennych wobec mężczyzny. I sprawę umorzyła.

Rodzina o śmierci więźnia dowiedziała się dopiero po kilku tygodniach. Krewni przesłali Krzysztofowi G. kartę telefoniczną. Dowiedzieli się wówczas, że mężczyzna został zwolniony. O tym, że zmarł, poinformował ich telefonicznie współwięzień, który siedział z Krzysztofem G. Sprawę opisała "Rzeczypospolita”. Wtedy wkroczył rzecznik praw obywatelskich. Efektem jest wystąpienie do ministra sprawiedliwości.

Rzecznik uważa m.in., że więźnia wypisywanego do szpitala w ciężkim stanie nie można zostawić samemu sobie. Należy zadbać o zabezpieczenie jego praw i wprowadzić we wszystkich zakładach karnych obowiązek zawiadamiania o tym rodzin.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~bolek~ / 18 grudnia 2008 o 12:45
BARDZO CIEKAWA SPRAWA .WIDOCZNIE W TYCH INSTYTUCJACH PRACUJĄ SAME BEZDUSZNE ROBOTY,.SAMI NIE POTRAFIĄ MYŚLEĆ --MUSZĄ MIEĆ INSTRUKCJE PISANE WIELKIMI DRUKOWANYMI LITERAMI.
Avatar
~bolek~ / 18 grudnia 2008 o 12:43
BARDZO CIEKAWA SPRAWA .WIDOCZNIE W TYCH INSTYTUCJACH PRACUJĄ SAME BEZDUSZNE ROBOTY,.SAMI NIE POTRAFIĄ MYŚLEĆ --MUSZĄ MIEĆ INSTRUKCJE PISANE WIELKIMI DRUKOWANYMI LITERAMI.
Avatar
koko / 18 grudnia 2008 o 11:21
ja napisał:
to w takim razie za czyje pieniądze był pochówek?? Jak to wszystko zostało po jego śmierci zorganizowane?? Jaki człowiek by nie był - jest to delikatne przegięcie. Jakoś ciężko jest mi to sobie wyobrazić :|

przez kilka tygodni nikt go nie odwiedzał?
Avatar
ja / 18 grudnia 2008 o 09:26
to w takim razie za czyje pieniądze był pochówek?? Jak to wszystko zostało po jego śmierci zorganizowane?? Jaki człowiek by nie był - jest to delikatne przegięcie. Jakoś ciężko jest mi to sobie wyobrazić :|
Avatar
~bolek~ / 18 grudnia 2008 o 12:45
BARDZO CIEKAWA SPRAWA .WIDOCZNIE W TYCH INSTYTUCJACH PRACUJĄ SAME BEZDUSZNE ROBOTY,.SAMI NIE POTRAFIĄ MYŚLEĆ --MUSZĄ MIEĆ INSTRUKCJE PISANE WIELKIMI DRUKOWANYMI LITERAMI.
Avatar
~bolek~ / 18 grudnia 2008 o 12:43
BARDZO CIEKAWA SPRAWA .WIDOCZNIE W TYCH INSTYTUCJACH PRACUJĄ SAME BEZDUSZNE ROBOTY,.SAMI NIE POTRAFIĄ MYŚLEĆ --MUSZĄ MIEĆ INSTRUKCJE PISANE WIELKIMI DRUKOWANYMI LITERAMI.
Avatar
koko / 18 grudnia 2008 o 11:21
ja napisał:
to w takim razie za czyje pieniądze był pochówek?? Jak to wszystko zostało po jego śmierci zorganizowane?? Jaki człowiek by nie był - jest to delikatne przegięcie. Jakoś ciężko jest mi to sobie wyobrazić :|

przez kilka tygodni nikt go nie odwiedzał?
Avatar
ja / 18 grudnia 2008 o 09:26
to w takim razie za czyje pieniądze był pochówek?? Jak to wszystko zostało po jego śmierci zorganizowane?? Jaki człowiek by nie był - jest to delikatne przegięcie. Jakoś ciężko jest mi to sobie wyobrazić :|
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 30 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 64 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 49 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 411 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!